Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wasze screenshoty
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 5:26 pm    Temat postu: Wasze screenshoty Odpowiedz z cytatem

Nie jest nowością, że w sieci można znaleść bardzo ciekawe screenshoty. Jednak jak to jest naprawdę, czy tylko nieliczni mają oszołamiające pulpity, czy już wszyscy zaczeli się bawić różnymi dodatkami. Drodzy forumowicze, może się pochwalicie tym, co macie na pulpicie. Na początek wklejam kilka swoich screenów
http://img123.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranu44ha.jpg
http://img71.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranu54hf.jpg
http://img77.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranu69vv.jpg
http://img170.imageshack.us/my.php?image=zrzutekranu71ru.jpg
Pozdrawiam
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686


Ostatnio zmieniony przez 15-latek dnia Sun Apr 23, 2006 8:41 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 6:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołącze się:

http://www.cichy.jedyny.pl/ss/arch01.png
-> Desktop, Aterm, Menu.

http://www.cichy.jedyny.pl/ss/arch02.png
-> Psi, tleenx2, skype, kadu i oczywiście aterm.

http://www.cichy.jedyny.pl/ss/arch03.png
-> Thunderbird, alsamixer.

http://www.cichy.jedyny.pl/ss/arch04.png
-> Firefox.

System: Arch Linux,
środowisko graficzne: FluxBox,

Bo kto powiedział że mając dobry komputer trzeba korzystać z krowiastego KDE albo gnome? Fluxbox nadaje sie nie tylko na słabsze komputery. Na dobrym komputerze arch + fluxbox to swoista rakieta. Zero klikaczów - konfiguratorów. Wszystko w konsoli. Bo i po co robić z linuksa windowsa? Jak sie dobrze skompiluje jądro to jest to system szybki i stabilny jak gentoo.

Z jakiej distro korzystasz?

Oryginalne te albumy?Laughing

Btw;) NND to właściwie taki mały arch.

PS Nie mogę sie powstrzymać -> Ten temat topicu... jak go później ktoś znajdzie?... mógłbyś?...

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sun Apr 23, 2006 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Distro slack 10.2. ¦rodowisko graficzne to jak już pewnie zauważyłeś KDE. Jednak udało mi się je znacznie przyspieszyć, ponieważ całe skompilowałem. Fluxbox jest również cool, sam go również używałem kiedy byłem trochę miej doświadczony. Bardzo mi się podoba tło w Kadu i torsmo. Skin w firefoxie to chyba iFox, a w Thuderbirdzie Noia.
Teraz mój Firefox:
http://img100.imageshack.us/my.php?image=firefox5iw.jpg
Mój Thunderbird:
http://img100.imageshack.us/my.php?image=thunderbird4ni.jpg
Co do albumów, niektóre z nich nie ą do zdobycia w naszym pieknym kraju, więc niesety zostaje mi tylko p2p. Arch'a nigdy nie używałem, więc nie znam możliwości tego distro. Z mojego doświadczenia wynika, że szybkość, którą "oferuje" Gentoo, można o wiele łatwiej uzyskań dzięki Freeebsd, czy dobrze szlifując konfigurację slacka. Pozdrawiam
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sun Apr 23, 2006 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, ale w slacku żadnego systemu zależności - jak kogoś bawi przegrzebywanie Readm'ów i szukanie w nich zależności to proszę bardzo, ja nie mam na to chęci, ani czasu.

Co do Kde - za czasów mandrivy również próbowałem kompilować to samemu, straciłem dość dużo czasu ale efekty mizerne. I tak chodziło krowiasto. Moj komputer to nie rakieta (Athlon 1.7, 512 ram, g2 64) ale wiem że może chodzić dobrze. Na archu wszystko chodzi szybciej, a pakiety są kompilowane pod i686. A przy samodzielnie skompilowanym jądrze to już zupełnie rakieta(oczywiście o ile zrobi sie do to dobrze). Co Kde ma czego brakuje we fluxboxie? Hm, osobiście brakuje mi jednej rzeczy z czasów Kde. Konkretnie to tego podręcznego kalendarzyka który pokazywał sie po kliknięciu w date, nie udało mi sie znaleźć odpowiednika, zna ktoś? KDE jest bardziej windowsowe.
Po co Ci te konfiguratory? Bo mi tylko przeszkadzają. Wole system który jest nastawiony na kofiguracje w plikach i wtedy te pliki są logicznie poukładane. Wszystko proste, jasne i przyjemne - no nie?

Firefoxa masz ładnego a w thunderbirdzie to jest TigerMail. Chcialem miec, pasowało by mi do ff ale sie wykładał nie wiem dlaczego.

