Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[ROZWIĄZANY] Jak udostępnić Office'a dla poziomu A?

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
walkobig
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Tue Nov 05, 2013 12:44 pm    Temat postu: [ROZWIĄZANY] Jak udostępnić Office'a dla poziomu A? Odpowiedz z cytatem

W mojej pracowni odbywają zajęcia klasy I-III, którym przydzieliłem poziom A. Włączyłem im widok napędu CD/DVD. Okazało się jednak, że używane w tym roku płytki dzieciaków wymagają dostępu do Worda. Wobec tego na serwerze w folderze O:\Menus\VpoziomA wkleiłem skrót do Office'a skopiowany z VpoziomC. Skrót jest u użytkowników widoczny w Start\Wszystkie programy, ale próba uruchomienia Worda owocuje komunikatem: "Operacja została anulowana ze względu na ograniczenia nałożone na ten komputer. Skontaktuj się z administratorem systemu."
Co jeszcze powinienem zmienić i gdzie, aby to działało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Nov 05, 2013 1:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Błąd, poziom a to debilizm nienadający się do niczego. Załóż dzieciakom normalne konta.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Nov 05, 2013 2:47 pm    Temat postu: Re: Jak udostępnić Office'a dla poziomu A? Odpowiedz z cytatem

walkobig napisał:
Co jeszcze powinienem zmienić i gdzie, aby to działało?
Poszperać w GPO dla tegoż poziomu. Gdzie - nie powiem bo tego nie robiłem i nie mam w tej chwili dostępu do serwera SBS. Albo, po prostu, udostępnić im konta z innego poziomu. Chyba, że nie chcesz by mieli dostęp do internetu (co też można załatwić).
Edit:
Znalazłem. W GPO dla Zasady Vista PoziomA: Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne -> System wyłączyć ustawienie Nie uruchamiaj określonych aplikacji systemu Windows (albo usunąć z listy np. winword.exe).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
walkobig
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 4
Skąd: Tarnów

PostWysłany: Wed Nov 06, 2013 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki piękne. Zmieniłem w GPO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group