Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

IPAT
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Fri Sep 26, 2008 12:20 pm    Temat postu: IPAT Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie,
Po zalogowaniu na stacji roboczej jako administrator i uruchomieniu pliku 02_IPAT otwiera mi się okno a w nim: na czerwonym tle następująca informacja:
Instalacja klienta IPAT
Instalacja IPAT nie może być kontynuowana, STACJAO2 jest członkiem domeny.
Proszę odłączyć stację od domeny i ruruchomić ponownie instalację.
Aby kontynuować naciśnij dowolny klawisz..

czyżby w mojej pracowni IPAT nie został zainstalowany???
chciałem utowrzyć punkty przywracania systemu na stacjach roboczych i kiszka...

proszę pomóżcie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Fri Sep 26, 2008 6:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wcześniej tego nie było???? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Fri Sep 26, 2008 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

komunikat ten pojawiał się od samego początku kiedy we wrześniu rozpocząłem pracę w nowej pracowni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Sep 27, 2008 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joy_36 napisał:
komunikat ten pojawiał się od samego początku kiedy we wrześniu rozpocząłem pracę w nowej pracowni.


Jak się domyślam, pracownię dostałeś przed wakacjami i odbierałeś ją...
Wcześniej dotyczy tego okresu...
Nie wierzę, że jak podpisałeś odbiór że nie sprawdziłeś i potem jeszcze trochę się nie pobawiłeś?
Po wakacjach pojawiły się różne problemy z relacjami o czym sygnalizowało wielu na tym forum... szczególnie tam, gdzie włączona była ochrona dysku.
Receptę na to "schorzenie" już wcześniej przytaczano...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Sep 27, 2008 11:25 am    Temat postu: Re: IPAT Odpowiedz z cytatem

joy_36 napisał:
witam serdecznie,
Po zalogowaniu na stacji roboczej jako administrator i uruchomieniu pliku 02_IPAT otwiera mi się okno a w nim: na czerwonym tle następująca informacja:
Instalacja klienta IPAT
Instalacja IPAT nie może być kontynuowana, STACJAO2 jest członkiem domeny.
Proszę odłączyć stację od domeny i ruruchomić ponownie instalację.
Aby kontynuować naciśnij dowolny klawisz..

czyżby w mojej pracowni IPAT nie został zainstalowany???
chciałem utowrzyć punkty przywracania systemu na stacjach roboczych i kiszka...

proszę pomóżcie


Jaki plik 02_IPAT ty uruchamiasz????
Jeśli wszystko działa poprawnie - pojawia się ekran logowania i po zalogowaniu się nic nie trzeba uruchamiać... Rolling Eyes

Opcji punktu przywracania nie uruchomisz na stacji roboczej - też próbowałem to zrobić na różne sposoby...
Poruszałem ten temat wcześniej...
Prawdopodobnie IPAT blokuje tą funkcję bo nie można tego uruchomić nawet logując się jako lokalny administrator.
Z tego co się dowiedziałem, chodzi prawdopodobnie o to, że raz na miesiąc następuje zmiana hasła w relacjach stacja-serwer i gdybyś nagle zechciał powrócić do punktu sprzed zmiany hasła, trzeba byłoby odpiąć i ponownie podłączyć stację pod domenę...

Dlatego IPAT ma fajną funkcję na konsoli serwera gdzie możesz zrobić sobie obraz kompa wzorcowego i wrzucić go jednocześnie na inne stacje (pisał o tym wcześniej Mirek, któremu thx za cenne wskazówki...).
Jeśli więc masz choć jedną prawidłowo działającą stację, a pozostałe widoczne są na konsoli IPAT, może po prostu skopiuj taki obraz na źle działający terminal??? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sat Sep 27, 2008 12:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj superhiper,