Z tego co wiem nad slackiem trzeba posiedzieć dość dużo żeby był naprawdę szybki. Jest dystrybucja..hmm.. to był chyba Vectora - optymalizowany slack. Jeżeli mi sie nie kręci.

O albumy pytałem dlatego, że jest dość znaczna grupa użytkowników linuksa, którzy szczycą się tym że używają darmowego oprogramowania, obrażają nielegalnych użytkowników window$a a sami mają dysk pełen nielegalnej muzyki czy filmów. Zawsze mnie to irytowało.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sun Apr 23, 2006 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak, ale w slacku żadnego systemu zależności - jak kogoś bawi przegrzebywanie Readm'ów i szukanie w nich zależności to proszę bardzo, ja nie mam na to chęci, ani czasu.
Mnie to cholernie kręci, z resztą i tak większość aplikacji kompiluje, a ./configure zwykle wywala to, czego mu brakuje. Mam bardzo zbliżony sprzęt do Ciebie, drogi Jakubie (Athlon XP 2200+, 1,8 GHz, 512 DDR RAM i GF FX 5200 64) i szczerze mówiąc KDE dośc szybko. Oczywiście mam również skompilowany kernel, to podstawa. Fluxa używałem ponad rok, ale po prostu mi się znudził, mozliwe że za miesiąc skompiluje fvwm-crystal, nie wiem. Po prostu nie lubię monotoniczności. Trzeba jednak przyznać, że ostatnimi czasy aplikację pisane pod KDE (ktorrent, k3b, amaroK) są jakby bardziej funkcjonalne i milsze w użyciu. Co do konfiguratorów, jest mi obojętne czy są czy ich nie ma.
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Apr 23, 2006 3:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o zrzuty, to mam małą kolekcję począwszy od wersji 9.0 Mandrake, niestety starsze gdzieś mi się podziały, pozwala to zobaczyć jak dużo i jak małojednocześnie zmieniałem swój system. Kliknij tutaj.
Co do flamewar na temat wyższości jednego desktopu nad drugim. Wyższość tu ma niewątpliwie Windows, bo nie ma nic do wyboru Razz
Każdy ma jakieś preferencje, dla jednego to będzie szybkość, dla drugiego ładny wygląd. Sam używam KDE, bo zawiera wszystko, czego potrzebuję. Szybość nie jest dla mnie najważniejsza. Nie lubię dwóch pasków jak w Gnome, nie lubię paska u góry, ani dziesiątek komunikatów systemowych na pulpicie - jak je potrzebuję to sobie mogę zawsze wyświetlić. Tym bardziej, że często pracuję w konsoli, więc wpisanie jakiegoś polecenia nie stanowi problemu. System mam mocno nietypowy, więc odpada fluxbox, bo musiałbym pracowicie edytować menu, żeby mieć to co chcę. Odpada też slack, arch i parę innych dystrybucji, bo musi mi działać winmodem, automontowanie pendrive i płyt, komunikacja z komórką (w tym użycie jej jako modem gprs), karta radiowa na usb, i cała masa dołączanych ad hoc urządzeń na usb (po prostu wszystko co podłączę, ma działać i to lepiej niż w windowsie).
Cytat:
Co do Kde - za czasów mandrivy również próbowałem kompilować to samemu

Niektórzy uważają, że trzeba kompilować samemu. Moim zdaniem bzdura, w desktopie nigdy nie kompilowałem jądra, nigdy nie kompilowałem niczego co znajduje się w repozytoriach (a jest to ponad 1000 paczek). Kompiluję wyłącznie programy, które są mi potrzebne lub wersje, których nie ma. Szkoda mi czasu na takie zabawy.
Oczywiście znam takich userów, którzy non stop robią update i kompilują wszystko, co na drzewo nie ucieknie. Ja jednak potrzebuję sprawnego komputera do pracy. Poza tym ciekawe będzie jak np. podłączę aparat cyfrowy do tego wspaniałego slacka 10.2 albo jeszcze lepiej swoją komórkę i zobaczymy czy da się odpalić Kmobiletools i czy telefon będzie działać. Czy da się już w Archu skompilować Fuse i Siefs? A co ze sterownikami smartlink w slacku?
Kochani geekowie linuksa, powiedzmy sobie szczerze, wasze dystrybucje, to kanał dla masowego odbiorcy, którzy zapewne powiedzą "łeeee" i w ciągu paru godzin wrócą do ukochanego pirackiego XP. Cały zaś wątek powinien się raczej znaleźć w dziale linux, chyba że ktoś łądne screeny z XP przedstawi....
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sun Apr 23, 2006 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mnie to cholernie kręci, z resztą i tak większość aplikacji kompiluje, a ./configure zwykle wywala to, czego mu brakuje. Mam bardzo zbliżony sprzęt do Ciebie, drogi Jakubie (Athlon XP 2200+, 1,8 GHz, 512 DDR RAM i GF FX 5200 64) i szczerze mówiąc KDE dośc szybko.

