Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Avast na sbs 2003 ...internet zablokowany

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jerzybesko
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 Feb 2008
Posty: 17
Skąd: Besko

PostWysłany: Sun Sep 29, 2013 4:00 pm    Temat postu: Avast na sbs 2003 ...internet zablokowany Odpowiedz z cytatem

Witam szkoła zakupiła licencje na AVAST
...mam problem, po zainstalowaniu programów antywirusowych brak dostępu do internetu, brak aktualizacji. Dzwoniłem do pomocy technicznej... "proszę odinstalować poprzednie antywirusy... avasta ... i zainstalować ponownie...). Nie poratują, jeżeli chodzi o pracownię. Po wyłączeniu osłony www ... internet na serwerze wraca, ale osłona wyłączona:(
Przeszukałem forum, znalazłem:
http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=1722&highlight=avast
1. jednostki - avast pro antywirus ~50 zł brutto/szt. na trzy lata(pakiet 60)
"w przedostatniej regułce ISA zmienić SBS Internet Users na All Users" - działaSmile na jednostkach
http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?t=1261&highlight=avast ...dzięki:)
2. serwer sbs2003 edycja wiosna 2008 -avast endpoint protection suite(bez konsoli) ~100 zł brutto/szt. na trzy lata(pakiet 5)
Zrobiliśmy na zasadzie, prób i błędów...
wykonaliśmy kilka działań ... (tylko...chyba?)w ustawieniach avasta i w efekcie końcowym program jest odblokowany, nie wiadomo tylko do końca:) które działanie było potrzebne?
Czy ktoś miał taki problem i mógłby to doprecyzować? tak by można było zrobić tylko niezbędne działania?

Jest jeszcze jeden problem? ... tam dopiero będę instalował
pracownia sbs2003 edycja wiosna 2008 vista jednostki z IPAT ....czy tu potrzebny jest antywirus skoro komputer ma zabezpieczenie dysku... zdania są podzielone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Sep 30, 2013 8:51 am    Temat postu: Re: Avast na sbs 2003 ...internet zablokowany Odpowiedz z cytatem

jerzybesko napisał:
pracownia sbs2003 edycja wiosna 2008 vista jednostki z IPAT ....czy tu potrzebny jest antywirus skoro komputer ma zabezpieczenie dysku... zdania są podzielone
Generalnie, na stacjach roboczych w naszych pracowniach, można się obyć bez antywirusa - skoro użytkownicy nie mają prawa zapisu na dysku lokalnym. Na serwerze jest konieczny. Mając w dodatku iPAT można by antywirusa sobie spokojnie na stacjach podarować. Miałem pracownię z 2004 r., w której antywirus był tylko na serwerze i nie przypominam sobie problemów na stacjach.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jerzybesko
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 Feb 2008
Posty: 17
Skąd: Besko

PostWysłany: Mon Sep 30, 2013 3:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
dziękuje za odpowiedź...
...pracownie sbs mam pod opieką od... 14 lat... różne rzeczy się w nich zdarzałySmile do zeszłego roku obywałem się bez antywirusa - generalnie, czasem eset on line, jakiś darmowy, wersja próbna
...rok temu coś się zmieniło, pojawił się conficker ...pojawiam się i znikam... pier..... konfigurację i serwer padł Crying or Very sad
...i już nic nie jest jak dawniej Embarassed dlatego te antywirusy
http://forum.kopi.edu.pl/viewtopic.php?p=11496&highlight=#11496
...miesiąc, dwa bez serwera...
...zawsze jestem przygotowany na każdą ewentualność(...logowanie na ten komputer bez sbs i zmiana ustawień na krosownicy by mieć internet) ... dlatego uczniowie zapisują również na dysku C.
Z IPAT-em jest inaczej... mogą zapisać na dysku, ale zostanie skasowane, dlatego zapisują na studenta... i w tej pracowni znalazłem confickera, dlatego pytam? ...wiem więcej:)
...ktoś ma tego avasta i ustawiał na serwerze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
jerzybesko
Użytkownik Forum


Dołączył: 21 Feb 2008
Posty: 17
Skąd: Besko

PostWysłany: Sun Oct 06, 2013 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
... byłem na vista... totalna PORAŻKA ... blokada wyłączenie osłony www nic nie daje i nie można się zalogować z jednostek jedynie na administratora
... nikt nie avasta? nikt nie pomoże?
pozdrawiam
Jerzy
ps. trudno:( Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Numer GG
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Tue Nov 26, 2013 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że to forum powoli umiera. Jest parę moich postów odpowiedzi tych samych prawie ludzi. W twojej sprawie to powiem że tego conficera mam teraz i ja próbuje się z nim uporać. Awasta nie miałem więc Ci nie pomogę. Być może jakieś reguły ISA, wyłącz sprawdz czy działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group