Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przełączenie kompute do innego switcha a dostęp do Intern

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
strusiol
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2012
Posty: 8
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Fri Aug 29, 2014 5:05 pm    Temat postu: Przełączenie kompute do innego switcha a dostęp do Intern Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry
Natrafiłem na taki problem.
Mam pracownię wiosna 2007 (stacje Vista, serwer Win 2003 Server).
Komputery pracowni podłączone są do switcha B, dzięki temu komputery z pracowni dostają adresy z puli 10.0.0.X. Pozostałe komputery w szkole (sekretariat, dyrekcja, itd) są podłączone do switcha A i dostają adresy z puli 192.168.100.X.

Jeśli komputer "pracowniany" podłączony jest do switcha B wszystko jest ok, Na koncie z Active Directory dostaje prawidłowy adres i ma dostęp do Internetu.

Jeśli natomiast przełączę kabel do switcha A i loguję się na lokalnego administratora dostaje on adres, pingi (do Onetu) wracają ale żadna przeglądarka (IE, FF) nie wyświetla stron. W opcjach przeglądarek wyłączyłem proxy.

Wiem, że sprawa jest pewnie banalna, ale już brakło mi pomysłów.
Co mam zrobić, żeby po podłączeniu do switcha A móc korzystać z Internetu?
Tutaj poglądowy schemat:
[img]http://host1gb.net.pl/download.php?file=4bfc41b79754dcfd174129beceb128e5[/img]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Aug 29, 2014 8:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co zrobiłeś z klientem ISA? Należy go wyłączyć (opcja Disable z menu kontekstowego), bo system usiłuje z niego korzystać i nie znajduje serwera.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group