Heh, nie powiedziałbym że to zbliżony sprzęt. Ramy mam wolne, dysk też dość wolny, procesor słabszy, grafike słabsza...)
Cytat:

Oczywiście mam również skompilowany kernel, to podstawa.

Zgadza się, po samodzielnym skompilowaniu kernela system zmienia oblicze. W tych dystrybucyjnych jest załadowana cała masa niepotrzebnych modułów. Zreszta, jaka to satysfakcja Laughing
Cytat:

Fluxa używałem ponad rok, ale po prostu mi się znudził, mozliwe że za miesiąc skompiluje fvwm-crystal, nie wiem. Po prostu nie lubię monotoniczności.

Ja też nie;) Dlatego dość często coś zmieniam, począwszy od tapety po dystrybucje;)
Fvwm jest bardzo fajne. I też szybkie. Chyba będzie po fluxboxie.
Cytat:

Trzeba jednak przyznać, że ostatnimi czasy aplikację pisane pod KDE (ktorrent, k3b, amaroK) są jakby bardziej funkcjonalne i milsze w użyciu. Co do konfiguratorów, jest mi obojętne czy są czy ich nie ma.

A kto mi zabroni korzystać z k3b czy amaroKa? Jedno i drugie używam. Fakt że musiałem dokompilować całe kde-base. Ale miejsca na dysku mam dużoSmile
Cytat:

Co do flamewar na temat wyższości jednego desktopu nad drugim. Wyższość tu ma niewątpliwie Windows, bo nie ma nic do wyboru Razz

Jak to nie? A style? XP mojej dziewczyny wygląda zupełnie jak Mac Os X. A w tej kobyle Vista już są do wyboru różne środowiska.
Cytat:

System mam mocno nietypowy, więc odpada fluxbox, bo musiałbym pracowicie edytować menu, żeby mieć to co chcę.

Pracowicie? Szczerze mówiąc to dużo bardziej podoba mi sie edytowanie .fluxbox/menu ->
Kod:

[begin] (:::Menu:::)
   [exec] (Terminal) {aterm}
   [exec] (Firefox) {firefox}
   [exec] (Thunderbird) {thunderbird}
   [exec] (Kadu) {/usr/local/bin/kadu}
   [exec] (XmmS) {xmms}
   [submenu] (p2p)
      [exec] (aMule) {amule}
      [exec] (FrostWire) {frostwire}      
   [end]

w konsoli niż wyklikiwanie tego samego w edytorze menu KDE, w którym zapisanie konfiguracji trwa jakąś chwilę więc nie można sprawdzać na bierząco swojej pracy. Mam zupełnie nietypowe menu, robiłem je jakies 5 minut. Pracowite?
Cytat:

Odpada też slack, arch i parę innych dystrybucji, bo musi mi działać winmodem, automontowanie pendrive i płyt, komunikacja z komórką (w tym użycie jej jako modem gprs), karta radiowa na usb, i cała masa dołączanych ad hoc urządzeń na usb (po prostu wszystko co podłączę, ma działać i to lepiej niż w windowsie).

A dlaczego ma działać na Mandrivie a na archu nie?
Wystarczą odpowiednie moduły jądra i oprogramowanie i wszystko śmiga jak najęte:)
Do automountowania wystarczy wkompilować do jądra supermounta znanego z mandrivy albo skorzystać z dużo szybszego dbus, hal i ivman. Konfiguracja tego to kilka minut - ja problemu nie widze;) Założe sie ze wszystko inne tez bym odpalił. Moze zabiore komputer do Tuchomia na mały teścik?Wink

Cytat:

Niektórzy uważają, że trzeba kompilować samemu. Moim zdaniem bzdura, w desktopie nigdy nie kompilowałem jądra, nigdy nie kompilowałem niczego co znajduje się w repozytoriach (a jest to ponad 1000 paczek). Kompiluję wyłącznie programy, które są mi potrzebne lub wersje, których nie ma. Szkoda mi czasu na takie zabawy.

