Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Linux i Windows 7

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaziukos
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Feb 2015
Posty: 5
Skąd: Czersk

PostWysłany: Tue Feb 24, 2015 11:33 am    Temat postu: Linux i Windows 7 Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
Posiadam na serwerze Linuxa z AD. Na stacjach z Windowsem XP działa wszystko OK.
Otrzymałem kompy z Windowsem 7 64 bit. Podpiąłem do domeny.
Logowanie, dyski sieciowe, pulpit i moje dokumenty montują się bez problemu na windowsie 7.
Mam natomiast problem z Menu Start w 7. Menu jest puste albo standardowe z Windowsa 7 jeżeli włączę je w GPO
Jednak chciałbym uzyskać inne menu dla XP i 7. Mogą być identyczne dla wszystkich poziomach, ale inne dla maszyn z XP i 7.
Próbowałem w rejestrach podpinać, ale brak efektów. Sad

Pozdrawiam i dziękuję za sugestie.
Kazimierz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Feb 24, 2015 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie rzeczy to tylko w Erze. Wink
Windowsowy protokół SMB jest utajniony i programiści Samby zawsze działają po omacku. A Microsoft stara się zawsze coś zmienić, aby to utrudnić. Przy Windows Vista to nawet tak namieszali, że sam Windows miał problemy.
Jeśli masz Sambę w wersji >4, to możesz próbować z grupami użytkowników, czyli osobno użytkownicy XP, osobno W7. Przyznam, ze tylko o tym czytałem, ale nie stosowałem w praktyce.
W przypadku stacji z XP i W7 w jednej pracowni to nawet Windows Server ma problemy z menu, jeśli jeden user loguje się raz na XP, a raz na W7.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kaziukos
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Feb 2015
Posty: 5
Skąd: Czersk

PostWysłany: Mon Mar 02, 2015 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję serdecznie za pomoc.
Teraz chociaż wiem, że to razem nie jest skore do współpracy. Smile
Tak, mam Sambę 4.
Rozwiązałem to tymczasowo tak, że w jednym folderze mam (Menu Start) mam dwa foldery. Jeden Windows 7 a drugi Windows XP. W każdym jest menu dla danego systemu. Użytkownik wybiera sam wybiera odpowiednią pozycję z odpowiedniego folderu (w zależności od systemu)
Nawet jakoś działa. Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group