Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z internetem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Wed Sep 17, 2014 12:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serwer był wymieniany. Zainstalowałam sterowniki do karty sieciowej, płyty głównej, itd. A teraz nie wiem jak skonfigurować 2 kartę ponieważ nie mogę uruchomić kreatora, wyrzuca komunikat o treści Kreator nie może ustawić opcji zakresu DHCP. Sprawdź czy usługa serwera DHCP jest uruchomiona i czy zakrs jest zdefiniowany....." może da się jakoś na sztywno to wpisać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Sep 18, 2014 5:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdopodobnie czeka Cię instalacja serwera. Z powodu niezainstalowanej karty LAN, która jest kluczową dla paru usług. Trochę to dziwna sytuacja gdyż instalator, jeśli wykryje choć jedna kartę sieciową, to przyjmuje, że jest to karta od sieci lokalnej. Na początku instalacji pojawia się formularz, w którym parę rzeczy można zmienić. M.in. jest informacja o wykrytej (wykrytych) karcie (kartach) sieciowej. Jedyne co mi się nasuwa na myśl to niezachowanie podstawowych warunków instalacji: obie karty sieciowe MUSZĄ być połączone kablem skrosowanym lub podłączone do switcha, do którego nic innego nie jest podłączone. Jeśli miałaś w czasie instalacji serwera kartę sieciową podłączoną do routera, to masz efekt Sad Raczej nie da się tego wyprostować inaczej niż poprzez instalacje serwera od nowa.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Fri Sep 19, 2014 7:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak miałam podpięty ruter Sad Czyli do switcha nie mogą być podłączone nawet jednostki? przy instalacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Fri Sep 19, 2014 7:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze jedno pytanko: czy trzeba uzupełniać adres Ip i zakres DHCP czy może zostać domyślny?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Sep 19, 2014 8:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej żeby do switcha nie było nic podłaczone. Zakres IP w LAN może być domyślny (zwykle jest 10.x.x.x)
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Thu Sep 25, 2014 6:15 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serwer zainstalowany poprawnie. A teraz przygoda z końcówkami. Wkładam dyskietkę wypaloną z serwera instaluje. Wybieram instalację zdalną, aby zainstalować xp. Muszę podać nr stacji(reinstalacja się nie da załączyć) i wyskakuje że nr GUID już istnieje w sieci. Wciskam enter i instalacja cały czas się powtarza. Kiedy wyjąć dyskietkę?aby tego uniknąć? w między czasie jeszcze podaje adres domenowy tj. sbsmen\operator. Proszę o dokładną instrukcję. Gdzieś wyczytałam że trzeba włączyć bootowanie z Lan po restarcie, ale coś u mnie nie idzie tak jak potrzeba bo instalacja staje.
Bardzo dziękuję za pomoc Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Sep 25, 2014 3:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyskietka w ogóle nie jest potrzebna. W BIOS-ie musisz mieć ustawioną możliwość startu komputera z sieci (coś jak BOOT ROM na Enable, piszę z pamięci) oraz ustawione jako pierwsze urządzenie bootujące kartę sieciową (LAN). Ten drugi warunek jest niepotrzebny gdy jest możliwość uruchomienia boot managera w momencie startu komputera (może być klawiszem F8 czy F11, ale nie wszystkie BIOS-y to umożliwiają).
W kwestii GUID - czy w Active Directory na serwerze są już jakieś komputery (w jednostce Men/Komputery lub Computers)? Instrukcja - http://sbs.oeiizk.edu.pl/arch/Dokumenty/jesien2005/SPD1_01_01_z.pdf. Tam też jest mowa o przygotowaniu dyskietki startowej ale i uwaga, że nie jest to konieczne (stacje dostarczane w ramach projektów pod kontrolą systemu SBS 2003 mają możliwość bootowania z sieci).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Fri Sep 26, 2014 7:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam jeszcze jedno pytanko: Nie konfigurowałam karty do połączenia lokalnego serwera i działa na adresie 10.0.0.1 czy to może mieć wpływ, że nie chcą się instalować końcówki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Sep 26, 2014 8:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli maszyny dostają IP z tego zakresu, to wszystko gra.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Mon Sep 29, 2014 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainstalował się "cudownie" jeden komputer, ale mogę zalogować się tylko na administratorze i operatorze. Serwer widzi ten komputer. Co to może oznaczać? Spróbuje dodać ręcznie do domeny.Proszę o radę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Sep 29, 2014 9:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Udana instalacja oznacza, że komputer jest w domenie. Sprawdź czy i gdzie jest w AD. Po drugie, sprawdź jaki adres IP otrzymuje ten komputer (powinien być z podsieci 10.0.0.x) - polecenie ipconfig /all na tej stacji.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Mon Sep 29, 2014 10:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Adres ip na tej stacji jst ok 10.0.0.18
W AD komputer jest w komputery klienckie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Sep 29, 2014 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może należałoby uruchomić na serwerze skrypt do przywracania ustawień zgodnych z projektem - ze strony OEIiZK.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MagdaG
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Sep 2014
Posty: 15
Skąd: Radom

PostWysłany: Wed Oct 01, 2014 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko gra. Wielkie dzięki za przekazaną wiedzę. Mam jeszcze tylko problem z office. Zainstalowałam na serwerze 2003, natomiast na jednostkach w kreatorze wcisnęłam N żeby nie instalowało mi Office 2007? Jest jakiś sposób doinstalowania Office 2003? Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Oct 02, 2014 6:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy miałem pracownię z XP na stacjach, to utworzyłem własny obraz z Office 2003 i innymi potrzebnymi programami (bo przecież nie tylko pakiet biurowy jest potrzebny) i z niego instalowałem komputery. W przypadku gdy chodzi tylko o jeden program, to ta metoda jest zbyt pracochłonna. Można, oczywiście, instalować ręcznie na każdej stacji. Można też to zautomatyzować korzystając z funkcji dostępnych w SBS. W zarządzaniu serwerem jest opcja Przypisz aplikacje do komputerów klienckich. Ale z tego nie korzystałem więc dokładnych wskazówek nie podam.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group