Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Stary serwer SBS 2003 edycja 2007/2008 i nowe stacje z Win7
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Thu Jan 09, 2014 12:58 pm    Temat postu: Stary serwer SBS 2003 edycja 2007/2008 i nowe stacje z Win7 Odpowiedz z cytatem

Organ prowadzący wymienia komputery w pracowni z Vistą na Win7, ale chce pozostawić stary serwer. Płyty główne nowych stacji będą chyba bez IPAT.

W związku z tym mam pytania:
1. co zainstalować, zamiast IPATA?
2. jak skonfigurować stary serwer do współpracy z nowymi stacjami?
3. jak skonfigurować same stacje?

Może ktoś ma podobne doświadczenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Jan 09, 2014 3:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie trzeba za iPAT-a. Nic nie trzeba zmieniać na serwerze - zasady GPO dla Visty będą działać dla 7 (musi być to wersja Profesjonal bo Home nie pracuje w domenie). Czyli nowe stacje, po ręcznym dodaniu do domeny, przenieść do KomputeryVista. Na stacjach poza dodaniem do domeny i instalacją oprogramowania (w tym ISA klient) nic nie trzeba konfigurować. Sprawdzone od ponad roku.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Fri Jan 10, 2014 7:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Nic nie trzeba za iPAT-a. Nic nie trzeba zmieniać na serwerze - zasady GPO dla Visty będą działać dla 7 (musi być to wersja Profesjonal bo Home nie pracuje w domenie). Czyli nowe stacje, po ręcznym dodaniu do domeny, przenieść do KomputeryVista. Na stacjach poza dodaniem do domeny i instalacją oprogramowania (w tym ISA klient) nic nie trzeba konfigurować. Sprawdzone od ponad roku.

Dzięki za szybką odpowiedź
Ma być proffesional - przynajmniej tak było zamawiane.
Czyli po podłączeniu stacji, w ich właściwościach dodajemy do domeny i instalujemy klienta ISA. Czy to jedyne oprogramowanie które jest niezbędne do poprawnej pracy stacji w domenie?
Jest jakaś możliwość stworzenia obrazu stacji i instalacji pozostałych z obrazu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Jan 12, 2014 12:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miras napisał:
Czyli po podłączeniu stacji, w ich właściwościach dodajemy do domeny i instalujemy klienta ISA. Czy to jedyne oprogramowanie które jest niezbędne do poprawnej pracy stacji w domenie?
Tak.
Miras napisał:
Jest jakaś możliwość stworzenia obrazu stacji i instalacji pozostałych z obrazu?
Na pewno jest, ale mi się nie udało. Próbowałem w czasie wakacji, tyle że na edycji Lato 2010, która jest trochę skopana (wróciłem do poprzedniej, 2008). Obraz niby się utworzył, ale nie dało się poprawnie z niego zainstalować stacji. Na razie zostawiłem to tak jak jest.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Mon Jan 13, 2014 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tego się obawiałem. Dobrze wiedzieć i nie próbować wyważać drzwi, których wyważenie jest niemożliwe. Dzięki Romanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Tue Jan 28, 2014 11:26 am    Temat postu: A jednak można Odpowiedz z cytatem

Oferta Darka Fabickiego:
http://www.fabicki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=141&Itemid=128
- tylko trzeba namówić swojego Dyrektora na wydatek 3,3k zł Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Jan 28, 2014 12:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta kwota obejmuje rewitalizację starego sprzętu (pamięć, karty sieciowe, switch) bez zmiany systemu na stacjach roboczych. Wg mnie tanio to nie jest. Można za to kupić kilka poleasingowych stacji z W 7. Od XP trzeba jak najszybciej odchodzić gdyż w kwietniu kończy się dla niego wsparcie. A przejście na 7 wymaga lepszego sprzętu. Propozycja
Cytat:
naszej oferty markowych komputerów poleasingowych firmy Dell (taki komputer ma już system Windows 7 Professional, procesor Core 2 Duo, 2 GB RAM, nową klawiaturę i nową mysz, kosztuje szkołę tylko 690 zł brutto)
jest całkiem atrakcyjna, zwłaszcza że szkoły mogą kupować z zerowym VAT-em czyli w tym wypadku będzie to ok. 560 zł za stację z systemem.
Myśmy ponad rok temu przeszli na poleasingowe DELL-e i sprawują się dobrze. Niedawno wymieniliśmy 4 stacje w Centrum Multimedialnym na jeszcze lepsze maszynki.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Tue Jan 28, 2014 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoda XP Sad
A wracając do prozy życia - na stacji zainstalowany agent ISA, a IE nie otwiera żadnej strony
Agenta ISA zainstalować przed dodaniem do domeny (tak zrobiłem) czy po?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Jan 28, 2014 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miras napisał:
Agenta ISA zainstalować przed dodaniem do domeny (tak zrobiłem) czy po?
Nie powinno mieć znaczenia. Jak skonfigurowałeś jego połączenie z serwerem ISA? Powinno być wpisane ręcznie (nazwa serwera SBS), a nie wybór automatyczny.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Wed Jan 29, 2014 9:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Jak skonfigurowałeś jego połączenie z serwerem ISA? Powinno być wpisane ręcznie (nazwa serwera SBS), a nie wybór automatyczny.