Rzeczywiście pracownię otrzymałem dzień przed zakończeniem roku szkolnego i do września nie zaglądałem do niej bo wyglądało to tak, że kiedy otrzymywaliśmy pracownię nie mieliśmy jeszcze gotowego pomieszczenia komputery poustawiane były na ławkach i tylko podłączone w celu zainstalowania serwera i stacji roboczych. Panowie uporali się z tym bardzo szybko bez mojej obecności więc jestem zielony jeśli chodzi o te sprawy (tylko tyle co na szkoleniu). Wcześniej sam konfigurowałem sobie sieć ale na Windows 98 i 2000. Z serverem nie miałem do czynienia. Dopiero kilka dni przed rozpoczęciem roku ustawiłem komputery w pracowni i zacząłem w nich sprawdzać co i jak chodzi. No i pojawiają się problemy najpierw z tworzeniem kopi zapasowej na serwerze po deinstalacji ArcaVira i zainstalowaniu NOD32. Ale po przeczytaniu kilku postów na forum na temat przywracania serwera z kopii dałem sobie z tym spokój. Myślę, że ghost jest tu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Teraz jednak Próbuję rozgryźć co to jest ten IPAT? Po zalogowaniu się na stacji roboczej jako administrator lub operator na pulpicie pojawia mi się ikona pliku o nazwie 02_IPAT tak naprawdę to nie wiem po co instalatorzy wywalili mi ten plik na pulpit?

Po drugie, nie wiem gdzie szukać na serwerze IPAT, nie widzę żadnej ikony do tego programu.

Po trzecie, na razie odpukać wszystkie stacje działają bez zarzutu i chciałbym jak najszybciej potworzyć kopie żebym w razie czego miał z czego je odtworzyć.

Po czwarte, czytałem na forum jak Mirek tłumaczył, że żeby zainstalować jakieś dodatkowe oprogramowanie na stacjach roboczych należy właśnie wyłączyć ochronę dysku na stacji (właśnie za pomocą IPAT) ale nie wiem gdzie się ją wyłącza na stacjach roboczych bo też nie widzę żadnej ikony IPAT. Uczę w podstawówce i gimnazjum i do szkoły podstawowej korzystam z programu TI'99 który zainstalowałem na serwerze jako "administrator" jest to instalacja sieciowa (logowanie na podstawie bazy uczniów) i na stacjach roboczych jako "uczeń". Wszystko chodzi bez zarzutów więc nie wiem czy w końcu u mnie w pracowni chodzi ten IPAT czy nie. z tego co pisał Mirek nie powinno chodzić ponieważ IPAT podobno blokuje doinstalowane oprogramowanie. NIE WIEM BYĆ MOŻE ZA MAŁO JESZCZE SIĘ W TO WSZYSTKO WCZYTAŁEM I POMYLIŁEM TU COŚ, JEŚLI TA TO MOŻE MI KTOŚ TO WYTŁUMACZY.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
superhiper
Użytkownik Forum


Dołączył: 26 May 2008
Posty: 490
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: Sat Sep 27, 2008 2:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

joy_36 napisał:
witaj superhiper,

Rzeczywiście pracownię otrzymałem dzień przed zakończeniem roku szkolnego i do września nie zaglądałem do niej bo wyglądało to tak, że kiedy otrzymywaliśmy pracownię nie mieliśmy jeszcze gotowego pomieszczenia komputery poustawiane były na ławkach i tylko podłączone w celu zainstalowania serwera i stacji roboczych. Panowie uporali się z tym bardzo szybko bez mojej obecności więc jestem zielony jeśli chodzi o te sprawy (tylko tyle co na szkoleniu). Wcześniej sam konfigurowałem sobie sieć ale na Windows 98 i 2000. Z serverem nie miałem do czynienia. Dopiero kilka dni przed rozpoczęciem roku ustawiłem komputery w pracowni i zacząłem w nich sprawdzać co i jak chodzi. No i pojawiają się problemy najpierw z tworzeniem kopi zapasowej na serwerze po deinstalacji ArcaVira i zainstalowaniu NOD32. Ale po przeczytaniu kilku postów na forum na temat przywracania serwera z kopii dałem sobie z tym spokój. Myślę, że ghost jest tu zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Teraz jednak Próbuję rozgryźć co to jest ten IPAT? Po zalogowaniu się na stacji roboczej jako administrator lub operator na pulpicie pojawia mi się ikona pliku o nazwie 02_IPAT tak naprawdę to nie wiem po co instalatorzy wywalili mi ten plik na pulpit?


