Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kursy bądź szkolenia z SBS 2003
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Sat Feb 22, 2014 11:39 am    Temat postu: Kursy bądź szkolenia z SBS 2003 Odpowiedz z cytatem

Po 2 latach wróciłem do pracowni z roku 2006 na SBS2003, komputery to te niezbyt dobre na AMD'kach. Zawsze od nowości były problemy z pracownią. Nawet po oddaniu przez specjalistów po tygodniu siadało. Jak nie ISA się chrzaniła, to SBS nie mógł uruchomić jakichś usług, to potem coś z DNS'ami. Itp... Itd... Wróciłem do pracowni zreanimowałem komputery. Pozostał mi tylko SBS. Myślę o tym, aby nie stawiać go z tej kolekcji tylko postawić go na goło i zrobić tylko zasady grupy czyli pozakładać konta aby użytkownicy mieli do czego się logować i na czym przechowywać dane, działał im internet i zablokować im dostęp do Panelu sterowania itp... To wszystko czego mi potrzeba od SBS'a Smile Czy mogę liczyć na pomoc kogoś, z jakiej książki skorzystać, może jakieś kursy płatne czy darmowe... Moja znajomość systemów XP, Win7 jest bardzo duża. Jeśli chodzi o SBS to podstawy...
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Feb 23, 2014 6:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Radzę zdobyć tzw. czerwoną kolekcję (2007/2008) i z niej zainstalować.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Sun Feb 23, 2014 6:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Radzę zdobyć tzw. czerwoną kolekcję (2007/2008) i z niej zainstalować.


Gdzie ją można zdobyć? I twierdzi Pan, że będzie lepiej działać?
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Feb 23, 2014 10:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gandalfos napisał:
Gdzie ją można zdobyć? I twierdzi Pan, że będzie lepiej działać?
Obecnie jedyny sposób to kopia od kogoś kto ma. Będzie działać. Instalowałem na różnych serwerach (czy maszynach serweropodobnych). Jest to najbardziej dopracowana kolekcja SBS 2003.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Sun Feb 23, 2014 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
gandalfos napisał:
Gdzie ją można zdobyć? I twierdzi Pan, że będzie lepiej działać?
Obecnie jedyny sposób to kopia od kogoś kto ma. Będzie działać. Instalowałem na różnych serwerach (czy maszynach serweropodobnych). Jest to najbardziej dopracowana kolekcja SBS 2003.

a czy problemy takie jak moje to byl standard? czy jestem odosobnionym przypadkiem?
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Feb 24, 2014 2:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie problemy były częste jeśli serwer był postawiony w niewłaściwy sposób. Firmy dostarczające pracownie często uprawiały radosną twórczość i instalowały wg własnego uznania, niezgodnie z założeniami projektu. Ewentualne niedoróbki naprawiano przygotowanymi naprędce skryptami. To skutkowało później różnorodnymi problemami w praktyce szkolnej. Najwłaściwszą metodą jest instalacja z kolekcji dwóch lub czterech (w zależności od edycji) płyt DVD przygotowanych dla projektów MEN przez Microsoft. Bywało, że i te kolekcje miały pewne niedoróbki, ale przeważnie dawało się je naprawić skryptem ze strony OEIiZK. Cóż to za specjaliści zajmowali się stawianiem pracowni, że po tygodniu siadała?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Mon Feb 24, 2014 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Takie problemy były częste jeśli serwer był postawiony w niewłaściwy sposób. Firmy dostarczające pracownie często uprawiały radosną twórczość i instalowały wg własnego uznania, niezgodnie z założeniami projektu. Ewentualne niedoróbki naprawiano przygotowanymi naprędce skryptami. To skutkowało później różnorodnymi problemami w praktyce szkolnej. Najwłaściwszą metodą jest instalacja z kolekcji dwóch lub czterech (w zależności od edycji) płyt DVD przygotowanych dla projektów MEN przez Microsoft. Bywało, że i te kolekcje miały pewne niedoróbki, ale przeważnie dawało się je naprawić skryptem ze strony OEIiZK. Cóż to za specjaliści zajmowali się stawianiem pracowni, że po tygodniu siadała?


