Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Świeża instalacja SBS + instalacja stacji roboczych (IPAT)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemekn1
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Jul 2013
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wed Jul 17, 2013 1:32 pm    Temat postu: Świeża instalacja SBS + instalacja stacji roboczych (IPAT) Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Dostałem ostatnio w spadku pracownię z SBS edycji jesień 2007/wiosna 2008. Chodziła ona strasznie i ogólnie dysk chyba nie bardzo był w kondycji, bo przez niego było kilka blue screenów. W związku z tym, że mamy wakacje, postanowiłem od nowa ją postawić na nowym HDD.

Przed instalacją SBS odłączyłem wszystkie stacje od sieci. Następnie zainstalowałem go przy pomocy tych 4 płyt. Po paru dobrych godzinach serwer stoi i na tą chwilę wydaje mi się, że jest wszystko ok, serwer IP rozdaje, choć nie wszystko jeszcze w nim skonfigurowałem.

Przyszła teraz czas na stacje robocze. Po wejściu w IPATa jakiejś stacji był tam ustawiony adres poprzedniego serwera, więc zmieniłem go na tą nową. Po restarcie komputera pojawia mi się komunikat, że wykryto serwer IPAT i nadał on nowy IP dla kilku stacji, które podłączyłem do switcha. Po zaakceptowaniu ich na serwerze przez menadżera IPAT na każdej z tych stacji pojawia się komunikat, że registeration successed, czy jakoś podobnie. No fajnie, wygląda na to, że wszystko jest ok, jednak za każdym razem, gdy uruchamiam komputer, to pojawia mi się cały czas ten komunikat o przydzieleniu IP i poprawnym zarejestrowaniu na serwerze. Gdy wyłącze IPAT, to system się normalnie ładuję, jednak raczej bez tego IPAT nie zainstaluję przez sieć systemu Vista.

Będę wdzięczny za każde wskazówki z Waszej strony, jak ominąć ten problem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
memekt
Użytkownik Forum


Dołączył: 17 Sep 2013
Posty: 1
Skąd: Łódź

PostWysłany: Tue Sep 17, 2013 1:04 pm    Temat postu: Re: Świeża instalacja SBS + instalacja stacji roboczych (I Odpowiedz z cytatem

Witam,
sorrki, że tu ale nie chciałem zakładać kolejnego wątku.
moja znajoma odziedziczyła pracownie szkolną, w której znajduje się sbs 2003 r2 premium, serwer oczywiście nie daje oznak życia wygląda na to że chyba dysk padł. Co ciekawe płytek tez nie ma Sad Z protokołu odbioru dowiedziałem się co tam było zainstalowane. Czy można pobrać gdzieś w/w system? Mógłbym wgrać jej standard edition bo ja opiekuję się placówką gdzie mam taki system ale chyba dobrze by było żeby to było Premium jeśli tak jest napisane na protokole.

Pozdrawiam,
memekt
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group