Też czuje się pewniejszy mając obraz spod Ghosta, ale musisz pamiętać, że prawdopodobnie po reinstalce, trzeba będzie odpiąć i ponownie podpiąć stację pod domenę i chyba podobnie zrobić w IPAT, bo nie będzie widoczny na konsoli...
Piszę prawdopodobnie, bo nie ukrywam, że też dopiero zdobywam doświadczenie w obsłudze tej nowej pracowni. Nie ma co porównywać jej z wersją z końca lat 90-tych...
Plik może pozostawili spiesząc się - ja takiego nie mam, więc spokojnie wywal go...
Żeby zrobić kopię pod Ghostem, musisz wyłączyć IPATa na stacji... F3 podczas startu i Disable...
Dopiero wtedy będziesz mógł odpalić ghosta z dyskietki lub CD.
Lepiej z dyskietki - bo nagrywarka ci sie przyda do nagrywania (nie ma partycji, a obrazu na siebie dysku na siebie nie zrobisz...).
Tu poszło bez bólu wersją 2003 (2 płytki DVD).
Gorzej z serwerem - musisz mieć ghosta obsługującego dyski SATA, inaczej w połowie roboty wywali ci błąd.
Maciek gdziesz wcześniej polecał płytkę taką wszechstronną z ghostem HIREN CD - polecam... jest tam wersja 11.0
Tu znajdziesz linki do ściągnięcia - http://peb.pl/oprogramowanie/



Cytat:

Po drugie, nie wiem gdzie szukać na serwerze IPAT, nie widzę żadnej ikony do tego programu.


W domu nie mam możliwości wskazać dokładnie...
O ile pamiętam jest to coś takiego ServerConsole (może ktoś doprecyzuje?)
Wyciągnąłem to na pulpit i tak mam nazwane...

Cytat:

Po trzecie, na razie odpukać wszystkie stacje działają bez zarzutu i chciałbym jak najszybciej potworzyć kopie żebym w razie czego miał z czego je odtworzyć.



O ghost pisałem wcześniej - w IPAT na serwerze jest opcja zrobienia obrazu z kompa wzrocowego...
Mirek o tym pisał - poszukaj niedawno...
Robisz obraz wzorcowy ze stacji (trwało to u mnie 1h, 10 min...)
IPAT najpierw zresetuje stacje a następnie tworzy obraz z kompa.
Potem możesz dać jednocześnie nagrywanie tego obrazu na wszystkie pozostałe stacje...
Tego na razie nie próbowałem i nie wiem jak to w praktyce pójdzie...
Wejdź sobie na stronę: http://www.konferencja.eduportal.pl/ i w dziale materiały z konferencji 2008 napisz do pana Wilka to prześle ci super-prezentacje z instrukcją obsługi IPATa:
Intel iPAT - Dariusz Wittek - Intel - !!! materiał dostępny wyłącznie po przesłaniu prośby o udostępnienie drogą mailową:
WYŚLIJ ZGŁOSZENIE
Nie sądzę, żeby to bylo tylko dla uczestników konferencji... a jak byłby problem, to podasz maila to ci podeślę.

Cytat:


Po czwarte, czytałem na forum jak Mirek tłumaczył, że żeby zainstalować jakieś dodatkowe oprogramowanie na stacjach roboczych należy właśnie wyłączyć ochronę dysku na stacji (właśnie za pomocą IPAT) ale nie wiem gdzie się ją wyłącza na stacjach roboczych bo też nie widzę żadnej ikony IPAT. Uczę w podstawówce i gimnazjum i do szkoły podstawowej korzystam z programu TI'99 który zainstalowałem na serwerze jako "administrator" jest to instalacja sieciowa (logowanie na podstawie bazy uczniów) i na stacjach roboczych jako "uczeń". Wszystko chodzi bez zarzutów więc nie wiem czy w końcu u mnie w pracowni chodzi ten IPAT czy nie. z tego co pisał Mirek nie powinno chodzić ponieważ IPAT podobno blokuje doinstalowane oprogramowanie. NIE WIEM BYĆ MOŻE ZA MAŁO JESZCZE SIĘ W TO WSZYSTKO WCZYTAŁEM I POMYLIŁEM TU COŚ, JEŚLI TA TO MOŻE MI KTOŚ TO WYTŁUMACZY.
pozdrawiam
Very Happy Cool

To zależy gdzie mieszkasz i kto ci instalował pracownie - u mnie IPAT jest i nie moge uruchomić ghosta z CD, ale wszystkie inne programy instalowałem z poziomu admina bez problemu.
DOpiero jak z admina klikniesz na ikonkę z prawej strony na dole, tam jest ochrona dysku, wtedy włączysz ochronę. Hasło które podasz bez obowiazywać w IPAT.
Ta ochrona może spowodować potem problemy ze relacjami stacja serwer i prawdopodobnie będzie konieczność po 30 dniach odpięcia i podpięcia stacji pod domenę...
Dałem taką ochronę testowo na 2 stacjach i zobaczę co się stanie po 30 dniach...
W każdym razie po włączeniu ochrony dysku, instalacja programów wymagała już wyłączenia IPATa...

