Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ISA (sbs z lata 2007) często się przycina.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
0lo
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2009
Posty: 98
Skąd: Barlinek

PostWysłany: Wed Oct 02, 2013 8:02 am    Temat postu: ISA (sbs z lata 2007) często się przycina. Odpowiedz z cytatem

Witam.
Mam coraz większe kłopoty z praca w sieci. Serwer z Lata 2007 obsługuje nie tylko końcówki uczniowskie ale też wiele komputerów nauczycielskich i administracyjnych w szkole. Pomysł jest fajny bo mam (widzę je) w jednej sieci wszystkie kompy i mogę sprawować nad nimi nadzór. Oczywiscie kompy "nieuczniowskie" nie logują się do domeny. Wszystko do tej pory śmigało w miarę nieźle ale od jakiegoś czasu co chwilę sieć się przycina. Szukam przyczyn. Podejrzewałem kartę sieciową LAN ale myślę, że przyczyną jest serwer ISA.
W załaczeniu scren, który dużo tłumaczy.

Często też po restarcie serwera usługa Firewala nie uruchamia się od razu tylko po dłuższym czasie lub muszę ją uruchomić ręcznie. Na forum czytam, że to dość częsty objaw. Może w tym poscie podsumowalibyśmy co zrobić aby temu zapobiec.
Po tylu latach o reinstalacji serwera newet wolę nie myśleć Sad
Poproszę więc o jakieś konstruktywne wnioski
_________________
Pozdrawiam
0lo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Oct 02, 2013 9:03 am    Temat postu: Re: ISA (sbs z lata 2007) często się przycina. Odpowiedz z cytatem

0lo napisał:
Często też po restarcie serwera usługa Firewala nie uruchamia się od razu tylko po dłuższym czasie lub muszę ją uruchomić ręcznie. Na forum czytam, że to dość częsty objaw.
Może w edycji z 2007 r. tak jest. Nie miałem z nią do czynienia. Natomiast te edycje SBS 2003, z którymi pracowałem lub pracuję(2004, 2005, 2007/2008, 2010) nigdy nie wykazywały problemów, o których piszesz.
Uważam, że nie jest najszczęśliwszym pomysłem podłączanie wszystkich komputerów w szkole do serwera SBS. Miałem tak niegdyś (jeszcze pod SBS 4.x) i ciągle były problemy, a tych komputerów spoza pracowni było tylko kilka. Może po prostu serwer Ci się nie wyrabia. Po co Ci nadzór nad komputerami nauczycielskimi i administracyjnymi?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
0lo
Użytkownik Forum


Dołączył: 18 Dec 2009
Posty: 98
Skąd: Barlinek

PostWysłany: Thu Oct 03, 2013 12:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i masz rację. Ja zresztą też to podejrzewam, że serwer się nie wyrabia. Co do sieci wspólnej - Mam tym samym serwerze postawioną stronę szkoły i serwer FTP do których muszą też mieć dostęp nauczyciele z kompów służbowych. Nie za bardzo wiem jak poustawiać IP na innym routerze, żeby strona była widoczna w macierzystej sieci. Próbowałem ale na razie mi się to nie udaje. Może jakieś pomysły?
_________________
Pozdrawiam
0lo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group