Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ISA blokuje internet po chwili

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Tue Feb 02, 2016 4:15 pm    Temat postu: ISA blokuje internet po chwili Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Z powodu awarii dysku na serwerze zmuszony byłem postawić od nowa serwer. Przeszło wszystko ok. Nadałem IP lokalny, skonfigurowałem internet, wprowadziłem skrypt uprawnienia. Pododawałem komputery do domeny i wszystko ok poza tym, że internet na studencie działa jakieś kilka minut potem ISA go blokuje. Na Administratorze działa cały czas.

Podpowiecie coś?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Feb 02, 2016 9:35 pm    Temat postu: Re: ISA blokuje internet po chwili Odpowiedz z cytatem

gandalfos napisał:
Nadałem IP lokalny, skonfigurowałem internet, wprowadziłem skrypt uprawnienia.
Napisz dokładniej co zrobiłeś, jaki IP lokalny, jaki skrypt uprawnienia? Z jakiej kolekcji instalowałeś?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Tue Feb 02, 2016 11:36 pm    Temat postu: Re: ISA blokuje internet po chwili Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
gandalfos napisał:
Nadałem IP lokalny, skonfigurowałem internet, wprowadziłem skrypt uprawnienia.
Napisz dokładniej co zrobiłeś, jaki IP lokalny, jaki skrypt uprawnienia? Z jakiej kolekcji instalowałeś?


Lokalnie standard jak zawsze: 192.168.1.1, skrypt uprawnienia taki też standardowy ze starej strony oeiizk co zalecali zawsze po instalce zrobić. Zawsze go robiłem. Kolekcja czerwona SBS2003 R2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 03, 2016 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z czerwoną raczej nie powinno być żadnych problemów. IP karty lokalnej ustawia się na samym początku instalacji, w formularzu. Po instalacji można zmienić, ale nie poprzez zmianę we właściwościach karty lecz jest do tego specjalna procedura. Ale chyba to wiesz skoro nie jest to Twoja pierwsza instalacja. Skrypt jest potrzebny gdy instalacja jest wadliwa, ale jego użycie nie powinno zaszkodzić. Lokalny standard to był raczej 10.0.0.1, ale to nie ma nic do rzeczy. Internet konfigurowałeś Kreatorem? Jak się objawia to, ze ISA blokuje, pojawia się jakiś komunikat?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Feb 03, 2016 10:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Z czerwoną raczej nie powinno być żadnych problemów. IP karty lokalnej ustawia się na samym początku instalacji, w formularzu. Po instalacji można zmienić, ale nie poprzez zmianę we właściwościach karty lecz jest do tego specjalna procedura. Ale chyba to wiesz skoro nie jest to Twoja pierwsza instalacja. Skrypt jest potrzebny gdy instalacja jest wadliwa, ale jego użycie nie powinno zaszkodzić. Lokalny standard to był raczej 10.0.0.1, ale to nie ma nic do rzeczy. Internet konfigurowałeś Kreatorem? Jak się objawia to, ze ISA blokuje, pojawia się jakiś komunikat?

Wiem, że na początku jednak ja zawsze jakoś naokoło robiłem i z przyzwyczajenia. Oczywiście zmiana IP kreatorem. Kiedyś gdzieś na grupach dyskusyjnych jak były bardzo popularne wręcz kazano zawsze zrobić skrypt uprawnienia (przy kolekcji niebieskiej) też mówili że nie zaszkodzi. Internet konfigurowałem kreatorem. ISA blokuje wywalając ten swój standardowy komunikat z krzyżykiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Feb 03, 2016 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie nie zauwazylem ze kreator mi przeszedl z bledem poczty. Robie jeszcze raz kilka wszystko jak zawsze i dostaje blad: wystapil blad podczas konfigurowania skladnika... Blad jest przy konfiguracji poczty email. Siec i zapora ptaszka ma na zielono. To moze byc przyczyna? Zadna zmiana ustawien w kreatorze nie pomaga. Czyzbym musial zrobic reinstall? Przepraszam za brak polskich znakow z komorki mi tak szybciej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 03, 2016 5:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gandalfos napisał:
ISA blokuje wywalając ten swój standardowy komunikat z krzyżykiem.
Masz na myśli klienta ISA? Jak go masz skonfigurowanego - ręcznie wpisany czy automatycznie uzyskiwany adres Serwera ISA?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Feb 03, 2016 8:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
gandalfos napisał:
ISA blokuje wywalając ten swój standardowy komunikat z krzyżykiem.
Masz na myśli klienta ISA? Jak go masz skonfigurowanego - ręcznie wpisany czy automatycznie uzyskiwany adres Serwera ISA?


Mam automatycznie tak jak było poprzednio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 03, 2016 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po standardowej instalacji adres powinien być wpisany ręcznie. Można to było zmienić, nie pamiętam jak bo nie robiłem tego (było zdaje się na grupie dyskusyjnej SBS).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Wed Feb 03, 2016 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Po standardowej instalacji adres powinien być wpisany ręcznie. Można to było zmienić, nie pamiętam jak bo nie robiłem tego (było zdaje się na grupie dyskusyjnej SBS).


Mała ikonka ISA przy zegarze nie mówi nic niepokojącego. Bardziej bym stawiał na ten kreator co się nie chce dać ukończyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Feb 04, 2016 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj przejść kreator bez poczty (chyba nie masz używasz poczty Exchange). Poza tym sprawdź kolejność reguł w ISA jest prawidłowa. Nie podam Ci teraz poprawnej bo nie mam już SBS 2003. Ale gdzieś to można znaleźć.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Thu Feb 04, 2016 7:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Spróbuj przejść kreator bez poczty (chyba nie masz używasz poczty Exchange). Poza tym sprawdź kolejność reguł w ISA jest prawidłowa. Nie podam Ci teraz poprawnej bo nie mam już SBS 2003. Ale gdzieś to można znaleźć.


Właśnie próbuję bez poczty czyli wyłączyć ją w kreatorze i cały czas ten sam błąd. Próbowałem już różne kombinacje z zaporą, bez ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Feb 04, 2016 8:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie adresy DNS podawałeś w kreatorze?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri Feb 05, 2016 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Jakie adresy DNS podawałeś w kreatorze?


standardowe Neostrady:
194.204.152.34
194.204.159.1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Feb 2016
Posty: 11
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Sun Feb 07, 2016 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda jak by się udało podczas któregoś z kolei puszczenia kreatora internet jak na razie zaczął działać. Czyli wina ewidentnie w kreatorze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group