Właśnie od tego mamy cudownego pacmana z pakietami pod i686 które chodzą tak szybko jak te skompilowane samodzielnie, po co tracić czas? Sam kompiluje tylko to co uważam za stosowne. Jądro moim zdaniem warto skompilować - szczególnie w mandrivie.
Cytat:

Oczywiście znam takich userów, którzy non stop robią update i kompilują wszystko, co na drzewo nie ucieknie. Ja jednak potrzebuję sprawnego komputera do pracy. Poza tym ciekawe będzie jak np. podłączę aparat cyfrowy do tego wspaniałego slacka 10.2 albo jeszcze lepiej swoją komórkę i zobaczymy czy da się odpalić Kmobiletools i czy telefon będzie działać. Czy da się już w Archu skompilować Fuse i Siefs? A co ze sterownikami smartlink w slacku?

Update systemu robie jednym poleceniem.
Zainstalowanie fuse:
pacman -S fuse

Siefs trzeba skompilować ręcznie, ale nie widze problemu. Skoro na mandrivie chodzi to na archu też sie da odpalić.

Cytat:

Kochani geekowie linuksa, powiedzmy sobie szczerze, wasze dystrybucje, to kanał dla masowego odbiorcy, którzy zapewne powiedzą "łeeee" i w ciągu paru godzin wrócą do ukochanego pirackiego XP.

Nie jestem masowym odbiorcą. Nie jestem windowsiarzem. Faktycznie, arch to nie dystrybucja dla wszystkich. Trzeba mieć troszke czasu, dużo chęci i samo zaparcia i odczuwać satyfakcje z nowych zdobyczy.

Heh, chyba troche nasza dyskusja odbiega od tematu;)

A dystrybucja czy środowisko to sprawa gustu i tego co sie oczekuje od komputera, ja oczekuje szybkości, stabilności (oj, w mandrivie bywało z nią różnie... bardzo różnie), i tego że system zawsze będzie robił to na co mam ochote - to co mu powiem, i nic więcej. Mam wrażenie że dystrybucje typu FC, Mandrvia, Suse, Ubuntu itp trochę zaczynają żyć swoim życiem jak windows. Chociaż może sie mylę. Tak czy inaczej, wole mieć wszystko pod kontrolą.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 2:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MacOSX jest niszowym systemem, bo sprzęt dotychczas był zbyt drogi, Linux jest systemem niszowym, bo jest za trudny dla przęciętnego użytkownika. Taka jest niestety prawda, a przyczyniają się właśnie do tego linuksiarze, którzy coś niecoś łyknęli i teraz wrzeszczą "linux über alles" i na każde pytanie o jakieś niedziałające sterowniki odpowiadają "a rekompilowałeś kernel?"
Niech wam wreszcie trafi do głowy, że użytkownik nie musi chcieć "aptować geptów", "kernelować kompili" i w ogóle woli mieć w d... to - co wśrodku siedzi. On po prostu chce mieć sprawny i działający komputer.
Co wy wiecie o systemach skoro średnia życia dystrybucji nie przekracza miesiąca na waszych komputerach? Liźniecie po łebkach wszystkiego i niczego nie wiecie porządnie.
A teraz trochę szpilek...
Cytat:
A style? XP mojej dziewczyny wygląda zupełnie jak Mac Os X.
Tak samo z siebie? A to ciekawe. Ja zauważyłem tylko niebieski z zielonym i oliwkowy tak OOTB, a żeby mieć więcej to trzeba to i owo dokupić, albo ukraść.
Cytat:
dużo bardziej podoba mi sie edytowanie .fluxbox/menu

A mi nie, bo w ogóle trzeba to robić, menu KDE nie edytuję poza wyjątkami, bo jest sensownie poustawiane i jak coś doinstaluję to mam w menu. Kiedyś już mówiłem, że patrząc na desktop staram się widzieć zwykłego użytkownika. I ten w Windowsie będzie miał jedynie brzydki niebieski pasek (totalne bezguście), a w kde paroma klikami zrobi sobie odlotowy pulpit. Nikt, kto używa komputera do pracy, nie będzie siedział nad fluxboxowym menu i dłubał w nim godzinami..
Cytat:
Założe sie ze wszystko inne tez bym odpalił. Moze zabiore komputer do Tuchomia na mały teścik?

