Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Windows 7 w pracowni SBS 2003
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Fri May 22, 2015 8:41 pm    Temat postu: Windows 7 w pracowni SBS 2003 Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy będzie możliwa wymiana komputerów w pracowni SBS 2003 z lata 2007 roku opartych na Windows XP na 4-5 komputerów z systemem Windows 7 PRO 64 bitowych? Ilości licencji nie przekroczę, ale czy nowe komputery będą współpracowały z tą już starą pracownią serwerową?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat May 23, 2015 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie pamiętam czy w tej edycji była przewidziana Vista na stacjach roboczych. Jeśli tak, to nie ma problemu bo zasady GPO dla Visty działają poprawnie dla 7. Jeśli nie, to najlepiej przeinstalować serwer z kolekcji Jesień 2007/Wiosna 2008 (tzw. "czerwona"). Gdy nie ma takiej możliwości można próbować próbować zaimportować reguły dla Visty od kogoś kto je ma.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Sat May 23, 2015 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po czym poznam przed wprowadzeniem komputerów z Windows 7 do sieci SBS, że serwer obsługuje także system Vista?
Zaimportować reguły od Visty... Jest gdzieś opisana instrukcja do tej operacji? To operacja kosmetyczna czy też padnie część dotychczasowej konfiguracji sieciowej?
Odnoszę wrażenie, że większość nauczycieli będących administratorami pracowni SBS jak tylko minęło 5 lat natychmiast zdeinstalowali układ serwerowy pracowni.
Pewnym dowodem jest grupa dyskusyjna OEIIZk-u, która umarła w styczniu tego roku...
Sam serwer był niewydolny, zawsze zamulony, z niepotrzebnymi komponentami, wcale nie przygotowany pod prace i naukę szkole tylko wzięty z produktów Microsoftu jako system do małych firm.
Na podzespołach także zaoszczędzono jak to tylko było możliwe. Owszem, cieszyliśmy się z darmowej, ministerialnej pracowni dla szkoły ale z biegiem czasu przeklinaliśmy te kukułcze jajo. Tym bardziej, że nie przewidziano nikogo kto miałby obsługiwać technicznie te maszyny, a nauczycielom za to nie płacili. Dlatego czasem lekcji nie było tygodniami bo nauczyciel naprawiał lub instalował pracownię. To taka dygresja przy okazji...
Obawiam się, że mogę nie znaleźć w okolicy kogoś kto ma jeszcze Vistę na serwerze..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun May 24, 2015 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

okeanos napisał:
Po czym poznam przed wprowadzeniem komputerów z Windows 7 do sieci SBS, że serwer obsługuje także system Vista?
W AD sprawdź w Men czy są tylko Komputery czy też, m.in. KomputeryVista.
okeanos napisał:
Zaimportować reguły od Visty... Jest gdzieś opisana instrukcja do tej operacji? To operacja kosmetyczna czy też padnie część dotychczasowej konfiguracji sieciowej?
Nic nie padnie. Gdzieś, kiedyś o tym było. Chyba na grupie dyskusyjnej SBS. Brałem nawet w tym udział.
okeanos napisał:
Odnoszę wrażenie, że większość nauczycieli będących administratorami pracowni SBS jak tylko minęło 5 lat natychmiast zdeinstalowali układ serwerowy pracowni. Pewnym dowodem jest grupa dyskusyjna OEIIZk-u, która umarła w styczniu tego roku...
Chyba to mylne wrażenie. Grupa nie padła tylko prawdopodobnie serwer news nie działa, a od ostatnich dostaw minęło 7 lat. Fakt, że na grupie, jak i na tym forum, ostatnio niewiele się dzieje. I to możne być przyczyną zamknięcia serwera. Moze byc też dowodem na to, że ludzie się już nauczyli i nie maja problemów bądź przeszli na inny (nowszy) system.
okeanos napisał:
Sam serwer był niewydolny, zawsze zamulony, z niepotrzebnymi komponentami, wcale nie przygotowany pod prace i naukę szkole tylko wzięty z produktów Microsoftu jako system do małych firm.
Na podzespołach także zaoszczędzono jak to tylko było możliwe.
Nie potwierdzam tych gorzkich żali. Zdecydowaną przyczyną problemów była niekompetencja integratorów oraz odbierających pracownie tudzież radosna twórczość użytkowników traktujących często serwer jako stację roboczą.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Wed Jun 17, 2015 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Roman.
Przeanalizowałem w praktyce Twoje podpowiedzi i porady chcąc dodać do domeny i wpiąć do pracowni SBS 2003 z 2007 opartej na XP-kach, nowy komputer z Windows 7.
Sprawdziłem także, że mam na serwerze w AD zakładkę komputery Vista.
Operacja do pewnego momentu była bezkonfliktowa, aż doszło do próby instalacji pliku MS_FWC (MS Firewall Client) na stacji roboczej, który okazał się niekompatybilny z systemem 64 bitowym jaki ma ten komputer z Windows 7.
Czy to ostatecznie wyklucza moje zabiegi o dodanie kolejnego komputera czy też można gdzieś w sieci znaleźć plik MS_FWC o 64 bitowej architekturze?
Może ewentualnie jak wiesz to podasz link?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Jun 18, 2015 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie wyklucza - nie miałem z tym najmniejszych problemów. Pierwszy link na zapytanie w Google: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=10193
Na marginesie - masz SBS 2003 R2?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Thu Jun 18, 2015 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam SBS 2003 R2.
Dzięki za link i przyznam szczerze, że pisałem prośbę do Ciebie na gorąco, jeszcze w trakcie przyłączania komputera do domeny. W domu dopiero szukałem pliku 64 bitowego i także znalazłem.
Dzisiaj spróbuję ponownej konfiguracji i podzielę się efektem z Forumowiczami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Thu Jun 18, 2015 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej Roman.
Po odblokowaniu lokalnego konta admina i dodaniu do domeny sbsmen.edu.pl otrzymałem komunikat, że komputer poprawnie został dodany do domeny i zaraz później drugi:
"Nie można zmienić nazwy podstawowej domeny DNS tego komputera na " ". Nazwą pozostanie ciąg sbsmen.edu.pl. Zdalne wywołanie procedury nie powiodło się i nie zostało wykonane".
Po zaakceptowaniu przez OK tego komunikatu, dodawany komputer pojawił się na serwerze w AD w zakładce Computers ale bez DNS we właściwościach i bez określenia systemu na jakim pracuje. Zgodnie z zasadą przeniosłem go do zakładki Komputery.
Doinstalowałem plik MS_FWC i niestety, po ponownym uruchomieniu i próbie zalogowania się do serwera na konto admina, (użytkownik:
sbsmen.edu.pl\administrator i hasło) dostaje taki oto komunikat:
"Baza danych zabezpieczeń na serwerze nie ma konta komputera dla relacji
zaufania tej stacji roboczej".
Przeniosłam potem komputer na serwerze z Komputery do KomputeryVista ale to nic nie dało. Trzymam się również 12 licencji które mam nie dodając nowego kompa tylko je zamieniając. Nie mam żadnego antywirusa by nic nie było blokowane.
Co robię źle i jak sobie z tym poradzić? Czy jest tutaj może osoba, której udało się dodać kompa z win7 do tej pracowni?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slavo_s2k
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 May 2009
Posty: 21

