Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Jak zainstalować drukarkę sieciową Samsung 2250

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sat Sep 27, 2014 11:30 am    Temat postu: Jak zainstalować drukarkę sieciową Samsung 2250 Odpowiedz z cytatem

Witam, mam na nowo postawiony serwer(żeby nie było problemów z netem odinstalowałem ISA Server), podpiąłem kompy, wszystko hula jak trzeba, dwa kompy które nie są w domenie ale pod tym samym switchem co domenowe normalnie dostają IP z serwera i net działa Smile

Mam natomiast problem z zainstalowaniem drukarki Samsung 2250 po sieci, po podłączeniu do switcha, sterowniki(ze strony Samsunga) wyszukują i wyszukują i nie mogą jej odnaleźć w sieci... to samo przy wyszukiwaniu drukarki sieciowej z systemu (Win 7 Home, przez "dodaj drukarkę"), też nie może jej znaleźć.

Na serwerze nie mam jej zainstalowanej(bo jest na świeżo)
Na końcówkach nigdy nie byłą wcześniej instalowana
Na kompie z Win 7 Home też nigdy nie instalowana

To jest drukarka, która była dostarczona z pracownią

Ma ktoś jakiś pomysł ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Sep 28, 2014 10:22 pm    Temat postu: Re: Jak zainstalować drukarkę sieciową Samsung 2250 Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
żeby nie było problemów z netem odinstalowałem ISA Server
Nie ma problemów z netem przy zainstalowanym ISA Server Smile
rafal napisał:
Mam natomiast problem z zainstalowaniem drukarki Samsung 2250 po sieci, po podłączeniu do switcha, sterowniki(ze strony Samsunga) wyszukują i wyszukują i nie mogą jej odnaleźć w sieci...
Sterowniki nie mają wyszukiwać drukarki w sieci. Instalujesz drukarkę przy pomocy programu z płytki instalacyjnej, albo ręcznie dodajesz port IP (może być konieczne ustawienie adresu IP drukarki na jej panelu lub poprzez program z płytki) i na nim instalujesz drukarkę. Aby była dostępna w sieci pracownianej należy ją udostępnić pod nazwą druk_a lub druk_b.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group