Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kopie obrazu win 7

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
raafik
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2011
Posty: 15
Skąd: Brzesko

PostWysłany: Thu Apr 09, 2015 7:02 pm    Temat postu: Kopie obrazu win 7 Odpowiedz z cytatem

Witam.

Mam 5 nowych komputerów z win 7 podłączonych pod serwer sbs2007.
Nasunęło mi się pytanie, czy mogę obraz jednej "siódemki" wgrać legalnie na stare jednostki klienckie?

Doradźcie mi też z serwerem, co zrobić by szybciej działał, by nie trzeba było czekać w nieskończoność aż wykona polecenie?
Jesteśmy małą szkołą a ja tam jestem już teraz na godzinach. Nikt inny się tym nie umie zajmować.

Pozdrawiam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Apr 09, 2015 8:32 pm    Temat postu: Re: Kopie obrazu win 7 Odpowiedz z cytatem

raafik napisał:
Mam 5 nowych komputerów z win 7 podłączonych pod serwer sbs2007. Nasunęło mi się pytanie, czy mogę obraz jednej "siódemki" wgrać legalnie na stare jednostki klienckie?
Na stacjach roboczych możesz używać taki system jaki dostałeś z pracownią (z możliwością downgradu czyli np. XP zamiast Visty) lub na jaki szkoła zakupiła licencje. Czyli nie.
raafik napisał:
Doradźcie mi też z serwerem, co zrobić by szybciej działał, by nie trzeba było czekać w nieskończoność aż wykona polecenie?
Za mało podałeś informacji co się z nim dzieje. Można przypuszczać, że dawno nie był przeinstalowany, może źle zainstalowany, może traktowany jako stacja robocza.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
raafik
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Nov 2011
Posty: 15
Skąd: Brzesko

PostWysłany: Wed Apr 15, 2015 6:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź.

Serwer ogólnie muli, dawno nie był przeinstalowywany, to prawda.

Zastanawiam się nad ofertami "Rewitalizacji" pracowni - polecicie mi nie drogą firmę z małopolskiego?

Dzięki:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ajan
Użytkownik Forum


Dołączył: 22 Sep 2015
Posty: 1
Skąd: małopolska

PostWysłany: Tue Sep 22, 2015 9:45 am    Temat postu: Rewitalizacja Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jeszcze aktualne to może będę mógł pomóc.
Wiele firm oferuje różne rozwiązania, które nie uwzględniają specyfiki pracowni szkolnych, bo ich nie znają. Czasem widzę wręcz "przerost formy nad treścią" za niemałe pieniądze. Jednak w większości przypadków nic się z pracownią nie robi bo "brak środków", a czasem można przy niewielkich nakładach poprawić komfort pracy nawet na starych maszynach. Duże znaczenie ma wydajność serwera i jego kondycja zwłaszcza jak jest już leciwy. Zajmuję się tymi pracowniami od 1998r.
_________________
Zawsze chętnie pomogę - jeśli tylko potrafię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group