Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[ROZWIĄZANY] Problem z miejcem na dysku

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
crhz
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Sep 27, 2013 6:40 am    Temat postu: [ROZWIĄZANY] Problem z miejcem na dysku Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie nowych kolegów. To jest mój pierwszy post i pierwsze pytanie.
Przejąłem pracownię w szkole która posiada serwer SBS2003 i mam duży problem z tym serwerem
Na serwerze są 3 partycje
C - 19 giga
O - 80 giga
i trzecia której to literki nie pamiętam Smile
W każdym bądź razie partycja C posiada 30 Mb wolnego miejsca, przez co serwer ledwo zipie. Usunęłam już co mogłem - NERO, i inne pierdołki przez co osiągnąłem wolne miejsce w granicach 500 Mb - starcza to na jakieś 2 tygodnie zanim znowu spadnie do zera
Serwer posiada dwa dyski po 160 GB i są w RAIDZIE mirrorze ponieważ jak jeden odłączę to wtedy serwer się nie odpala. Szkoła zakupiła dwa dyski po 500 GB i zleciła mi żebym je przepiął. Chcę to uczynić bez reinstalacji systemu jednak mi nie wychodzi.
Czytałem gdzieś że wystarczy wyjąc jeden dysk i włożyć na te miejsce nowy, wtedy raid wykryje błąd i odbuduje sobie wszystko na nowym dysku - Niestety nie działa to

Więc wyczytałem żeby zrobić Ghostem obraz dysku i tak też zrobiłem,
Zrobiłem obraz tych 3 partycji, odłączyłem stare dyski, włożyłem nowe (bez robienia raida) i odpaliłem GHOSTA. Pokazał mi 3 partycje do odzyskania, więc wybrałem pierwszą C. Trwało to jakies 30 minut ale wgrał tą partycję na nowy dysk, resetuje serwer i z chwilą kiedy następuje moment gdzie powinien pojawić się znaczek WINDOWS SERWER 2003, serwer staje i pojawiają się jakieś kolorowe znaczki i zwiecha.
Dobra, to inaczej - zrobiłem z tych dwóch dysków RAID MIRROR - trwało to jakieś 2-3 godziny, odpalam raz jeszcze ghosta żeby zgrać obraz na nowe dyski w RAIDzie, i tutaj problem, bo ghost nie widzi tych dysków w raidzie. Nie istnieją dla niego. Suma sumaróm po całym dniu pracy, wróciłem do starej konfiguracji, gdzie nie ma miejsca na dysku w serwerze.
Proszę szanownych kolegów specjalistów o pomoc, jak włożyć nowe dyski na miejsce starych z zachowaniem systemu, ponieważ jak BOGA kocham, nie mam już co usuwać z dysku C.
_________________
blueink.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Sep 27, 2013 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba było sklonować Ghostem stary dysk na nowy dysk. Przy okazji można manipulować wielkościami partycji na dysku docelowym. Kopiując samą partycję C na nowy dysk nie kopiujesz sektora startowego dysku więc system z niego nie uruchomi się. Po uruchomieniu systemu należy sprawdzić litery dysków, bo mogą się zmienić. Systemowa na pewno pozostanie C ale pozostałe mogą być inne niż O i R.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
crhz
Użytkownik Forum


Dołączył: 27 Sep 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Fri Sep 27, 2013 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale w GHOSCIE nie mam opcji wybrania wszystkich partycji na raz,
jak robilem clona to nalezalo ptaszkiem zaznaczyc partycje czyli C R O
a potem jak odzyskiwalem na nowy dysk to rowniez musialem jedna zaznaczyc ale nie moglem zaznaczyc wszystkich
_________________
blueink.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Jan 29, 2014 10:22 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale jest możliwość zrobienia klona całego dysku na inny dysk :)


_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group