Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[ROZWIĄZANY] Win7 i sbs2003

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janusz15
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Jan 2014
Posty: 3
Skąd: Sucha Beskidzka

PostWysłany: Fri Jan 10, 2014 2:09 pm    Temat postu: [ROZWIĄZANY] Win7 i sbs2003 Odpowiedz z cytatem

Własnie jestem na etapie podpinania do serwera stacji z win7. Wszystko fajnie konta uczniów są widoczne dokumenty chodzą ale jest problem z uprawnieniami Evil or Very Mad
Wygląda na to że za profilami nie są ciągnięte pełne ograniczenia związane z danym profilem
są róznice pomiedzy profilami A i D lecz zastanawiam się czy w D nie jest za łatwy dostęp do panelu sterowania w tym do usuwania zainstalowanych programów
Proszę o pomoc w modyfikacji odpowiednich GPO

PS
komputery mają zaszytą na dysku instalkę win7 czy po skonfigurowaniu stacji jest szansa stworzenia dla niej obrazu na serwerze w celu łatwiejszego instalowania pracowni(tak jak to było przy XP)(na stacji są widoczne dwa dyski logiczne C, D i reszta schowana. nie wiem czy po zrobieniu obrazu to ruszy, a jeżeli się wyłoży to jestem bez instalki tej stacji)
Każdy komp ma swój klucz i certyfikat autentyczności
_________________
Janusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Jan 10, 2014 4:15 pm    Temat postu: Re: Win7 i sbs2003 Odpowiedz z cytatem

janusz15 napisał:

Wygląda na to że za profilami nie są ciągnięte pełne ograniczenia związane z danym profilem
są róznice pomiedzy profilami A i D lecz zastanawiam się czy w D nie jest za łatwy dostęp do panelu sterowania w tym do usuwania zainstalowanych programów
Umieściłeś stacje w KomputeryVista w AD? Za restrykcje dla kont odpowiadają również zasady dla Visty i tam ewentualnie należy to zmieniać.
janusz15 napisał:
komputery mają zaszytą na dysku instalkę win7 czy po skonfigurowaniu stacji jest szansa stworzenia dla niej obrazu na serwerze w celu łatwiejszego instalowania pracowni(tak jak to było przy XP)(na stacji są widoczne dwa dyski logiczne C, D i reszta schowana. nie wiem czy po zrobieniu obrazu to ruszy, a jeżeli się wyłoży to jestem bez instalki tej stacji)
Szansa pewnie jest ale mi się nie udało i dałem sobie z tym spokój. Należałoby się zainteresować usługą WDS.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janusz15
Użytkownik Forum


Dołączył: 10 Jan 2014
Posty: 3
Skąd: Sucha Beskidzka

PostWysłany: Wed Jan 15, 2014 7:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję
komputerki chodzą
_________________
Janusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group