Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jaka była płyta główna i druga sieciówka ??

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 8:40 pm    Temat postu: Jaka była płyta główna i druga sieciówka ?? Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałbym zapytać jaka była płyta główna (model) i druga karta sieciowa w dostarczonym przez MEN serwerze z zainstalowanym systemem SBS2003 edycja lato 2007 (złota edycja), później to samo pytanie o edycję czerwoną (jesień 2007/wiosna 2008) i ostatnią (wiosna i jesień 2010)

Czy mogę prosić żeby ktoś szanowny to sprawdził ??

Pytam ponieważ na serwerze z edycją złotą(lato 2007) próbowałem zainstalować edycję 2010 i niestety kilka prób instalacji nie powiodło się...

Czy na serwerze ze złotą da radę postawić czerwoną ?? jeszcze nie próbowałem...

Z góry dziękuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Mar 04, 2015 8:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czerwoną, na 99% da się zainstalować.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Tue Mar 24, 2015 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety na serwerze (nic nie było w nim wymieniane, dyski, ram i napęd dvd sprawne) który szkoła dostała z kolekcją złotą (lato jesień 2007) nie da rady zainstalować kolekcji czerwonej (chyba wiosna 2008)... instalacja zatrzymuje się juz na pierwszej płycie na "instalacji sieci" kiedy już widać pasek zadać i pulpit. Na tym serwerze spokojnie bez problemów można instalować kolekcję złotą i wszystko działa.

W tym serwerze jest płyta GA-945GZM-S2

Czy może ktoś z szanownych kolegów/koleżanek sprawdzić w swoich szkołach jaką konfigurację posiada serwer, który szkołą dostała z kolekcją czerwoną albo po prostu na jakiej konfiguracji ona działa.

I jeszcze prośba o sprawdzenie tego samego ale dla kolekcji 2010

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Mar 24, 2015 12:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalowałem kolekcję czerwoną na serwerze z dostawy lato 2007 (jesień to już kolekcja czerwona: jesień 2007/ wiosna 2008) - była to pracownia dla SP więc za serwer (szczegółów sprzętowych nie pamiętam) robił zwykły PC. Nie było żadnych problemów. Czy w formularzu, na początku instalacji wykrywana jest poprawnie przynajmniej jedna karta sieciowa?
Instalowałem też czerwoną kolekcję na serwerze (DELL PowerEdge 1800) z dostawy jesień 2005. Instalowałem też na maszynie serwerowej DELL-a kupionej w 2014 r i się udało. Dlatego tak, a nie inaczej napisałem w swoim poprzednim poście.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Tue Mar 24, 2015 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W formularzu na początku wszystko jest ok, wykrywa obie karty. Wymieniałem na wszelki wypadek DVD, próbowałem instalować na jednym dysku (inny - 500 GB), na jednym oryginalnym (160 GB) i instalacja stoi w tym samym miejscu... Obie karty sieciowe są sprawne, bo na kolekcji złotej serwer i klienci dobrze pracują. Myślałem, że to może coś z płytą DVD ale mam drugą taką samą kolekcję i tez to samo. Spróbuję jeszcze zainstalować na tym serwerze kolekcję 2010 ale chciałbym tą czerwoną działającą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Mon Apr 20, 2015 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy instalując którąkolwiek kolekcję na zupełnie nowym, innym kompie niż dostarczony z EFS (np. płyta LGA 1150, intel i5, 8GB RAM, 500 GB HDD) muszę włożyć do niego dokładnie takie same sieciówki jak były w oryginalnym serwerze z EFS żeby je kolekcja wykryła przy instalacji ?? Czy jak je znajdzie to czy serwer "się postawi" bez problemu ??

Chciałbym zainstalować kolekcję czerwoną albo najnowszą 2010 na nowym kompie żeby serwer działał szybko dlatego pytam.

Roman podobno coś takiego przerabiałeś ? jak to wygląda z nowym kompem i postawieniem kolekcji i sterownikami (do sieciówek i reszty nowego sprzętu)

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Apr 20, 2015 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zasadzie nic, poza tym co było podane w innych wątkach na temat instalacji SBS-a na nowym serwerze (np. http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=2008&postdays=0&postorder=asc&start=0, http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=1938 czy http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=1964) nie mam do dodania.
Do nowej maszyny nie włożysz kart ze starego serwera, bo na pewno nie ma slotów PCI. Ale zdarza się, że instalator wykrywa karty na PCI-E (miałem taka sytuację z nowym serwerem DELL T110). Krytyczne dla instalacji serwera jest wykrycie minimum jednej karty sieciowej przez instalator. Sterowniki do pozostałych urządzeń można doinstalować po udanej instalacji SBS-a. Mogą też wystąpić problemy z ustawieniami w BIOS-ie. Ja musiałem pozostawić włączony tylko jeden rdzeń procesora i dość mocno "zubożyć" konfigurację (po instalacji przywróciłem ustawienia i serwer działał). Najpewniej też instalator nie wykryje dysku czy kontrolera SAS. Może też wystąpić problem z czytaniem płyt kolekcji przez DVD na SATA. W moim przypadku było to przy instalacji z koilekcji czerwonej, z nowszą z 2010 r. nie było tego problemu. Poza tym, SBS 2003 R2 (32-bitowy) na jaki mamy licencję obsłuży jedynie 4 GB RAM. Oczywiście, te niewidoczne dla systemu pozostałe 4 GB w niczym nie będą przeszkadzać. Przy przejściu na nowy serwer najlepszym wyjściem jest chyba wirtualizacja lub przejście na Windows 2012.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group