Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

WDS - PARĘ PYTAŃ

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Oct 01, 2013 11:46 am    Temat postu: WDS - PARĘ PYTAŃ Odpowiedz z cytatem

1. Mam parę pytań do znawców tematu. Po instalacji serwera od nowa działa mi WDS instaluję stację z obrazu z officem. Ale jak chcę zrobić obraz jest problem. Mianowicie loguje się jako administrator domeny włączam konto administratora lokalnego instaluje co mi tam trzeba. Uruchamiam sysprep i komputer się uruchamia ponownie.
I tu się gubię.
Bo staruje z Lanu wybieram opcje przechwytywania obrazu i jest okienko kreatora ale z rozwijanej listy nie widzi dysku ( za pierwszym razem) za drugim widzi dysk ale nie może połączyć się z serwerem.
Po ponownym uruchomieniu komputera tworzy nowe konto, trzeba wpisać nazwę itd a konta administratora SBS i lokalnego wywala(wyłącza?) nie wiem.
Nie chcę robić obrazu za pomocą acronisa czy ghosta bo potem trzeba zmieniać klucz i nazwę stacji.

2. Druga sprawa dyski USB zablokowane, to muszę w viście na każdym kompie ustawiać?

3. Dlaczego przegladarka IE upomina się o hasło i login admina przy uruchamianiu na lokalnym koncie na prawach użytkownika. Gdzie to zmienić aby zapamiętał IE.

POZDRAWIAM i czekam na odzew.
P.S. Dorze że jest taka stronka bo to jest wielka kopalnia wiedzy w tym zakresie oraz stronki OEZIK bo bez tego to aż strach pomyśleć
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
micro
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Dec 2009
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Thu Oct 24, 2013 8:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IPAT nie działa ? . Tym robi się to łatwo i przyjemnie (jeśli działa prawidłowo Smile )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Thu Oct 24, 2013 10:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ipat już zrezygnowałem w paru sprzętach w tym serwer wymiana płyt głównych. Poza tym działa ok już mam te obrazy zrobione tylko jeszcze chciałbym aby automatycznie aktywował system oraz dodawał d domeny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Oct 24, 2013 11:15 am    Temat postu: Re: WDS - PARĘ PYTAŃ Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
2. Druga sprawa dyski USB zablokowane, to muszę w viście na każdym kompie ustawiać?
Zdaje się to działa.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Dec 10, 2013 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tym też poradziłem sobie był problem tylko na koncie administratora domenowego. Ale jak to zawsze bywa szukam dziury w całym i nie wiem jak ustawić wygaszacz te flagi europejskie co jest w serwerze instalka w CLinetapps tak aby jak nikt nie jest zalogowany i jak jest zalogowany uczeń na koncie studenta D był ten sam wygaszacz.
Chyba GPO ale gdzie dokładnie. Czy muszę się zalogować na konto ucznia czy ogólnie na komputery Vista prawy Edit i tam szukam ekran itd. Próbowałem ale narazie nie działa.

Obraz robię jeszcze raz ale nie przesyłam go na serwer może wina podczas przesyłania. Zgram na pendrive i sprawdzę jak wrzucę do WDS i skonfiguruje do instalacji nienadzorowanej. I tu dziwna sprawa obraz instalacji nienadzorowanej daje office ale za jakiś czas zmienia się lokalizacja. Tak było w instrukcji i już jeden obraz mi działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group