Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBS 2003 R2 Edycja Jesień 2007/Wiosna 2008 instalka od nowa

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adrian414
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 May 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed May 21, 2014 10:09 am    Temat postu: SBS 2003 R2 Edycja Jesień 2007/Wiosna 2008 instalka od nowa Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem tutaj nowy ale już zdążyłem się zaznajomić z tajemną wiedzą ale proszę was o poradę. Mianowicie w pewnej szkole zmieniałem stare dyski 160gb z tego sbs'a na dwie nowe 500GB. Ale jest taki problem, że ten system z którego zrobiłem kopie po przywróceniu nie działa poprawnie. Z tego co widzę, to baza SBS2008 w ogóle nie chce się uruchomić w Service Agent. Odpala się tylko jedna z trzech. W ogóle chciałem przywrócić ten system na sprzętowym raidzie ale niestety po zrobieniu raida sprzętowego i przywrócenia na niego z pod miniwin7(hirensboot) wszystkich 3 partycji po uruchomieniu w moim komputerze wyświetlają się zdublowane partycje (później zrobiłem raid programowy, który jest w tej chwili). No ale do sedna. Oprócz tego podczas startu wyskakuje komunikat, że jakaś usługa sieciowa nie jest uruchomiona. Komputer w ogóle nie może pobrać adresu ip z serwera dhcp (nie można go spingować ani po tym adresie z karty LAN w tym wypadku 192.168.25.1 ani po takim, który wpisze na sztywno w karcie od internetu). Podejrzewam, że prawdopodobnie utworzyłem sobie backup partycji z systemem z błędami plików i pewnie stąd ten problem, chociaż ten system nie był jeszcze zmieniany od samego początku ale jakoś działał. Poradźcie mi proszę czy reinstalować system z tych płyt DVD czy może spróbować go jakoś naprawić. Wolałbym go jakoś zreanimować żeby nie bawić się w konfiguracje tego wszystkiego itd. No chyba, że jest jakiś sprytny sposób aby wyeksportować te najważniejsza ustawienia póki system się uruchamia i później je przywrócić na nowo zainstalowanym systemie. Dodam tylko, że z obecnych haseł to znam tylko jedno do administratora, które podał mi Informatyk z tej sali.
Co zrobić Panowie ?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed May 21, 2014 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro system ma już 6 lat, to radziłbym poprawnie zainstalować z płytek DVD. Po prawidłowej instalacji nie ma zbyt wiele do ręcznego skonfigurowania. Zapuszczenie kreatora połączenia internetowego tworzy potrzebne reguły w ISA Server. Co istotne - instalacja musi się odbywać na pojedynczym dysku, bez raidu.
Cytat:
Co zrobić Panowie ?
Bywają tu też Panie Wink
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adrian414
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 May 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed May 21, 2014 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo przepraszam za mój nieokiełznany szowinizm hehe
Ok. To przekonałeś mnie z tą nową instalacją ale mam jeszcze dwa pytania no w sumie to może trzy.

Mianowicie, czy mogę zainstalować system na nim w domu, a później go przynieść do szkoły czy najlepiej już instalować go z podpiętymi prawidłowo kartami sieciowymi w szkole, to pierwsze pytanie. Następne dotyczy tego czy po zainstalowaniu będę miał już stacje robocze dodane czy będę musiał je ręcznie dodawać ?. No i trzecie pytanie, w jaki sposób go zainstalować na sprzętowym raidzie ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed May 21, 2014 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adrian414 napisał:
Mianowicie, czy mogę zainstalować system na nim w domu, a później go przynieść do szkoły czy najlepiej już instalować go z podpiętymi prawidłowo kartami sieciowymi w szkole, to pierwsze pytanie.
Możesz instalować w domu, oczywiście, na sprzęcie na którym będzie działać w szkole. W czasie instalacji karty sieciowe należy spiąć kablem skrosowanym lub podłączyć do switcha, do którego nic innego nie jest podłączone. Instalacja na kartach podpiętych do LAN-u i WAN-u się nie uda. Ten typ tak ma.
adrian414 napisał:
Następne dotyczy tego czy po zainstalowaniu będę miał już stacje robocze dodane czy będę musiał je ręcznie dodawać ?
Stacje należy dodać ręcznie lub przeinstalować przez sieć z serwera przy pomocy usługi WDS lub iPAT.
adrian414 napisał:
No i trzecie pytanie, w jaki sposób go zainstalować na sprzętowym raidzie ?
Instalacja z kolekcji DVD tego nie przewiduje - ten typ tak ma.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adrian414
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 May 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed May 21, 2014 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jasne. Odnośnie kabelka to znam temat, podepnę się najwyżej pod router w domu bo chyba nie mam żadnego patchcorda z crossem. Na wszystkich komputerach jest iPAT i jest ich chyba około 20. Co Ty byś radził ? Odnośnie RAIDU to zrobię programowy tak jak poprzednio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed May 21, 2014 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie radzę podpinać pod router. Tylko switch. No, chyba, że da się na nim wyłączyć wszelkie funkcje takie jak ADSL (jeśli posiada), DHCP i zostawić tylko przełącznik. W każdy razie ryzykujesz zmarnowanie co najmniej kilku godzin. iPAT jest OK, ale trzeba trochę go znać. Ja nie stosowałem bo mam inny sprzęt.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adrian414
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 May 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed May 21, 2014 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mogę jakoś wyeksportować te stacje robocze, które mam w obecnym systemie? Bo tyle to jeszcze można na tym systemie zdziałać. Mogę z niego wydobyć wszystkie ustawienia ale nie bardzo wiem, które będą najistotniejsze i w jaki sposób można to zrobić. Mogę też dodać je ręcznie tylko pytanie ile to jest roboty ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group