PostWysłany: Tue Dec 15, 2015 3:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam dokładnie ten sam problem i te same komunikaty, serwer edycja jesień 2005, nie mam "KomputeryVista", nie mogę podłączyć tych z Windows 7 Pro, ktoś rozwiązał ten problem??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Dec 15, 2015 5:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To dość archaiczna edycja. Prawdopodobnie nie będzie poprawnie współpracować z Win 7. Najpewniejszym sposobem jest przeinstalowanie serwera z czerwonej kolekcji (Jesień2007/ Wiosna 2008).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slavo_s2k
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 May 2009
Posty: 21

PostWysłany: Wed Dec 16, 2015 9:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli nie kombinować tylko postawić system na nowo z czerwonej edycji??? Idzie to obrazy gdzieś pobrać? Bo ja mam tylko niebieskie płytki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Dec 16, 2015 10:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej przeinstalować. Jeśli chodzi o płytki, to obrazy wrzuciłem kiedyś na serwer Mega. Zapoznaj się z wątkiem o tym.
Interesujący może być dla Ciebie również wątek.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slavo_s2k
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 May 2009
Posty: 21

PostWysłany: Wed Dec 16, 2015 2:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok, dziękuję,
Pobiorę obrazy i zrobię próbę, zobaczymy co z tego wyjdzie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slavo_s2k
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 May 2009
Posty: 21

PostWysłany: Mon Apr 18, 2016 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero niedawno udało mi się temat ugryźć, serwer przeinstalowany, przy okazji dołożony ram,bo było tylko 1 GB Smile od razu lepiej chodzi..

Tylko mam problem ze stanowiskami, wymieniliśmy wszystkie komputery na nowsze z systemem Windows 7 Pro, ładnie podłączyły się do domeny i logują się poprawnie, ale niestety nie zapisują danych na serwerze, pliki które zapiszę np na pulpicie po zalogowaniu się na innym komputerze nie wyświetlają się, a na tym samym stanowisku są widoczne, tak jakby przypisywało je do konta, ale zapisywało lokalnie na komputerze,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Mon Apr 18, 2016 7:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak chcesz to mogę pomóc w ten sposób, że wrzucisz sobie na swój serwer mój obraz gotowego systemu (za darmo oczywiście):

Obrazy utworzone programem Acronis True Image 2015 (przy pomocy boot'owalnej płyty i takiej płyty będziecie potrzebować żeby u siebie wgrać ten obraz). Oba obrazy robione dopiero po całkowitym skonfigurowaniu serwera i pracującym w pracowni maksymalnie 2 dni po świeżej instalacji. Więc wystarczy tylko usunac dodane komputery do AD i w pierwszej opcji pododawać CAL'e. W drugiej opcji z płytą Gigabyte są już dodane CAL'e na 25 PC.

Obrazy:
1. Serwer oryginalnie dostarczony z procesorem AMD Ahtlon na płycie głównej "czerwonej" firmy MSI (z czterema gniazdami na pamięci DDR) i tak jak w 3 moich szkołach pierwotnie z zainstalowaną kolekcją "niebieską" nie pamiętam ale rok kolekcji chyba 2005. Obudowa biała. Dysk 160 GB

2. Serwer oryginalnie dostarczony z procesorem Pentium D, płyta GA-945GZM-S2, obudowa srebrno czarna IBOX, pierwotna kolekcja "żółta/złota" lato 2007. Dysk 1TB (jeśli też chcecie zmienić swój dysk na 1 TB to musicie wgrać najnowszy BIOS do tej płyty, inaczej dyski 1TB nie są wykrywane)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group