nie mam pojecia kto to stawial. Pamietam tylko ze tydzien po instalacji musialem kombinowac niebieska kolekcje bo takowej nie zostawiono a 2tyg pozniej musialem na nowo instalowac z niej serwer bo isa raz dzialala raz nie. cos sie tam ciagle blokowalo itp... po jakims czasie byly problemy z dhcp i ciagle wyskakiwala informacja ze serwer nie mogl uruchomic jakiejs uslugi. do dzis chodzilo to na 512mb ram Smile i 6 plyt do wymiany jak nie padly calkowicie to kondziory wywalone. dla mnie athlona to sobie ew. mozna kupic do domu do grania a nie jako stabilna jednostke na lata Smile. jutro ma dojechac czerwona kolekcja i zobaczymy... p. Romku plyte glowna i procka moge swobodnie wymieniac tak na kliencie jak na serwerze na inna? ew. sterowniki do doinstalowania beda, a reszta pojdzie? mam core 2 duo z plyta na intelu i 2gb ramu za 210zl
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Feb 24, 2014 9:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko można, w ramach licencji software'owej. Sprzęt dowolnie konfigurować, wymieniać. Oprogramowanie: na serwerze SBS 2003 R2 i XP na klientach (jeśli edycja 2006, ale nawet w wyższej powyżej Visty nie da rady).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Wszystko można, w ramach licencji software'owej. Sprzęt dowolnie konfigurować, wymieniać. Oprogramowanie: na serwerze SBS 2003 R2 i XP na klientach (jeśli edycja 2006, ale nawet w wyższej powyżej Visty nie da rady).


Dzisiaj zdobyłem czerwoną kolekcję i na niej jest napisane SBS 2003 R2. Pytanie następujące czy do R2 nie trzeba mieć specjalnej licencji?? Bo coś mi się wydaje, że to jest inny produkt? A zauważyłem, że chyba przekłamałem datę naszej pracowni niestety jest ona raczej z 2005 niż z 2006 roku. Stąd pewnie uznał Pan Panie Romanie, że można czerwoną Sad

Co się zmienia w tym momencie w moim przypadku. Stawiać z niebieskiej? I dalej dziwne rzeczy? Sad ew. jaki koszt licencji do R2
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 8:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiać z czerwonej - jak najbardziej można. R2 to drugie, ulepszone, wydanie SBS 2003. Licencja na to pozwala. No i ma trochę większy apetyt na zasoby. 1 GB RAM to absolutne minimum, przy 2 GB chodzi dobrze, a przy 4 dostaje skrzydeł. Ale używane pamięci serwerowe (jeśli masz prawdziwy sprzętowo serwer) są tanie. Nie można natomiast instalować na klientach Visty (żadna strata) czy 7. Ani Office 2007.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 8:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Stawiać z czerwonej - jak najbardziej można. R2 to drugie, ulepszone, wydanie SBS 2003. Licencja na to pozwala. No i ma trochę większy apetyt na zasoby. 1 GB RAM to absolutne minimum, przy 2 GB chodzi dobrze, a przy 4 dostaje skrzydeł. Ale używane pamięci serwerowe (jeśli masz prawdziwy sprzętowo serwer) są tanie. Nie można natomiast instalować na klientach Visty (żadna strata) czy 7. Ani Office 2007.


Pentium D 3.0 i 2GB ramu chyba wystarczy mu do sensownej pracy...
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Feb 26, 2014 10:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej tak.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Thu Feb 27, 2014 8:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Raczej tak.


Ale to jest pewne, że mogę pracownię z roku 2005 jesień bodajże stawiać na R2? Na stronce http://sbs.oeiizk.edu.pl/arch/ coś było napisane kiedyś o Pakiecie przejścia i za niego się płaciło... Czy to o serwer chodziło wtedy czy tylko o liczbę podłączonych do niego komputerów?
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Feb 27, 2014 11:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest pewne. Jeśli szkoła posiada licencję na serwer SBS 2003, to może instalować najnowszą dostępną wersję SBS 2003. W pakiecie przejścia chodziło o podłączenie stacji z wcześniejszych wersji SBS (4.x i 2000) do serwera SBS 2003.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gandalfos
Gość





PostWysłany: Mon Mar 03, 2014 1:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Jest pewne. Jeśli szkoła posiada licencję na serwer SBS 2003, to może instalować najnowszą dostępną wersję SBS 2003. W pakiecie przejścia chodziło o podłączenie stacji z wcześniejszych wersji SBS (4.x i 2000) do serwera SBS 2003.


Ostatnie pytanko czy wersja R2 ma windows xp czy vista dla stacji klienckich? Chodzi o późniejsze zainstalowanie stacji z obrazów serwera
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group