Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[ROZWIĄZANY] Błąd serwera DHCP przy WDS

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piterdar
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2014
Posty: 5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sun Jan 12, 2014 12:42 am    Temat postu: [ROZWIĄZANY] Błąd serwera DHCP przy WDS Odpowiedz z cytatem

Witam

To mój pierwszy post na tym forum - więc witam wszystkich serdecznie:)

A oto mój problem:
Mam serwer z SBS-em najnowszej kolekcji SBS2003R2 wiosna 2008 zainstalowany jakiś czas temu przez firmę z W-wy na Hyper-V. Wszystko ładnie działa, instalacja zdalna itd. Ale dostałem kilka nowych komputerów do pracowni - oczywiście nowe kompy inna płyta procesor itd. Chciałem uruchomić na nich zdalną instalację Win7 - niestety nie idzie pojawia się błąd "Klient Usług wdrażania systemu Windows: Podczas uzyskiwania adresu IP z serwera DHCP wystąpił błąd. Sprawdź czy w tym segmencie sieci jest sprawny serwer DHCP" - i koniec....

Licencje dostępowe są w odpowiedniej ilości. IPAT nie jest wykorzystywany.

Dodam, że na komputerach, które są w pracowni taka instalacja idzie bez problemu - są dla nich przygotowane specjalnie obrazu z Win7.

Nowy komputer jeśli zostanie uruchomiony "normalnie" dostaje adres z DHCP, wszystko działa internet., logowanie. Nie ma też znaczenia czy jest podpięty do domeny czy nie.

Nie bardzo wiem gdzie leży problem. Dodałem nawet nowy obraz Win7 do WDS - ale po uruchomieniu komputera z LAN-u nie jest on widoczny.
Chciałem przygotować takie obrazy dla tych nowych komputerów z pełnym oprogramowaniem aby ułatwić sobie życie ....

Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Jan 12, 2014 12:19 pm    Temat postu: Re: Błąd serwera DHCP przy WDS Odpowiedz z cytatem

piterdar napisał:
Chciałem uruchomić na nich zdalną instalację Win7 - niestety nie idzie pojawia się błąd "Klient Usług wdrażania systemu Windows: Podczas uzyskiwania adresu IP z serwera DHCP wystąpił błąd. Sprawdź czy w tym segmencie sieci jest sprawny serwer DHCP" - i koniec....
Być może problem leży w sterownikach karty sieciowej, tzn. w obrazie z którego próbujesz instalować nie ma sterowników do sprzętu, na którym instalujesz. Jak poszukasz, to znajdziesz jak się dodaje sterowniki do obrazu.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piterdar
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2014
Posty: 5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sun Jan 12, 2014 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, rozumiem tylko na początku jak się botuje z sieci to komputer dostaje poprawny adres z serwera DHCP problem jet potem - przy usłudze WDS - może jakaś podpowiedź?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Jan 12, 2014 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To sprawy, zdaje się, niezależne. Bootowanie z sieci możliwe, a potem błąd instalacji z powodu braku sterowników. Tak było np. w ostatniej edycji pracowni z wiosny 2008. Vista instalowała się na stacjach bez problemu, zaś XP nie z powodu braku sterowników w obrazie. Dotyczyło to sprzętu z tej dostawy, na sprzęcie np. z jesieni 2005 XP instalował się bez problemu.
Tak miałem też w ostatnie wakacje gdy instalowałem edycję Lato 2010 na całkiem nowym sprzęcie. Instalacja stacji z WDS zaczynała się poprawnie (bootowanie bez problemów) a potem padała ze względu na brak sterowników (o ile pamiętam, komunikatów o DHCP jednak nie było). Po dodaniu sterowników instalacja poszła.
Nie twierdzę, że w Twoim przypadku jest to ten problem, ale jest taka możliwość.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piterdar
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2014
Posty: 5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Sun Jan 12, 2014 8:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpowiedz gdzie mam szukać i jak...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Jan 12, 2014 9:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-dodac-sterowniki-do-boot-wim-w-wds
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piterdar
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2014
Posty: 5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Tue Jan 14, 2014 1:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za link - poczytałem - już wiem o co chodzi. Ale mam kolejny problem. Zintegrowana karta LAN jest firmy Intel (płyta główna DB85FL) - pobrałem sterowniki: wersje 32 i 64 bity, 100 Mb i 1000Mb - żadne nie działają - integrowałem po kolei wszystkie i cały czas pojawia się ten sam komunikat.....
Ręce już mi opadają....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Jan 14, 2014 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może problem nie dotyczy jednak sterowników. Jeśli masz taką możliwość, to wyłącz w BIOS-ie kartę zintegrowaną i wstaw (jeśli masz) inną. Tylko, że sądzę iż na płycie gł. nie ma slotów PCI.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piterdar
Użytkownik Forum


Dołączył: 11 Jan 2014
Posty: 5
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Tue Jan 14, 2014 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winny był chyba obraz bootowalny - po zmianie obrazu z płyty DVD Win7 i dograniu starszej wersji sterowników udało się to uruchomić instalację!
Edit:
[Teraz zastanawiam się czy do gotowego obrazu z aplikacjami można również dograć w ten sam sposób sterowniki, którymi się rożni płyta główna, czy też zrobić to w inny sposób? Co podpowiecie?]
Sam sobie odpowiem - nie da się tak......

Proszę teraz o podpowiedź jak prawidłowo przechwycić obraz zainstalowanego komputera do usługi WDS - tak aby potem bezdotykowo instalować go na innych komputerach - mam już "końcówkę" przygotowaną - na bazie wcześniej przygotowanego obrazu - rożni się ten obraz tylko sterownikami do dźwięku, LAN-u, chipsetu i grafiki. Nie chcę na każdym z komputerów po instalacji z obrazu instalować ręcznie tych sterowników. Jak to rozwiązać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Jan 29, 2014 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WDS – tworzenie obrazu systemu Windows Vista

Na 7 wygląda to identycznie :)
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group