Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dell optiplex 760 brak sterowników PCI

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Leszek
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Jul 2014
Posty: 9
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Fri Aug 29, 2014 4:33 pm    Temat postu: Dell optiplex 760 brak sterowników PCI Odpowiedz z cytatem

Dell optiplex 760 brak sterowników PCI
Witam i jak w temacie komputer jest używany jako Server na nim Windows Server 2003 SP2 for Smal Business Server. Instalowany z Edycji jesień 2010
Komputer to Dell optiplex 760 jest ich kila to jest ten pierwszy stacjonarny.
I brak sterowników:
1. Port szeregowy PCI
2. Kontroler PCI Simple Communications
Czy może ktoś pomóc dodam, że instaluję wszystkie ze strony della do tego komputera i nic.
Proszę o pomoc nie mam już sił a to pilne.

Identyfikator wystąpienia urządzenia:

1. Port szeregowy PCI
PCI\VEN_8086&DEV_2E14&SUBSYS_027F1028&REV_03\3&172E68DD&0&18

2. Kontroler PCI Simple Communications
PCI\VEN_8086&DEV_2E17&SUBSYS_027F1028&REV_03\3&172E68DD&0&18
_________________
"Z uśmiechem na twarzy przez życie idąc
szczęśliwym człowiekiem stać się możesz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sat Aug 30, 2014 10:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod tym linkiem w poście na samym dole masz dwa linki
http://forum.pcformat.pl/Dell-optiplex-760-brak-sterownikow-PCI-t?pid=3554841

A poza tym jeszcze to:
Ściągnij ten sterownik Intel AMT SOL/LMS Driver (w dziale dla XP dla swojego modelu) ze strony della, jak rozpakujesz ten plik to masz tam podfolder SOLinf a w środku pliki INF i spróbuj ręcznie zainstalować oba urządzenia podając te pliki INF, które będą pasować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Jul 2014
Posty: 9
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Sat Aug 30, 2014 11:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam i dziękuję ale te sterowniki, nie działają. Spróbuję to drugie, które zaproponowałeś. Instalowałem je ale nie tak, żeby podać je ręcznie może to się uda. Spróbować nie zaszkodzi, może akurat.
Dzięki za pomoc
rafal napisał:
Pod tym linkiem w poście na samym dole masz dwa linki
http://forum.pcformat.pl/Dell-optiplex-760-brak-sterownikow-PCI-t?pid=3554841

A poza tym jeszcze to:
Ściągnij ten sterownik Intel AMT SOL/LMS Driver (w dziale dla XP dla swojego modelu) ze strony della, jak rozpakujesz ten plik to masz tam podfolder SOLinf a w środku pliki INF i spróbuj ręcznie zainstalować oba urządzenia podając te pliki INF, które będą pasować.

_________________
"Z uśmiechem na twarzy przez życie idąc
szczęśliwym człowiekiem stać się możesz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat Aug 30, 2014 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dell optiplex 760 to typowa, wypasiona, stacja robocza, Nie oznacza to jednak, że nie można takiego sprzętu wykorzystać do postawienia serwera SBS 2003 w wersji MEN. W końcu, w przeważającej liczbie pracowni za serwer robi zwykły PC (któremu daleko do DELL-a). U mnie podobny sprzęt znakomicie się spisuje jako właśnie stacje robocze.
Na jakim etapie jest instalacja serwera? Zakończyła się czy w trakcie występują te problemy? Wykryta została przynajmniej jedna karta sieciowa?
Dodam, że mam złe doświadczenia z edycją 2010 (lato). Bez większych problemów zainstalowałem ją na całkiem nowym serwerze DELL-a (PowerEdge T110) jak i starym PowerEdge 1800. Ale potem występuja liczne, drobne acz uciążliwe problemy w pracy.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sat Aug 30, 2014 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman powiedz konkretnie z którą edycją 2010 są problemy ? bo nie było w ogóle edycji lato 2010 tylko wiosna i jesień (info ze sklepiku, Pani mi wysłała obie 2010 + czerwoną 2008)

właśnie sobie przypomniałem, że jednak jest lato 2010, bo mam taki zainstalowany serwer w jednej ze szkół (prawym przyciskiem na Mój komputer i właściwosci i tam napisane lato 2010)... tylko dlaczego dostałem informację, że była tylko wiosna i jesień...? i tak mam też napisane na opakowaniach i płytach... może po instalacji którejś z nich (której ??) w systemie jest napisane lato 2010...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Aug 31, 2014 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
Roman powiedz konkretnie z którą edycją 2010 są problemy ? bo nie było w ogóle edycji lato 2010 tylko wiosna i jesień (info ze sklepiku, Pani mi wysłała obie 2010 + czerwoną 2008)
Można wiedzieć gdzie kupiłeś? Ja mam Lato kupione w Educom Lublin.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rafal
Użytkownik Forum