Komputer zabrać możesz, ale mam lepszy pomysł, wstawię pusty dysk do swojego laptopa i uruchaomisz na tym wszystko co mi jest potrzebne. Wyliczę: winmodem, współpraca z siemensem c60 (wymiana plików, wykorzystanie go jako modem gprs), wifi na sterownikach prism, kamerkę oraz pseudoaparat mediatech, ponadto dowolny aparat spośród tych, które będą na zjeździe, na dodatek po podłączeniu np. aparatu ma wyskakiwać okienko z pytaniem czy zaimportować zdjęcia (żeby zwykły user nie musiał wpisywać jakichś mountów w konsoli), płyty cd mają też się montować automatycznie podobnie jak pendrive. Ma poza tym działać skype, oraz wszelkie filmy od dvd po wmv.
Jeśli ci się to nie uda to skonsumujesz mojego starego laptopa bez popijania wodą. Razz
Radzę zacząć już ćwiczyć jadanie różnych świństw, najbardziej paskudne do przełknięcia będą klawisze... ni to plastik ni to guma...
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 2:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym ciekawe będzie jak np. podłączę aparat cyfrowy do tego wspaniałego slacka 10.2
Dzięki wspaniałemu hotplugowi w chwili podłączenia ładowane odpowiednie moduły jądra i moja cyfrówka jest rozpoznawana jako /dev/sda1
Cytat:
Czy da się już w Archu skompilować Fuse i Siefs?
Nie wiem jak z archiem, ale u mojego kolegi Siemens jakoś ruszył.
Cytat:
A co ze sterownikami smartlink w slacku?
Te sterowniki to typowe moduły jądra, jeśli działają na Mandrivie, na slacku też powinny.
Cytat:
(w tym użycie jej jako modem gprs)
Ja bym spróbował skonfigurować to jak zwykły modem, tylko w sekcji device wpisalbym ścieżkę do urządzenia blokowego USB. Na tej samej zasadzie działają modemy zewnętrzne np. SDI.
Cytat:
A kto mi zabroni korzystać z k3b czy amaroKa? Jedno i drugie używam.
Ale jakoś najładniej według mnie działają w KDE, zunifikowany wygląd etc.
Cytat:
Wyższość tu ma niewątpliwie Windows, bo nie ma nic do wyboru Razz
Na upartego można włączyć możliwość dodawania nowych styli, trzeba tylko jakąś dll'kę podmienić, kiedyś się z tym bawiłem.
Cytat:
Pracowicie? Szczerze mówiąc to dużo bardziej podoba mi sie edytowanie .fluxbox/menu ->
Cytat:
A dlaczego ma działać na Mandrivie a na archu nie?
Wystarczą odpowiednie moduły jądra i oprogramowanie i wszystko śmiga jak najęte:)
Mój dziadek zwykł mawiać: "Dobrze gada, wódki mu dać"
Cytat:
Mam wrażenie że dystrybucje typu FC, Mandrvia, Suse, Ubuntu itp trochę zaczynają żyć swoim życiem jak windows.
Moim zdaniem tak na prawdę Linus pisząc tylko kernela ma niewielkiw pływ na rozwój konkretnych dystrybucji.
Przenieśmy ten wątek do działu Linux, bo tutaj już całkiem nie pasi
P.S. Z tym teścikiem w Tuchomiu to jest niegupi pomysł. Tylko jakie distro i jaki wm byśmy zainstalowali?
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 2:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="15-latek"]
Cytat:
Dzięki wspaniałemu hotplugowi w chwili podłączenia ładowane odpowiednie moduły jądra i moja cyfrówka jest rozpoznawana jako /dev/sda1

A mediatech 406? Nie mam drugiego laptopa żebyś mógł go zjeść Razz

Cytat:
Te sterowniki to typowe moduły jądra, jeśli działają na Mandrivie, na slacku też powinny.

A próbowałeś? Nie? A ja tak. Niestety waniliowe jąderko slacka jest do d... jeśli chodzi o pewne sterowniki. Dały się skompilować ale już ruszyć nie ruszyły.

Cytat:
Ja bym spróbował skonfigurować to jak zwykły modem, tylko w sekcji device wpisalbym ścieżkę do urządzenia blokowego USB. Na tej samej zasadzie działają modemy zewnętrzne np. SDI.

Fajnie a ja bym leciał potem na WAPie Very Happy i brał pożyczki na godzinne obcowanie z internetem...
Cytat:

Na upartego można włączyć możliwość dodawania nowych styli, trzeba tylko jakąś dll'kę podmienić, kiedyś się z tym bawiłem.

I to ma być rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika??

Jak dla mnie OT, bo widzę, że argumenty rzeczowe nie bardzo docierają Razz
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 5:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A mediatech 406
SONY DSC T5
jak już napisałem działa bez zarzutu.
Cytat:
Niestety waniliowe jąderko slacka jest do d... jeśli chodzi o pewne sterowniki.
Nio to trzeba skompilować własny kernel.
Cytat:
Fajnie a ja bym leciał potem na WAPie Very Happy i brał pożyczki na godzinne obcowanie z internetem...

