Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kasowanie niepotrzebnych Profili

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Johness
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: z północy

PostWysłany: Tue Apr 04, 2017 2:15 pm    Temat postu: Kasowanie niepotrzebnych Profili Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam problem z profilami uczniów, których już nie ma w szkole. O co chodzi. Usunąłem konta uczniów z Active Directory, usunąłem profile z lokalnych maszyn. Nie mogę natomiast usunąć profili z folderu Profiles na dysku serwera. Mój serwer to Windows2012. Cały czas wyskakuje, że nie mam uprawnień na wykonanie te operacji, a zalogowany jestem jako administrator. Teoretycznie mogę przejąć folder na własność ale czasem i to nie pomaga. Poza tym tych folderów jest pełno i usuwanie ich pojedynczo jest kłopotliwe.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
_________________
Kupa sprzętu, zero talentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Apr 06, 2017 9:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konta użytkowników należy kasować przy pomocy skryptów, a nie ręcznie. Wtedy również profile zostaną usunięte. Skrypty przygotowane przez D. Fabickiego działają zarówno dla SBS2003 jak i Windows 2012 Server. Jeśli serwer jest o innej konfiguracji, to pewnie trzeba je modyfikować.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Johness
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: z północy

PostWysłany: Mon Apr 10, 2017 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te skrytpty dotyczą starej pracowni opartej na kontach typu student001c itd. Moje konta są w innych folderach niż tamte i mają inne nazewnictwo. Np. konto kowalski_jan i jego profil znajduje się na dysku D:\Profiles\kowalski_jan. Ręcznie nie chce sie usunąć. Może ktoś pomoże mi stworzyć taki skrypt. Z góry dziękuję.
_________________
Kupa sprzętu, zero talentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Apr 20, 2017 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należałoby stary skrypt dostosować do swojej struktury kont użytkowników. Stare skrypty działają, rzecz jasna, nie tylko dla kont typu student ale i dla założonych samodzielnie, ale dla pracowni o konfiguracji takiej jak z projektów MEN. Ja mam pracownię pod Windows 2012 Server R2 o konfiguracji takiej jak te pod SBS 2003. Skrypty do zakładania i usuwania czy czyszczenia kont działają bez zarzutu. W jaki sposób zakładałeś konta, też ręcznie?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Johness
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Mar 2015
Posty: 6
Skąd: z północy

PostWysłany: Tue Apr 25, 2017 8:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ręcznie.
Profile mam na dysku D:\profiles
_________________
Kupa sprzętu, zero talentu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group