Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Reinstalacja stacji z obrazu na serwerze (RIS)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krzyslezak
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2014
Posty: 6
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Tue Feb 03, 2015 9:07 pm    Temat postu: Reinstalacja stacji z obrazu na serwerze (RIS) Odpowiedz z cytatem

Witam. W mojej pracowni 1,5 roku temu zmuszony byłem do reinstalacji serwera - edycja jesień 2005 (wysiadła płyta główna) i do 10 komputerów, które były dyrekcja dołożyła 9 ale w 4 różnych konfiguracjach. Przez ten okres jakoś w miarę to śmigało ale przyszła pora na odświeżenie systemu. Wcześniej w związku z zamieszaniem z instalacją serwera nie miałem już głowy na to by zrobić sobie odpowiednie obrazy na serwerze więc zabrałem się do tego teraz (mam ferie - niestety w szkole Sad ). Starsze komputery instalowałem do tej pory z obrazu na serwerze i nie było z tym większych problemów ale była to wersja SP2 bez większości potrzebnych aktualizacji. Postanowiłem więc jeden komputer zrobić na gotowo z wszystkimi dostępnymi aktualizacjami i poszło. Później zrobiłem sobie jeszcze jeden obraz z kilkoma dodatkowymi aplikacjami (Kaspersky, Gimp, Baltie, Scratch, Logomocja, itp.) i też poszło więc sprawę tych starszych 10 kompów mam załatwioną.
Problemy zaczęły się jak chciałem zrobić obraz z tych nowszych kompów. System zainstalowałem z płytki i na początek wgrałem tylko same aktualizacje i sterowniki (w Windows-ie nie było do LAN-u, dźwięku i grafiki). I tu napotkałem jak na razie na dwa problemy:
1. Na jednym podczas tworzenia obrazu wyskoczyły błędy (dokładnie 6) dotyczące chyba sterowników:
"Znaleziono punkt ponownej analizy: c:\windows\assembly\gac_msi\mom\2.0.0.0_90ba9c70f846762e
Ten folder nie zostanie skopiowany do obrazu instalacji. Zaleca się utworzenie skryptu, który odtworzy ten punkt po pierwszym zalogowaniu się użytkownika." i inne podobne z tego samego folderu.
Próbowałem następnie zainstalować system na tym komputerze ze zrobionego obrazu ale po uruchomieniu F12 i wybraniu wszystkiego co trzeba pojawiła się informacja, że: "Wybrany obraz systemu operacyjnego nie zawiera wymaganych sterowników dla karty sieciowej. Spróbuj wybrać inny obraz .... itd."
2. Spróbowałem na drugim kompie (trochę inna konfiguracja sprzętowa). Zainstalowałem obraz z płytki, zrobiłem aktualizacje zainstalowałem sterowniki (również nie było LAN-u, dźwięku i grafiki) ale bez dodatkowego oprogramowania, które czasami do nich jest dodawane i obraz zrobił się bez problemów, żadne błędy się nie pojawiły. Myślałem, że już jestem w domu (mam akurat 5 takich komputerów) ale niestety przy próbie zainstalowania systemu z obrazu ponownie pojawiła się informacja: "Wybrany obraz systemu operacyjnego nie zawiera wymaganych sterowników dla karty sieciowej. Spróbuj wybrać inny obraz .... itd."

Więc pozostała mi chyba instalacja wszystkiego z płytek i za jakiś czas zabawa od nowa Sad

Jeżeli, ktoś miałby jakieś doświadczenia w tym temacie i mógłby swoimi wskazówkami mi pomóc to będę bardzo wdzięczny.

Krzysiek.
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 04, 2015 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obraz na serwerze nie posiada sterowników do kart sieciowych nowych komputerów. Trzeba próbować zamienić te sterowniki. Temat był poruszany na tym forum, ale nie wiem czy doczekał się satysfakcjonującego rozwiązania. Prześledź dyskusję.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzyslezak
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2014
Posty: 6
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Wed Feb 04, 2015 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Obraz na serwerze nie posiada sterowników do kart sieciowych nowych komputerów. Trzeba próbować zamienić te sterowniki. Temat był poruszany na tym forum, ale nie wiem czy doczekał się satysfakcjonującego rozwiązania. Prześledź dyskusję.

Dzięki za odpowiedź. Prześledziłem temat ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jak rozwiązać mój problem, a ponieważ nie chciałem tracić czasu na sprawdzanie i testowanie różnych ustawień poświęciłem się dzisiaj i zainstalowałem każdy komputer "ręcznie" razem z wszystkimi pierdołami. Zrobiłem sobie później obraz z każdego Acronics-em. Trochę to trwało ale na przyszłość zawsze coś już mam, chociaż nie wiem jak długo jeszcze na tych XP-kach pociągnę.
Zastanawiałem się również nad nowszym rozwiązaniem niź RIS, a mianowicie systemem wdrażania WDS. Może to by sobie poradziło? Macie jakieś doświadczenia w robieniu obrazów jednym i drugim narzędziem? Które lepsze?
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 04, 2015 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzyslezak napisał:
poświęciłem się dzisiaj i zainstalowałem każdy komputer "ręcznie" razem z wszystkimi pierdołami. Zrobiłem sobie później obraz z każdego Acronics-em. Trochę to trwało ale na przyszłość zawsze coś już mam, chociaż nie wiem jak długo jeszcze na tych XP-kach pociągnę.
Trzeba było zainstalować wszystko na jednym komputerze i sklonować dysk na pozostałe, takie same. Jeśli konfiguracja sprzętowa za bardzo się nie różni to jest szansa, że system wstanie bez problemów na innych maszynach (ewentualnie trzeba będzie doinstalować jakieś sterowniki). Kiedyś praktykowałem (gdy nie dało się zainstalować z RIS/WDS) następujące rozwiązanie: dysk stacji podzielony na dwie partycje, pierwsza z systemem, druga (niewidoczna dla uczniów) z obrazem pierwszej.
krzyslezak napisał:
Zastanawiałem się również nad nowszym rozwiązaniem niź RIS, a mianowicie systemem wdrażania WDS.
SBS 2003 R2 zawiera WDS. Czyli należałoby zainstalować serwer z tzw. czerwonej kolekcji.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krzyslezak
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2014
Posty: 6
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Wed Feb 04, 2015 8:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Trzeba było zainstalować wszystko na jednym komputerze i sklonować dysk na pozostałe, takie same. Jeśli konfiguracja sprzętowa za bardzo się nie różni to jest szansa, że system wstanie bez problemów na innych maszynach (ewentualnie trzeba będzie doinstalować jakieś sterowniki).


Zastanawiałem się nad tym ale nie byłem pewien czy komputery będą prawidłowo łączyć się z domeną (miałyby tą samą nazwę i nie wiem czy jej zmiana by załatwiła sprawę)
_________________
Pozdrawiam. Krzysiek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 04, 2015 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krzyslezak napisał:
Zastanawiałem się nad tym ale nie byłem pewien czy komputery będą prawidłowo łączyć się z domeną (miałyby tą samą nazwę i nie wiem czy jej zmiana by załatwiła sprawę)
Zmiana nazwy i dołączenie do domeny w 100% załatwia sprawę.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Mon Feb 23, 2015 11:23 am    Temat postu: PODPINAM SIĘ Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam problem z pracownią Wiosna 2004. Mianowicie instalacja zdalna odpala i po jakimśczasie wyskakuje komunikat, że komputer nie jest zgodny ze specyfikacją Menis.
Jak to zmienić. Z góry dziękuje i dodam żę te komputery były z serwerem od początku !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group