Kilka minut googlowania, to że opis jest dedykowany dla slacka to zupełny przypadek
http://www.internecik.com/?pg=howto&pg2=bluetoothgprs
Cytat:
I to ma być rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika??
Google jest dla każdego przeciętnego uzytkownika
http://oceanic.wsisiz.edu.pl/%7Eslabosz/index.php?page=windows
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
MacOSX jest niszowym systemem, bo sprzęt dotychczas był zbyt drogi, Linux jest systemem niszowym, bo jest za trudny dla przęciętnego użytkownika. Taka jest niestety prawda, a przyczyniają się właśnie do tego linuksiarze, którzy coś niecoś łyknęli i teraz wrzeszczą "linux über alles" i na każde pytanie o jakieś niedziałające sterowniki odpowiadają "a rekompilowałeś kernel?"

Dotychszas? Wydaje mi się że do teraz jest powalająco drogi.

Hm... Dlatego na początek jak najbardziej polecam mandrive, wszak ma w jądrze chyba wszystko co możliwe i nie trzeba go ruszać aby system chodził. Fakt że chodzi nieco krowiaście, ale chodzi. Na początek idealny i podpisuje sie pod tym rękami i nogami;)

Cytat:

Niech wam wreszcie trafi do głowy, że użytkownik nie musi chcieć "aptować geptów", "kernelować kompili" i w ogóle woli mieć w d... to - co wśrodku siedzi. On po prostu chce mieć sprawny i działający komputer.

To niech zainstaluje windowsa. Uważam że linuks nie jest dla wszystkich, chociaż może sie mylę. Sądze, że trzeba mieć do tego trochę zacięcia i dużo silnej woli - wszak nawet w mandrivie nie wszystko jest odrazu takie proste i oczywiste jak w windowsie.

Cytat:

Co wy wiecie o systemach skoro średnia życia dystrybucji nie przekracza miesiąca na waszych komputerach? Liźniecie po łebkach wszystkiego i niczego nie wiecie porządnie.

Chyba sie Maćku niezrozumieliśmy... Nie uważam się za jakiegoś znawce i specjaliste. Wiem jeszcze strasznie mało, ale z każdym dniem staram sie uczyć czegoś nowego - i uważam że to jest najważniejsze. Uważam, że aby wybrać pasującą sobie dystrybucje trzeba przetestować chociażby te najbardziej znane. W koncu to w pewnym stopniu kwestia gustu.
Jeszcze dużo przedemną. Chociaz na archa zadomowie się na dłużej. Z mandrivy korzystałem ponad pół roku.
Cytat:

Tak samo z siebie? A to ciekawe. Ja zauważyłem tylko niebieski z zielonym i oliwkowy tak OOTB, a żeby mieć więcej to trzeba to i owo dokupić, albo ukraść.

Ani kupić ani ukraśćWink Jest taki darmowy pakiecik. Wystaczy zainstalować(normalny exe) więc nie sprawi to kłopotów nawet początkującym.
Cytat:

A mi nie, bo w ogóle trzeba to robić, menu KDE nie edytuję poza wyjątkami, bo jest sensownie poustawiane i jak coś doinstaluję to mam w menu. Kiedyś już mówiłem, że patrząc na desktop staram się widzieć zwykłego użytkownika. I ten w Windowsie będzie miał jedynie brzydki niebieski pasek (totalne bezguście), a w kde paroma klikami zrobi sobie odlotowy pulpit. Nikt, kto używa komputera do pracy, nie będzie siedział nad fluxboxowym menu i dłubał w nim godzinami..

To niech nie siedzi. Fluxbox ma takie coś jak fluxbox-generate-menu który ładnie przeszukuje katalogi i wszystkie programy ładnie umiejscawia w menu - jak kde. Zresztą, uwazam ze dla kogoś komu specjalnie nie zależy na wydajności KDE rządzi - jest jednak pełnym pakietem wszystko co można sobie wymarzyć.
Cytat:

Komputer zabrać możesz, ale mam lepszy pomysł, wstawię pusty dysk do swojego laptopa i uruchaomisz na tym wszystko co mi jest potrzebne. Wyliczę: winmodem, współpraca z siemensem c60 (wymiana plików, wykorzystanie go jako modem gprs), wifi na sterownikach prism, kamerkę oraz pseudoaparat mediatech, ponadto dowolny aparat spośród tych, które będą na zjeździe, na dodatek po podłączeniu np. aparatu ma wyskakiwać okienko z pytaniem czy zaimportować zdjęcia (żeby zwykły user nie musiał wpisywać jakichś mountów w konsoli), płyty cd mają też się montować automatycznie podobnie jak pendrive. Ma poza tym działać skype, oraz wszelkie filmy od dvd po wmv.
Jeśli ci się to nie uda to skonsumujesz mojego starego laptopa bez popijania wodą. Razz
Radzę zacząć już ćwiczyć jadanie różnych świństw, najbardziej paskudne do przełknięcia będą klawisze... ni to plastik ni to guma...

