Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zjazd Freesco 2006
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Apr 14, 2006 7:36 pm    Temat postu: Zjazd Freesco 2006 Odpowiedz z cytatem

http://zjazd.freesco.tuchomie.pl
Można już zgłaszać się na zjazd, na stronie jest formularz pocztowy. Pełniejsze informacje będą dostępne później, bo na razie programu jeszcze nie ma...
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Wed Apr 19, 2006 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drogi panie Maćku, mam do pana następujące pytanie. Jestem aktywnym działaczem szkolnego LUGu (jak to dumnie brzmi) i wraz z kolegami z owego LUGu zastanawiam się nad wyjazdem na ten zlot. Są jednak dwa problemy. Przyjedziemy bez opiekunów (tzn kilka osób bedzie miało skończone 18 lat, ale nikt nie będzie miał wykształcenia pedagogicznego) i raczej nie jesteśmy grzecznymi chłocami z gimnazjum. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wed Apr 19, 2006 8:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie pytanie do mnie ale pozwolicie że sie wypowiem, ponieważ byłem w zeszłym roku i mogę Ci przybliżyć sytuacje w oczach młodzieży.

Generalnie, jest to bardzo miłe połączenia nauki z dobrą zabawą. Młodzież żyje tam swoim życiem i wszyscy dobrze sie rozumiejąSmile Nietypowym jest, połączenie nauki młodzieży i osób które tą młodzież na codzień uczą. Dla młodzieży jest to też wielka lekcja. Pokazuje, wkład nauczycieli w swoją pracę i to że ciągle starają się dokształcać.

Myślę że pobyt tam obniżył by trochę Twoją samoocenę. Chociaż nie twierdze ze nie moglibyśmy się po lubić, wszak ja też uwielbiam google:)

Ja narazie rozważam nad wyjazdem do Tuchomia, mam nadzieje ze uda mi się uskutecznić, ale wiadamomo - niczego nie mozna być pewnym.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Apr 19, 2006 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na zjeździe przewidziana jest, jak poprzednio grupa młodzieżowa. W przypadku osób nieletnich bez opiekunów:
- osoby te zobowiązują się do posłuszeństwa wobec opiekuna grupy;
- nie opuszczania terenu szkoły bez zezwolenia,
- niespożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych oraz innych używek.
W przypadku złamania któregokolwiek z zakazów, osoby takie zostaną wydalone z miejsca zjazdu.
Ponadto w zgłoszeniu należy podać nazwę i adres szkoły (będziemy weryfikować) i przesłać pocztą pisemną zgodę rodziców. Dokładna procedura zostanie podana po przyjęciu zgłoszenia.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Thu Apr 20, 2006 12:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
- niespożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych oraz innych używek.
I teo się najbadziej obawiam. Gdybyśmy jechali byłoby z nami 3 osiemnastolatków (w razie potrzeby jedna osoba może robić za opiekuna)i 5 pięciu 17-latków w tym ja i nie gwarantuje, że nie pomyślimy o wypadzie do knajpy, a w drodzę nic nie wypalimy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Thu Apr 20, 2006 3:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
- niespożywania jakichkolwiek napojów alkoholowych oraz innych używek.
I teo się najbadziej obawiam. Gdybyśmy jechali byłoby z nami 3 osiemnastolatków (w razie potrzeby jedna osoba może robić za opiekuna)i 5 pięciu 17-latków w tym ja i nie gwarantuje, że nie pomyślimy o wypadzie do knajpy, a w drodzę nic nie wypalimy.


Hehe;) Knajpy;) Obawiam sie ze za duzego wyboru miec nie bedziesz;) Posłusznym trzeba być - wiadomo, takie zasady grupy. Nie moze kazdy robic co chce bo to nie ma sensu.
Chociaz nie twierdze ze młodzież nie bawi sie dobrze;> Cool
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Apr 21, 2006 7:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
pięciu 17-latków w tym ja i nie gwarantuje, że nie pomyślimy o wypadzie do knajpy, a w drodzę nic nie wypalimy

Od razu mówię, że mnie jako organizatora zjazdu nie interesuje to jak ktoś przyjedzie i odjedzie, zgoda rodziców obejmuje oświadczenie o świadomości tego faktu, że opiekunowie sprawują opiekę nad nieletnimi dopiero od momentu przyjęcia na zjazd (do jego zakończenia), obejmuje również oświadczenie o przerzuceniu całej odpowiedzialności na rodziców w przypadku jakiegokolwiek wybryku. Nie mam zamiaru reszty życia spędzić w pierdlu, z powodu bezstresowego wychowywania współczesnej młodzieży.
Dodam tylko, że oczywiście inaczej wygląda sprawa z dotychczasowymi uczestnikami zjazdu, których znam osobiście i wiem, że mogę im zaufać.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli rozumiem, że na czas zjazdu o szlugach i piciu można zapomnieć??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 11:50 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ci to napisać wielkimi literami? Na czerwono? A może przetłumaczyć z polskiego na ziomalski?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybieram tą ostatnią opcje Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze ja spróbuje...