Na koniec słowa otuchy - małymi kroczkami, z pomocą kolegów na tym forum po roku czasu będziemy już nieco więcej wiedzieć o tym "ustrojstwie... " Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Sat Sep 27, 2008 4:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
DOpiero jak z admina klikniesz na ikonkę z prawej strony na dole, tam jest ochrona dysku, wtedy włączysz ochronę. Hasło które podasz bez obowiazywać w IPAT.
Ta ochrona może spowodować potem problemy ze relacjami stacja serwer i prawdopodobnie będzie konieczność po 30 dniach odpięcia i podpięcia stacji pod domenę...
Dałem taką ochronę testowo na 2 stacjach i zobaczę co się stanie po 30 dniach...
W każdym razie po włączeniu ochrony dysku, instalacja programów wymagała już wyłączenia IPATa...


Z tego co napisałeś wnioskuję, że lepiej nie ruszać tej ochrony dysku IPAT skoro na razie wszystko u mnie funkcjonuje prawidłowo. Nie sprawdzałem tylko tego czy ghostem mogę zrobić obraz na stacji czy jest tak jak piszesz, że będę musiał wyłączyć ochronę dysku.
Dzięki za informacje, myślę, że po roku użytkowania pracowni będę potrafił sobie z nią radzić..SmileSmile a ort. co to siedzę i chłonę wiedzę na ten temat na forum[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Sun Sep 28, 2008 10:21 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Teraz jednak Próbuję rozgryźć co to jest ten IPAT? Po zalogowaniu się na stacji roboczej jako administrator lub operator na pulpicie pojawia mi się ikona pliku o nazwie 02_IPAT tak naprawdę to nie wiem po co instalatorzy wywalili mi ten plik na pulpit?


Sądzę, że nie ma potrzeby martwić sie plikiem 02_IPat, który ktoś wrzucił do startera Windows. Sprawdz, czy na stacji jest plik C:\IPATinstall.log
Tam znajdziesz informacje o instalacji. Jak i kiedy była robiona.
Możliwe, że miał problem z zainstalowaniem IPAt na stacji.

Czy działa IPat i ochrona dysku lokalnie mozna łatwo sprawdzić tworzac jakiś plik lub folder na pulpicie i ponownie uruchomić system. Jeśli działa prawidlowo, to śladu po pliku i folderze nie będzie.
Problem a właściwie dodatkowa praca pojawia się, gdy brak takiej ochrony. Możliwe, że pracownicy firmy zakładajacej pracownie instalowali z płyty na nowo IPAT stacji.
W takiej sytuacji proponuję w oknie START -Uruchom (w Viscie jest teraz chyba wyszukaj):
\\SBS2008\ClientApps\IPATMEN\
zainstalować na nowo IPAT (możliwe, że ta operacja będzie wymagała usunięcia stacji z domeny - nie sprawdzałem tego jeszcze)

Cytat:
Po drugie, nie wiem gdzie szukać na serwerze IPAT, nie widzę żadnej ikony do tego programu
.


Jeśli nie ma ikony IPAT Server Console, to proszę wpisać w przeglądarce IE adres:

http://localhost/ipat3/Default.aspx

Jeśli serwer jest prawidłowo zainstalowany powinien otworzyć się panel admina IPAT

Cytat:
Po trzecie, na razie odpukać wszystkie stacje działają bez zarzutu i chciałbym jak najszybciej potworzyć kopie żebym w razie czego miał z czego je odtworzyć.