Dołączył: 20 Aug 2014
Posty: 61
Pomógł: 1
Skąd: Legionowo

PostWysłany: Sun Aug 31, 2014 11:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sklepiku OEIIZK, nr. 22 579 41 26

opłata jest tylko za przesyłkę pobraniową 25,2 zł (jak odbierasz osobiście to każdą kolekcje masz za darmo) dlatego jak zadzwonisz to poproś o wszystkie kolekcje jakie mają dostępne Smile

ja zamówiłem czerwoną 2008 i obydwie 2010 (wiosna i jesień), które mają już inne opakowania niż poprzednie kolekcje w jednolitych kolorach i plastikowych pudełkach DVD. Możesz zrobić zdjęcie pudełka swojej oryg. kolekcji lato 2010 ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Aug 31, 2014 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
w sklepiku OEIIZK, nr. 22 579 41 26
opłata jest tylko za przesyłkę pobraniową 25,2 zł (jak odbierasz osobiście to każdą kolekcje masz za darmo) dlatego jak zadzwonisz to poproś o wszystkie kolekcje jakie mają dostępne Smile
To wszystko wiem, nawet tam kupowałem wiele lat temu czerwoną. Wiem tez, że od pewnego czasu (ok. 2 lat) zasoby sklepiku się wyczerpały (informacje m.in. z tegoż forum, od użytkowników poszukujących kolekcji). Czyżby się znów pojawiły? Ja aktualnie nie potrzebuję.
rafal napisał:
Możesz zrobić zdjęcie pudełka swojej oryg. kolekcji lato 2010 ??
Mogę.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Jul 2014
Posty: 9
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Mon Sep 01, 2014 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam "rafał" no ładnie założyłem post odnośnie sterowników a Ty mi zmieniłeś temat na inny a to ja w prywatnej wiadomości przekazałem Ci te informacje. To może wrócimy na właściwy temat i coś jeszcze mi pomożesz.
Roman Mor napisał:
rafal napisał:
w sklepiku OEIIZK, nr. 22 579 41 26
opłata jest tylko za przesyłkę pobraniową 25,2 zł (jak odbierasz osobiście to każdą kolekcje masz za darmo) dlatego jak zadzwonisz to poproś o wszystkie kolekcje jakie mają dostępne Smile
To wszystko wiem, nawet tam kupowałem wiele lat temu czerwoną. Wiem tez, że od pewnego czasu (ok. 2 lat) zasoby sklepiku się wyczerpały (informacje m.in. z tegoż forum, od użytkowników poszukujących kolekcji). Czyżby się znów pojawiły? Ja aktualnie nie potrzebuję.
rafal napisał:
Możesz zrobić zdjęcie pudełka swojej oryg. kolekcji lato 2010 ??
Mogę.

_________________
"Z uśmiechem na twarzy przez życie idąc
szczęśliwym człowiekiem stać się możesz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Sep 02, 2014 8:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rafal napisał:
ja zamówiłem czerwoną 2008 i obydwie 2010 (wiosna i jesień), które mają już inne opakowania niż poprzednie kolekcje w jednolitych kolorach i plastikowych pudełkach DVD. Możesz zrobić zdjęcie pudełka swojej oryg. kolekcji lato 2010 ??
Nie muszę już robić zdjęcia. Jest jak pisałeś - na opakowaniu Jesień, a po instalacji przedstawia się jako Lato.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Leszek
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Jul 2014
Posty: 9
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Wed Sep 03, 2014 6:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman dzięki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie.
Czy po instalacji Servera z kolekcji czerwonej muszę zmieniać wszystko: zgodnie ze specyfikacją MEN ze skryptu?
_________________
"Z uśmiechem na twarzy przez życie idąc
szczęśliwym człowiekiem stać się możesz..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen WP Kontakt
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Sep 03, 2014 6:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leszek napisał:
Czy po instalacji Servera z kolekcji czerwonej muszę zmieniać wszystko: zgodnie ze specyfikacją MEN ze skryptu?
W zasadzie wszystko powinno być zgodne. Ale uruchomienie skryptu na pewno nie zaszkodzi.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group