Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z instalacją office na stacja klienckich

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crhz
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wed Oct 09, 2013 10:24 am    Temat postu: Problem z instalacją office na stacja klienckich Odpowiedz z cytatem

Witam. Zmienialem dyski w serwerze i musialem na nowo zainstalowac EDYCJA LATO2007. Nie przeinstalowywałem stacji roboczych, ponieważ wszystko ladnie loguje się do serwera. Mam jednak problem z officem. Musze zainstalowac go na stacja roboczych. Znalazlem na serwerze w ClientApp/office 2007, zainstalowalem go na serwerze
Potem w panelu administratora znalazlem coś takiego "PRZYPISZ OPROGRAMOWANIE DO KOMPUTERA" wybieram 12 komputerów które aktualnie są w sieci i wskazuje aby zainstalowal offica. Wyskakuje komunikat aby wylogowac sie na stacjach roboczych i zalogowac. Robie to, ale z 12 stacji roboczych tylko na jednej na pulpicie utworzyla mi sie ikona "ZAINSTALUJ PAKIET OFFICE 2007" i po kliknieciu na nie, office sie instaluje. Na pozostalych niestety nie.

Wiec chcialem zrobic myk zeby zainstalowac z plytki na kazdej stacji, ale jak zaloguje sie na student001d z poziomem d, to nie mam prawa instalowac czego kolwiek, wiec loguje sie na kazdej stacji na administratora, instaluje offica z plytek, ale jest on potem dostepny tylko dla admina, a zaden student dalej nie ma zadnego oprogramowania.

Panowie, prosze mi powiedziec jak zrobic aby po zalogowaniu sie na stacje robocza byla mozliwosc zainstalowania offica. Nie chce na nowo przeinstalowywac systemów na wszystkich maszynach

Kolejna sprawa to ze i nie moge przeinstalowac. Odpalam bootwanie po LANIE, wpisuje dane operatora, on dostaje IP, pyta sie czy sformatowac dyski, klikam enter i wyskakuje blad ze moja kopia systemu nie zawiera sterownikow do tej karty sieciowej i ze musi przerwac

blagam o pomoc
_________________
blueink.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Oct 09, 2013 11:55 am    Temat postu: Re: Problem z instalacją office na stacja klienckich Odpowiedz z cytatem

crhz napisał:
Zmienialem dyski w serwerze i musialem na nowo zainstalowac EDYCJA LATO2007.
Jeśli serwer dobrze działał wystarczyło sklonować dysk.
crhz napisał:
Nie przeinstalowywałem stacji roboczych, ponieważ wszystko ladnie loguje się do serwera.
Ale musiałeś je ręcznie dodać do domeny.
crhz napisał:
Wiec chcialem zrobic myk zeby zainstalowac z plytki na kazdej stacji, ale jak zaloguje sie na student001d z poziomem d, to nie mam prawa instalowac czego kolwiek, wiec loguje sie na kazdej stacji na administratora, instaluje offica z plytek
To naturalne, użytkownicy z poziomów i nauczyciele nie maja prawa instalacji oprogramowania.
crhz napisał:
ale jest on potem dostepny tylko dla admina, a zaden student dalej nie ma zadnego oprogramowania.
Czy skróty do programów pakietu Office są w odpowiednich folderach w O:\menus na serwerze?
crhz napisał:
Odpalam bootwanie po LANIE, wpisuje dane operatora, on dostaje IP, pyta sie czy sformatowac dyski, klikam enter i wyskakuje blad ze moja kopia systemu nie zawiera sterownikow do tej karty sieciowej i ze musi przerwac
Widocznie tak jest. Należałoby dodać sterowniki karty sieciowej do obrazu systemu na serwerze. Ale nie zawsze to pomaga. Było o tym na forum.
Poza tym, warto używać polskich znaków. No i
crhz napisał:
blueink.pl
bez reklamy.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crhz
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wed Oct 09, 2013 12:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie mam polskich znakow poniewaz lacze sie radminem z innym komputerem i takowe znaki nie dzialaja

co do O:\menus to nie mam takiej partycji
czy mozna na innej partycji taki folder utworzyc, i jak ustawic aby office mozna bylo zainstalowac na komputerach roboczych bo bez obrazy ale Twoja wypowiedz nic mi nie dala
"To naturalne, użytkownicy z poziomów i nauczyciele nie maja prawa instalacji oprogramowania." ja tego nie wiem ze to naturalne i prosze tylko o odpowiedz jak zrobic aby mozna bylo zainstalowac ten office i to wszystko. Tylko ty mi zostalo
co do dysku to nie dalo sie go sklonowac bo byl na mirrorze i ghost nawet ich nie wykrywal, a jak wykryl to klon nie dzialal.
_________________
blueink.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crhz
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wed Oct 09, 2013 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zmieniłem litere partycji z E na O, utworzyłem katalog menus i włożyłem tam skrót do programu word.

Jak na stacji roboczej odpalić office. Nie mam już sił na to - 3 dni walczę a chce tylko cholernego offica. Czy nadac wszystkim kontom student001d-student015d uprawnienia administratora ?? bo nawet jak przypisze oprogramowanie do komputerow to po zalogowaniu sie na studenta dalej nie mam nic w PROGRAMACH
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Oct 09, 2013 8:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak instalowałeś serwer? Podejrzewam, że nie była to prawidłowa instalacja z płytek kolekcji DVD edycja Lato 2007. Po instalacji (na pojedynczym dysku, bez RAID-u) mamy 3 partycje: C - systemowa, O - dane użytkowników, ich profile, menu start, R - obrazy instalacji zdalnej stacji roboczych. Jeśli masz inaczej, to serwer nie jest poprawnie zainstalowany. Litera dysku E może się pojawić gdy odtwarza się serwer z obrazu np. Ghostem. Ale nawet wtedy powinien być na tej partycji katalog menus (i wiele innych). Użytkownik nie może uruchomić Office'a bo nie ma w swoim menu skrótu do niego, a skróty powinny być na serwerze, tam gdzie napisałem. Napisz jak i z czego zainstalowałeś serwer, bo moge sobie tylko gdybać.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crhz
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wed Oct 09, 2013 9:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalowalem z oryginalnej kolekcji na zlotych plytach (4sztuki)
utworzyly mi sie partycje
C
E
R
z tym ze partycja E jest calkowicie pusta, dlatego że po instalacji idiotyczny kreator nie daje ustawić partycji C: więcej niż 30 GB, a po to dyski zmienialiśmy bo już nie było miejsca na dysku C.
W każdym bądź razie, Partition Magickiem poszerzyłem partycje wszystkie i zaakceptowałem
Partycja C z systemem się poszerzyła, system się ładuje jak i jego skłądniki, partycja R również się poszerzyła a partycja O zamieniła się w E i wszystko z niej znikło. Ona jest pusta
Jak teraz to odtworzyć, bo nie widzi mi się znowu 2 dni instalowania całego serwera.
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Oct 10, 2013 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy E zamieniła się w O (czy na odwrót)? Kilka lat pracowałem z serwerem zainstalowanym z edycji 2007/2008 (tzw. czerwona chyba najlepiej dopracowana) na dysku SCSI 70 GB. Nie było większych problemów z brakiem miejsca na którejkolwiek partycji. 30 GB dla partycji C jest wystarczające (bo co tam trzeba dodatkowo instalować - np. Office po co skoro nie jest to stacja robocza i licencji standardowo nie ma). Raczej nic nie odtworzysz po PM. Radzę się postarać o czerwona kolekcję i zainstalować serwer "po bożemu". Pamiętając o koniecznych, podstawowych warunkach instalacji.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group