Hehe Laughing Zakładać o jedzenie sie nie będe;) W ogóle zakładać się nie będe - wszak jestem nowicjuszem jeszcze na dobrą sprawę. Jednak myślę, że może i nie szybko, ale po jakimś czasie dłubania udało by sie uruchomić wszystko.

Co do programów
Kod:

pacman -S skype xine xine-ui mplayer

Chodzi aż miłoWink Bez otwierania jednego pliku konfiguracyjnego.

Co do aparatów, pendrive, cdrom i mountowania
Kod:

pacman -S libgphoto2 gphoto2 dbus udev

zakładając kde oczywiście, które ma coś w sobie do automountowania.
Cytat:

Dzięki wspaniałemu hotplugowi w chwili podłączenia ładowane odpowiednie moduły jądra i moja cyfrówka jest rozpoznawana jako /dev/sda1

Wspaniałemu? Hotplug jest wolny i raczej wychodzi z użycia. Wystarczą regółki udev.
Cytat:

Nie wiem jak z archiem, ale u mojego kolegi Siemens jakoś ruszył.

Za to nie ręcze, nie próbowałem nigdy więc nie moge powiedziec. PS - archem.
Cytat:

Ale jakoś najładniej według mnie działają w KDE, zunifikowany wygląd etc.

Ale one korzystają z części kde. Nie jestem pewien co masz na myśli, ale wydaje mi sie że nie ma różnicy pod jakim to sie środowiskiem odpali. Trzeba sobie ustawić jak sie chce w kde i można o nim zapomnieć. Fakt że korzysta z kde-base.
Cytat:

Na upartego można włączyć możliwość dodawania nowych styli, trzeba tylko jakąś dll'kę podmienić, kiedyś się z tym bawiłem.

Wystaczy odpalić exe. Instalacja trwa kilka minut, po restarcie system wygląda zupełnie inaczej;)
Cytat:

Mój dziadek zwykł mawiać: "Dobrze gada, wódki mu dać"

Raczej nie pijam, ale dzięki. Chociaż podkreślam że za nic czego jeszcze nie robiłem głowy nie dam że sie uda, tylko przypuszczam.
Cytat:

P.S. Z tym teścikiem w Tuchomiu to jest niegupi pomysł. Tylko jakie distro i jaki wm byśmy zainstalowali?

To był generalnie joke, no ale jak tak bardzo chcecie. Możemy postawić mandrive i dla porównania coś od zera. Ale raczej nie gentoo bo bym nam czasu nie starczylo;)
Na vm - hmmm. To kwestia kosmetyczna już. I tak bez kde-base by sie nie obyło bo ciągle więcej aplikacji sie od tego uzależnia.
Cytat:

A mediatech 406? Nie mam drugiego laptopa żebyś mógł go zjeść Razz

Nie mam czasu sprawdzić czy gphoto2 obsługuje. Jeżeli tak to nie widze żadnego problemu. A jeżeli jest jako zwykła pamięć masowa to tym bardziej nie widze. W jakim chodzi trybie?
Cytat:

A próbowałeś? Nie? A ja tak. Niestety waniliowe jąderko slacka jest do d... jeśli chodzi o pewne sterowniki. Dały się skompilować ale już ruszyć nie ruszyły.

Slack jest moim zdaniem dystrybucją z której korzystają ludzie którzy lubią grzebać w systemie (w koncu nie ma zadnego systemu pakietów), więc kompilacja jądra z kernel.org nie ominie tam tez chyba nikogo;) Ciekawe czy na 'czystym' jądrze by poszło... Zakładać się nie będe, bo nie wiem.
Cytat:

Fajnie a ja bym leciał potem na WAPie Very Happy i brał pożyczki na godzinne obcowanie z internetem...

Hm, cięzko powiedziec. nigdy tego nie robiłem.
Cytat:

I to ma być rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika??

Nie. A linuks ma byc dla przeciętnego użytkownika?

Cytat:

Google jest dla każdego przeciętnego uzytkownika
http://oceanic.wsisiz.edu.pl/%7Eslabosz/index.php?page=windows

Nie, tu sie z Tobą niezgodzę. Przeciętny użytkownik nie umie korzystać z google. Dlatego(między innymi) nie wszyscy nadają się do linuksa.