Tu chyba błąd, bo włączyłem automatyczny.
Nazwa serewera to sbs2008.sbsmen.edu.pl czy SBS2008?
Jest również możliwość wpisania IP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Jan 29, 2014 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SBS2008 lub IP.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Wed Jan 29, 2014 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
SBS2008 lub IP.

Tak mam - czyli SBS2008
A na jakim użytkowniku instalowałeś agenta ISA - może to ma jakieś znaczenie?
Co ciekawe, na stacji w "centrum sieci i udostępniania" pokazuje mi że połączenia nie ma za SBSem, czyli między SBS, a Internetem.
A połączenie ewidentnie jest - na serwerze strony się otwierają
AKTUALIZACJA:
Już mam! Choć nie wiem gdzie "pies był" pogrzebany, aniechciałbym tego przechodzić na pozostałych
Dzięki Roman!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Jan 29, 2014 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miras napisał:
Co ciekawe, na stacji w "centrum sieci i udostępniania" pokazuje mi że połączenia nie ma za SBSem, czyli między SBS, a Internetem.
A połączenie ewidentnie jest - na serwerze strony się otwierają
Te typy tak miewają.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Miras
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Jun 2009
Posty: 30
Skąd: Puławy

PostWysłany: Mon Feb 03, 2014 10:31 am    Temat postu: No i nowy problem Odpowiedz z cytatem

W zasadzie wszystko działa dobrze, ale na kilku stacjach pojawił się problem z dostępem do internetu - można się zalogować do SBS, na ikonce połączenia sieciowego mam komunikat połączenie z sbsmen.edu.pl
Co ciekawe na większości komputerów, na których dostęp do internetu jest - mam wykrzyknik na ikonce, i komunikat że "Brak połączenia z Internetem".
A to właśnie na tych komputerach Internet jest!

Dopisane
Nadal zastanawiam się co zrobiłem nie tak:
---------------------------------------
Procedura dołączania komputerów do domeny
    1. włączyć stację, po uruchomieniu kinąć" Sieć firmowa"
    2. Przełączyć na domenę SBS - komputer - właściwości - zmień ustawienia - zmień wpisać nową nazwę komputera (np. StacjaXX), kliknąć na domenę wpisać: sbsmen.edu.pl i potwierdzić hasłem administratora SBS
    3. Ponownie uruchomić

---------------------------------------------
---------------------------------------------
Procedura instalacji agenta ISA

    1. uruchomić, wybrać przełącz użytkownika - inny użytkownik, wpisać operator i podać hasło operatora
    2. z pendrive zainstalować agenta ISA: - wybrać conect to this server i wpisać sbs2008 , potwierdzić hasłem administratora SBS

---------------------------------------------

Na większości komputerów jest dostęp do internetu, choć pojawia się na pasku powiadamiania ikonka wykrzyknikiem i komunikatem "brak połączenia z internetem"
Co ciekawe otwierając okno "centrum sieci i udostępniania" na grafice tam wyświetlanej też mam czerwony krzyżyk między serwerem SBS, a Internetem, tymczasem przeglądarka otwiera strony z netu
Być może ta ikonka sprowokowała dziecko do kliknięcia w celu naprawienia połączania sieciowego. W efekcie czego został zablokowany dostęp dla innych użytkowników, którzy po zalogowaniu się na komputerze nie maja dostępu do Internetu.
Pytanie1: dlaczego użytkownik o tak niskim statusie, jak studentD mógł zmienić tak istotne ustawienia
Aby było śmieszniej, na tych stacjach (na razie tylko dwóch) w "centrum sieci i udostępniania" dostęp do Internetu rzekomo jest, ale nie można otworzyć żadnej strony
Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Danny
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wed Oct 01, 2014 7:53 am    Temat postu: Zapytanie Odpowiedz z cytatem

czy na stacjach uczniowskich z windowsem 7, także potrzebna jest instalacja ISA?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group