Nie ma potrzeby robić kopii stacji, choć oczywiście można. Ja proponuje to co pisałem wczesniej:
http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=564
Cytat:
Na STACJI
- jedną ze stacji uruchomiłem w trybie administratora lokalnego i wyłączyłem ochronę dysku twardego
- nastęnie zrobiłem aktualizację i dograłem wszystkie potrzebne do pracy programy
- uruchomiłem ponownie komputer i włączyłem ochrone dysku

Na serwerze w panelu IPAT
- zaznaczyłem tę stację i w konfiguracji komputera ustawiłem opcję: Ustaw jako komputer żródłowy na TAK
- następnie uruchomiłem kreator obrazu, by utworzyć jego kopię w IPAT
- po około 3 godzinach obraz był na serwerze
- potem zaznaczyłem i uruchomiłem wszystkie stacje i zapuściłem kreator instalacji obrazu na wszystkie pozostałe.


Ten obraz znajduje sie fizycznie na serwerze pod adresem:
O:\IPAT_Images\ i ten folder rzeczywiście warto skopiować na nośnik.


Cytat:
Po czwarte, czytałem na forum jak Mirek tłumaczył, że żeby zainstalować jakieś dodatkowe oprogramowanie na stacjach roboczych należy właśnie wyłączyć ochronę dysku na stacji (właśnie za pomocą IPAT) ale nie wiem gdzie się ją wyłącza na stacjach roboczych bo też nie widzę żadnej ikony IPAT


Po prawidłowej instalacji z serwera IPAT powinna pojawić się ikona programu ochrony dysku na pasku zadań. Prawy klik uruchamia poszczególne opcje programu. Tutaj możesz sprawdzić, czy jest zaznaczona opcja "Ochrona dysku"

Według mojej oceny nie ma u Ciebie takiej ochrony


Kilka linków pomocnych przy problemach zwiazanych z IPAT:
1. Skrótowy opis technologii iPAT załączonej w DVD Kolekcji Jesień 2007/Wiosna 2008 przygotowany na zjazd opiekunów w Mrozach poniżej:

Opis ogólny iPAT
http://sbs.oeiizk.edu.pl/mrozy2008/prezentacje_firm/intel/publikacja.htm

2. Technologia iPAT - prezentacje

Integracja iPAT z DVD kolekcją
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/0_iPAT_Technologia_PL.mht

Agent iPAT
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/1_iPAT_Integracja_Kolekcja_MSSBS_2008.mht

Program Narzędziowy
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/2_iPAT_Agent_PL.mht

Klient iPAT
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/4_iPAT_Klient_PL.mht


Konfiguracja - Serwer
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/5_iPAT_Serwer_Konfiguracja_PL.mht


Obrazy i Pakiety
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/6_iPAT_Serwer_Obrazy_Pakiety_PL.mht

Zarządzanie klientami
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/7_iPAT_Serwer_Zarzadzanie_Klientami_PL.mht


Instalacja - Serwer
http://sbs.oeiizk.edu.pl/dokumenty/ipat/8_iPAT_Serwer_Instalacja_PL.mht

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Mon Sep 29, 2008 8:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Mirek,

Jeśli nie ma ikony IPAT Server Console, to proszę wpisać w przeglądarce IE adres:

http://localhost/ipat3/Default.aspx

Jeśli serwer jest prawidłowo zainstalowany powinien otworzyć się panel admina IPAT

Po wpistaniu tego adresu rzeczywiści otworzył się panel admina IPAT no i jak widzę mogę za pomocą tego panelu zrestartować stację roboczą co wskazywało by na to że jednak na stacjach IPAT jest zainstalowany. Czy panel admina zawsze otwiera się w oknie przeglądarki??

Na dysku O:\IPAT_Images nie mam żadnych plików czyli jak rozumiem nie zostały zrobione obrazy stacji roboczych.

czy z panelu admina mogę wyłączyć ochronę dysku na stacji?? w celu zainstalowania na stacji np. NOD32
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Mon Sep 29, 2008 8:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witaj Mirek