To co stanie Ci sie po drodze, czy Ci sie stanie i co Ci sie stanie nikogo nie obchodzi. Pan Maciek jest odpowiedzialny za uczestników dopiero po przyjeździe na miejsce.

Na zjeździe pić, palić, bakać, łykać tabsów, skakać z okien, zaczepiać przechodniów, robić rozrób, obrażać uczestników, nie słuchać organizatorów i podskakiwać Maćkowi nie możesz bo zostaniesz wykopsany za teren szkoły i wtedy już organizator nie będzie ponosił za Ciebie odpowiedzialnosci i w ogole mało co będziesz kogo obchodził a do domu albo po Ciebie rodzice przyjadą albo będziesz deptał z papcia.

Chcą jechać na zjazd, musisz wysłać Maćkowi papier ze zgodą od rodziców żebyś mógł tam jechać.

Na zjeździe, jak to w życiu bywa, panuje zasada "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie", wiec jak ktoś odpowiedzialny to można mu zaufać, a jak nie to nie. Ty widać raczej nie jestes skoro nawet sam nie potrafisz przewidzieć co zrobisz.


Czy wyjaśniłem to wystarczająco zrozumiale dla Ciebie?

PS Na zjeździe ludzie porozumiewają się normalnym polskim językiem więc miło by było gdybyś posiadał umiejętność rozumienia co się do Ciebie mówi/pisze.

Pozdrawiam
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 5:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
bakać, łykać tabsów, skakać z okien
A tu się zawiodłem. Ale tak zupełnie na poważnie. Jak panowie wiecie, nie jestem troszkę inny od reszty społeczeństwa. Sam o tym już kilkakrotnie pisałem. Niestety wykazuję po nadużywania różniego rodzaju używek i chciałem po prostu się dowiedzieć co mi (a także ludziom z mojego LUGu) może za to grozić. Jeśli kogoś zdenerwowałem to bardzo przepraszam. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JakubC
Moderator


Dołączył: 05 Jul 2005
Posty: 282
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sat Apr 22, 2006 5:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak panowie wiecie, nie jestem troszkę inny od reszty społeczeństwa. Sam o tym już kilkakrotnie pisałem. Niestety wykazuję po nadużywania różniego rodzaju używek
Niestety musze Cie zmartwić, Twoja odmienność, którą tak bardzo bronisz w tym przypadku nie ma miejsca. Sam patrząc na swoje otoczenie, stwierdzam, że odmienni są Ci którzy nie palą, piją itd. Przy czym nie twierdzę ze sam jestem jakimś ideałem... ale przynajmniej sie staram.

Wkurzać sie nie ma czym, chociaż irytującym jest fakt, że nie potrafisz zrozumieć po polsku.

Cytat:
Niestety wykazuję po nadużywania różniego rodzaju używek i chciałem po prostu się dowiedzieć co mi (a także ludziom z mojego LUGu) może za to grozić.
Co wykazujesz? Skoro niestety, to może należało by się tym jakoś zainteresować? Moze wycieczka na jakies inne spotkanie?...

Więc jak, przyjedziesz?
_________________
Jakub Cichocki | cogitech group
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sun Apr 23, 2006 8:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Moze wycieczka na jakies inne spotkanie?...
W moim przypadku to chyba bedzie meeting AA
Cytat:

Więc jak, przyjedziesz?

Wszystko teraz zależy od kochanych rodziców, ale raczej tak Very Happy
_________________
"Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside"|Linux register user 408686
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed May 31, 2006 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaczyna się już czerwiec, więc przypominam, że należy pomyśleć o zapisaniu się na zjazd.
Formularz na http://zjazd.freesco.tuchomie.pl
W zjeździe może uczestniczyć około 40 osób, a obecnie jest już zapisanych ponad 20, więc nie ma co czekać za długo.
Po 15 czerwca umieszczę program zjazdu w pliku pdf.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group