I powtarzam jeszcze raz, nie uważam sie za jakiegoś guru. Jestem jeszcze nowicjuszem. Ale sie ucze:)

PS Co do tego ze sie robi OT - faktycznie. Nie można rzeczowo rozmawiać tak na sucho. Trzeba by zasiąść do komputera i przetestować. I powtórze ze jestem nowicjuszem.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 7:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem ZU, z linuksem mam do czynienia od dawna, ale zawsze próbuję patrzeć z perspektywy zwykłego użytkownika. Być może łatwiej mi, bo córka jest takim zwykłym użytkownikiem. A ZU może się wkurzyć na windowsa tak, że zapragnie mieć system, który będzie spełniał jego zadania, a nie odwrotnie. Stąd mój nacisk na łatwość posługiwania się systemem, a tak jak powiedziałem "kernelowanie kompili" do tego nie należy.
Co do zastosowania poszczególnych dystrybucji. Doceniam lekkość slacka i przejrzystość oraz prostotę archa. Jednak dla tych, którzy posługiwać się chcą komputerem, a nie bawić się tygodniami w uruchamianie czegoś, są Suse i Mandriva. Dlaczego? Część powodów podałem już poprzednio. W przypadku slacka ubożyzna pakietów oraz braki w istniejących to sprawa oczywista. System w którym cups ma bazę zaledwie kilkunastu drukarek czy nie obsługuje ogromnej gamy sprzętu peryferyjnego (skanery, aparaty, modemy) to po prostu ciekawostka dla hobbystów. Arch jest na dobrej drodze, ale nadal jest zbyt ubogi i zbyt wiele rzeczy sprawia tam problemy.
Trzeba pamiętać, że dyskusja rozpoczęła się od desktopu, a nie systemu dla hobbystów.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Komputer zabrać możesz, ale mam lepszy pomysł, wstawię pusty dysk do swojego laptopa i uruchaomisz na tym wszystko co mi jest potrzebne. Wyliczę: winmodem, współpraca z siemensem c60 (wymiana plików, wykorzystanie go jako modem gprs), wifi na sterownikach prism, kamerkę oraz pseudoaparat mediatech, ponadto dowolny aparat spośród tych, które będą na zjeździe, na dodatek po podłączeniu np. aparatu ma wyskakiwać okienko z pytaniem czy zaimportować zdjęcia (żeby zwykły user nie musiał wpisywać jakichś mountów w konsoli), płyty cd mają też się montować automatycznie podobnie jak pendrive. Ma poza tym działać skype, oraz wszelkie filmy od dvd po wmv.
Jeśli ci się to nie uda to skonsumujesz mojego starego laptopa bez popijania wodą. Razz
Radzę zacząć już ćwiczyć jadanie różnych świństw, najbardziej paskudne do przełknięcia będą klawisze... ni to plastik ni to guma...

Ile mam czasu?? Biorąc pod uwagę problemy z aparatem i mozliwe problemy z kamerką proponuje w sumie 12h. Drogi Jakubie wchodzisz?? Pokażemy panu Maćkowi co potrafii złota polska młodzież. Moja propozycja to postawić slacka i wszytsko skompilować. Winmodem, komórkę (normalnie i jako modem gprs) i filmy, skype biorę na siebie. Resztę możemy wymyslić na zlocie. Btw. drogi panie Maćku, jakim procesorem dysponuje wspomniany laptop?? I panowie, wielka prośba, kończmy już tą dyskusję, bo na proawdę nie wiadomo do czego to przypiąć.
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, ale ja na prawde nie umiem dużo.

Jeżeli Maciek mówił serio to możemy sie zabawić. Ale w razie czego Ty szamiesz laptopa Laughing

Wyzwania nie podejmuje, wspólny test bardzo chętnie (o ile oczywiście uda mi się być na zjeździe.).

Slacka znam bardzo słabo, ale troche to potrwa kompilowanie wszystkiego, a jako że to tylko dla testu i na wydajności średnio nam zależy może by spróbowac troche bardziej na łatwizne?Wink Np Mojego ulubionego archa - zobaczysz ze przypadnie Ci do gustu. Po 30 minutach instalacji i 20 minutach wgrywania pakietów będziemy mieli większość rzeczy z głowy. No ale w sumie jak chcesz - to Ty w razie czego będziesz przeżuwał guziki Very Happy

Co z mojej strony:
filmy, automountowanie(wszystkiego Razz), to okienko;) Ale to już gnome-volume-menager jest albo ten moduł w KDE robi to praktycznie sam.
Skype i filmy to raczej pestka.

Oczywiście moge to zaoferowac na archu, chociaz na slacku tez nie widze problemówWink

I jeszcze raz: Niczego nie obiecuje, różny sprzęt - a to tylko komputery. Zlosliwosc rzeczy martwych Razz

Gdybyśmy robili na slacku to zdaje sie że Platyna bardzo ubóstwiała tą dystrybucje, gdyby jechała na zjazd mozna by ją w to wciągnącWink
Do czego przypiąć?:
Do działu linux, ale to jedynie Mirek bo moderatora tu nie ma;)

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group