Cytat:
Jeśli nie ma ikony IPAT Server Console, to proszę wpisać w przeglądarce IE adres:

http://localhost/ipat3/Default.aspx


1. Więc tak, po wpisaniu tego adresu w przeglądarce otwarłem konsolę IPAT na której widoczne były wszystkie stacje - wniosek IPAT jest zainstalowany na wszystkich stacjach i działa ponieważ zaznaczając stację mogłem ją zrestartować
2. Przy restarcie stacji i naciśnięciu klawisza F3 podaniu hasła uruchamiam konsolę IPAT na stacji roboczej
3. okazuje się że na wszystkich stacjach roboczych ochrona dysku jest wyłączona a ikony nie było widać na pasku zadań ponieważ Windows Vista blokuje IPAT Client nie wiem dlaczego?
4. Po włączeniu ochrony dysku na stacji nie mogę się zalogować na żadne konto, a po zalogowaniu się na administratora na stacji Ikona ISA servera ma czerwony krzyżyk z informacją "Disabled: ISA Server SBS2008 is not accessible" rozumiem zatem że nie ma połączenia z serverem nie ma także połączneia z Internetem.
5. Kiedy wyłączyłem ochronę dysku ISA Server działa prawidłowo mam połączenie z Internetem, mogę zalogować się na dowolne konto
6. zalogowałem się jako administrator na stacji i zainstalowałem program antywirusowy Hakerzy NET AV, wszystko poszło bez problemów, ściągnąłem aktualizację zeskanowałem dysk, problem pojawił się po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu na administratora. Pojawił się komunikat, że System Windows zablokował niektóre programy: IPAT Client oraz Hakerzy NET. System Windows blokuje mi te programy na wszystkich kontach nie wiem dlaczego?
7. Powiem tylko, że instalatorzy, którzy instalowali mi pracownię zostawili mi stacje robocze z wyłączoną ochroną dysku i nie wiem czy utworzyli obrazy stacji roboczej przy pomocy IPAT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Sep 29, 2008 10:56 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proszę sprawdzić, czy jest na dysku lokalnym C:\IPATinstall.log. Należy sprawdzic jego zapis. Proponuje też na czas sprawdzania IPat wyłączyć wszystkie antyviry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Tue Sep 30, 2008 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PRZEPRASZAM ALE POJAWIAŁ MI SIĘ KOMUNIKAT O BŁĘDZIE I MYŚLAŁEM, ŻE ODPOWIEDZ NIE ZOSTAŁA UMIESZCZONA NA FORUM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Sep 30, 2008 10:36 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że na stacji IPAT został prawidłowo zainstalowany. Zakładam, że wejscie na komp01/operator załatwi sprawę i pozwoli wyłączyć ochronę.

Odpowiadajac na Twoje wątpliwosci proponuje Ci takie rozwiazanie.

Na poczatek zrób to, co proponuja w pliku: http://pomoc.koncept.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=39
Chodzi głównie o usunięcie i dodanie do domeny na serwerze IPAT
Potem
1. Przygotuj sobie jedną dobrą stację (aktualizacje, potrzebne programy itp)
2. Utwórz kreatorem obraz tej stacji
3. Ustaw te stacje na serwerze jako żródłową
4. Skopiuj obrazy kreatorem na inne stacje

Masz obraz, wszystkie stacje zaktualizowanie i spokój na wiele miesiecy, moze lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
joy_36
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Sep 2008
Posty: 56

PostWysłany: Tue Sep 30, 2008 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zakładam, że wejscie na komp01/operator załatwi sprawę i pozwoli wyłączyć ochronę.


Rozumiem, że mowa jest tutaj o tych blokowanych programach (IPAT i Hakerzy NET) przez Vistę, a jeśli tak to gdzie mam wyłączyć tą ochronę?? czy przez dodanie tych programów do zapory???

Cytat:
Na poczatek zrób to, co proponuja w pliku: http://pomoc.koncept.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=39


Zapoznałem się z tym artykułem no i jeszcze się wstrzymam z tym odłączeniem i podłączeniem do domeny ponieważ dzisiaj udało mi się uruchomić kreatora obrazu stacji roboczej na konsoli IPAT na serwerze nie wiem czy tworzenie zostało ukończone bo pojechałem do domu.
Jeśli się jednak okaże, że przy włączonej ochronie dysku nadal nie będę się mógł zalogować na żadne konto to skorzystam z Twojej rady i spróbuję odłączyć stację od domeny a następnie ją dodać.

Pytanie moje jest takie czy wystarczy jak takie doświadczenie odłączenia i przyłączenia wykonam na jednej stacji czy muszę usunąć wszystkie stacje a następnie wszystkie dodać??

Nie chciałbym namieszać w wszystkich stacjach jednocześnie, jeśli na jednej można przeprowadzać tego typu eksperymenty to było by bardzo dobrze, będę to robił przecież pierwszy raz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group