Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Domena SCHOOL nie jest dostępna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sulumar
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2013
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Thu Mar 12, 2015 1:34 pm    Temat postu: Domena SCHOOL nie jest dostępna Odpowiedz z cytatem

Nie wiem gdzie znaleźć rozwiązanie następującego problemu. Po instalacji Serwera z EOS 2010 na początku wszystko hula bez problemów. Po jakimś czasie zdarzają się komunikaty typu domena school nie jest dostępna. Przy kolejnej próbie wszystko jest w porządku. Po feriach komunikaty tego typu stały się zmorą. Na 26 komputerów w pracowni loguje się ok 12. Brak możliwości zalogowania jest rzeczą przypadkową. Jeden uczeń się zaloguje, następny już nie (na tej samej stacji). Części uczniów po restarcie komputera udaje się zalogować. I teraz nie wiem - przeinstalować pracownię, czy jest może jakieś rozwiązanie tego problemu? Próbowałem wypiąć komputer z domeny w wpiąć go z powrotem. Dostawałem komunikaty o braku użytkownika (administratora domeny) lub błędnym haśle (i oczywiście komputera do domeny nie dało się już podpiąć). Na serwerze, czy czasem na którejś stacji wszystko działa OK. Wszystkie stacje pracują w systemie WINDOWS XP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 12, 2015 2:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiam na jakieś problemy z siecią. Nie masz w sieci jakiegoś urządzenia, które może zakłócać dhpc? Albo jakiegoś Windowsa, który usiłuje pełnić rolę PDA zamiast EOSa?
Czy na pewno w sieci są wyłącznie serwer i stacje robocze?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sulumar
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2013
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Wed Mar 18, 2015 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zadam jeszcze jedno pytanie (może dla Ciebie banalne). Czy może być powodem problemu switch? Bo chyba jednostkowe kłopoty pojawiły się po dołożeniu przeze mnie jakiegoś starego routera (tylko do rozdziału sygnału po zwiększeniu liczby komputerów), a potem dyrekcja zamówiła gościa, który miał to fachowo zrobić. [Niestety wyjechał on do Irlandii za chlebem.] A jeśli tak, to w jaki sposób mogę to sprawdzić? Dzięki Maćku za szybką odpowiedź.

I może jeszcze jedno. Czy nie rozważasz podmiany samby na 4. Jeśli z EOSA korzysta garstka, to pewnie nie widzisz sensu. Przy zakupie nowych komputerów XP już nie jest standardem. Na razie uzgadniałem z Microsoftem obniżenie siódemki do XP (robią to be problemów). Gdzieś tam pisałeś z goryczą, że chętnych przy tym projekcie było wielu, a w tej chwili zostałeś chyba sam. Oczywiście przydałaby się wersja EOS2015. Gdyby korzystających było więcej, to może za jakąś gratyfikację finansową. Czy Twoje wsparcie dla EOSA skończyło się ze wsparciem dla XP?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Mar 18, 2015 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, router w sieci może być powodem problemów. W przypadku, gdy komputer się nie chce zalogować, warto zalogować się lokalnie i sprawdzić jego parametry sieciowe (ipconfig /all). Możliwe, że ten dołączony router ma włączony serwer DHCP i po swojemu przyznaje numery.
Z tego względu należy mieć wyłącznie urządzenia bierne (switche).

Obecnie zacząłem myśleć o przygotowaniu nowszej wersji, ale to trochę potrwa. Na razie tworzę system bazowy, a konfigurację trzeba będzie napisać od nowa, bo interfejs skryptowy z KDE3 już w nowym KDE4 nie działa.
Myślę, że nie wcześniej niż za jakieś 2 miesiące będę mógł coś powiedzieć...
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group