Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moje dokumenty

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sulumar
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2013
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Tue Nov 18, 2014 9:52 am    Temat postu: Moje dokumenty Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu pracownia moja chodzi na serwerze EOS. W zasadzie wszystko byłoby w porządku poza jedną przypadłością. Wykonywanie operacji na plikach na dysku M: (Moje dokumenty na eos) jest możliwe tylko podczas sesji. Po wylogowaniu efekt pracy znika. Pliki skopiowane na M: znikają, pozostają tylko foldery (także skopiowane) oraz plik thumbs. Ustawianie na stacji (Windows XP), że M: to Moje dokumenty nie przynosi rezultatu. Czy jest to problem ustawień samby? Czy jest jakieś lekarstwo na to? Korzystam z wersji Eos 2010.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
geronimo
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2014
Posty: 20
Skąd: PołudnieRP

PostWysłany: Fri Nov 21, 2014 2:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale jeżeli jest to katalog gdzie zapisują się dane w ramach profili przechodnich, to tak się dzieje. Nie wiem jak to jest w XP, bo robiłem to na Viscie. U mnie katalog ten jest zamapowany jako Z: (zapis w smb.conf:
Kod:
logon drive z:
Swoją drogą najlepiej gdyby nie był widoczny z przyczyn o których właśnie piszesz. Dane pozostaną na dysku sieciowym, jeżeli zapisu dokona się nie bezpośrednio do napędu (M:\CośTam), ale poprzez katalog Moje dokumenty (c:\users\Moje Dokumenty). Będzie wtedy sytuacja jakby odwrotna. Podczas pracy zalogowania do serwera, w katalogu M:\..... niczego nie zobaczysz, bo wszystko będzie zapisywane lokalnie, a dopiero wszystko się zapisze na dysk sieciowy w momencie wylogowania i przeniesienia całego profilu. Oczywiście musi być jeszcze NTUSER.DAT a nie MAN.
Spróbuj jednak zrobić tak, jak pisze Maciek w instrukcji dot instalacji i konfiguracji stacji roboczej. Może w XP to działa. W Viscie za nic nie chciało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Nov 22, 2014 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem. Skąd znikają te dokumenty zapisane? Z komputera Windows, czy z serwera?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sulumar
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Aug 2013
Posty: 5
Skąd: Nowy Sącz

PostWysłany: Thu Mar 12, 2015 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uczeń pracuje na stacji Windows XP. Kopiuje prace na dysk M: (Moje dokumenty) na serwerze. Pliki muszę odebrać do końca jego sesji, bo później zostają niektóre z nich, albo tylko pusty folder. Testowałem z zapisywaniem prac w moich dokumentach na stacji. Wszystko jest w porządku dopóki dokonuje tego użytkownik na jednej stacji. W przypadku zmiany część plików także znika. Czyli chyba jedynym lekarstwem jest pilnowanie, aby uczniowie siedzieli na stałe przy jednej stacji. W przypadku zajęć dodatkowych często taka sytuacja nie jest możliwa. Za uwagi dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Mar 12, 2015 2:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź logi Samby. Może są problemy z wolnym miejscem, a może z uprawnieniami katalogu na serwerze?
Jeśli wykorzystasz plik deleteroamingcache.reg, to dokumenty powinny się zapisywać bezpośrednio na serwerze.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
geronimo
Użytkownik Forum


Dołączył: 30 May 2014
Posty: 20
Skąd: PołudnieRP

PostWysłany: Mon Mar 23, 2015 7:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że XP działa tak samo jak vista, czyli wg mnie taki układ nie będzie działał. Katalog Moich dokumentów nie może być wskazany w Windowsie jako ten z profilami przechodnimi na serwerze. Pewnie da się to zrobić, ale trzeba by głębiej zaingerować w Windows. Jeżeli samba w EOSie obsługuje profile przechodnie to po zalogowaniu cały profil, czyli wszystkie tzw Moje dokumenty zostają przeniesione z serwera na komputer lokalny. Od tego momentu to wszystko co było na serwerze jest jakby zapominane przez stacje windowsową, bo wszystko to ma już lokalnie na dysku i tylko z tym pracuje. Wszystko co wypracujemy później na stacji windows i zapiszemy w Moich dokumentach lub z nich usuniemy zostaje zapisane lub usunięte lokalnie, lub jeżeli odwołamy się bezpośrednio poprzez napęd (m:\Moje dokumenty...) zdalnie. Podczas wylogowania całość Moich dokumentów jest przenoszona na serwer. Spowalnia to pracę, ale tak niestety jest w ramach profili przechodnich. Podczas przenoszenia system nie patrzy co tam na serwerze jest, ale przenosi po prostu wszystko z komputera lokalnego do miejsca wskazanego przez sambę. No i tak to działa poprawnie o ile tylko na stacji windows nie wskażemy jako katalog Moich dokumentów, właściwego katalogu z profilami użytkowników na serwerze. Dochodzi wtedy do pokrywania się tych katalogów i w momencie przenoszenia profilu zaczynają się schody, bo system dokonuje wtedy kopiowania samego siebie z miejsca A do miejsca A, a nie z A do B. Wyjściem z tej sytuacji jest utworzenie nowego udziału na serwerze przez sambę, który nie będzie kopiowany w ramach profilu i nie zapisywanie niczego do Moich dokumentów tylko wszystkiego do tego właśnie udziału. Nic wtedy nie będzie znikało a nauczyciel może na bieżąco sprawdzać prace uczniów. Piszę coś o tym coś tu:http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=2182&sid=88611718de67032a956eca2441ecf1e7
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group