Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zasady GPO a Windows7

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Tue Aug 27, 2013 1:33 pm    Temat postu: Zasady GPO a Windows7 Odpowiedz z cytatem

Witam. Dostałam nowe komputery z Windows7profX64. Dodałam do domeny. Pojawił się komunikat:
Nie można zmienić nazwy podstawowej domeny DNS tego komputera na "". Nazwą pozostanie ciąg sbsmen.edu.pl".
Błąd:Zdalne wywołanie procedury nie powiodło się i nie zostało wykonane.
Poradziłam sobie wykonując znaleziony przepis:
Uruchamiamy przystawkę ADSI Edit (adsiedit.msc). W drzewie Domain [nasza_domena] - DN=nasza_domena,... - CN-Computers znajdujemy CN-nasz_klient i klikamy Właściwości. Należy zmodyfikować dwa atrybuty:
dNSHostName: nasz_klient.nasza_domena
servicePrincipalName: HOST/NASZ_KLIENT; HOST/nasz_klient.nasza_domena
Sukces. Mogę się logować. Przenoszę komputery z Computers do MEN\...wszystkie rodzaje-Komputer,Komputer Vista, Vista Bazowe. Niestety w żadnym nie łapie ustawień z GPO. Czy ma ktoś pomysł ?. Czy też w wersji Lato 2007 Windows7 tak się zachowuje
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Aug 27, 2013 4:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety w żadnym nie łapie ustawień z GPO. Czy ma ktoś pomysł ?. Czy też w wersji Lato 2007 Windows7 tak się zachowuje
Ta wersja chyba jest trochę niedopracowana. W wersji instalowanej z czerwonej kolekcji (Jesień 2007/Wiosna 2008) zasady GPO dla Visty ładnie działają dla stacji z 7. (niezależnie od bitowości systemu).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Tue Aug 27, 2013 6:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za odpowiedź. Więc jedyne rozwiązanie to zmiana kolekcji? Proszę mnie uświadomić, czy mogę wziąć taką kolekcję z innej szkoły, bo w sklepiku już dawno nie ma? Oczywiście mamy licencje CAL i Windows 7?
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Aug 27, 2013 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Więc jedyne rozwiązanie to zmiana kolekcji?
Podejrzewam, że tak. Większego doświadczenia osobistego z kolekcją 2007 (zdaje się, że złotą) nie mam. Widziałem jedynie serwer, który ledwie zipał i przeinstalowałem go z czerwonej.
Cytat:
Proszę mnie uświadomić, czy mogę wziąć taką kolekcję z innej szkoły, bo w sklepiku już dawno nie ma?
Jak najbardziej. Mając pracownię z SBS 2003, niezależnie od edycji, możemy instalować każdą edycję jeśli chodzi o serwer. System na stacjach taki jak w edycji, którą szkoła otrzymała (możliwy darmowy downgrade Vista -> XP) lub wyższy po zakupie licencji. Skąd weźmiesz nośniki to nie ma znaczenia. Przecież kupując w sklepiku płacisz tylko za koszty przesyłki.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Wed Sep 04, 2013 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serwer z kolekcji 2008 postawiony. Mam pytanie.
1.Do jakiego kontenera przenieść komputery z win7?. Po dołączeniu są w Computers
2. Na stacjach łapie np. ustawiania pulpitu, niedostępność pendriva, problem jest Start-pasek menu programy-jest pusty?
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Sep 04, 2013 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Men/KomputeryVista. Wtedy powinny się pojawić programy domyślne dla danego poziomu. A własne skróty dodajemy do O:\menus\VPoziom...
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Wed Sep 18, 2013 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety wszelkie próby uzyskania programów w pasku start spełzły na niczym. Komputery są w komputery/vista, ale żadnych skrótów nie ma. Kiedy je tworzę na serwerze w menus są, na stacjach nie ma. Trochę to uciążliwe by wszystkie skróty tworzyć (na każdym użytkowniku) na pulpicie lub przypinać do menu start. Może ma ktoś pomysł?
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Sep 18, 2013 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie mam pomysłu. Jeśli masz komputery we właściwym kontenerze i skrótu w np. O:\menus\VPoziomC to powinny być dostępne dla użytkowników, w tym wypadku, z poziomu C.
W zeszłym roku szkolnym, pod koniec I semestru, szkoła zakupiła poleasingowe DELL-e z Win 7 Pro. Wcześniej zarządzałem pracownią z Jesieni 2005, przeinstalowaną z czerwonej kolekcji. Serwer hulał już kilka lat (od czasu do czasu odświeżany z obrazu Ghosta). Dodałem jedynie stacje do domeny, przeniosłem do komputeryvista, skróty też dla Visty i działało bez zarzutu.
W wakacje przeinstalowałem stacje z kolekcji Lato 2010 i, jak się okazuje, to był błąd. Trzeba było ze sprawdzonej czerwonej. Niby wszystko działa, ale stacje logują się dłużej i co jakiś czas wychodzą jakieś niespodzianki.
Niestety, nic więcej Ci nie poradzę Sad
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Wed Sep 18, 2013 8:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę drążyć temat, a na dzień dzisiejszy z pomocą uczniów na każdym koncie potworzę skróty na pulpicie. Dzięki Very Happy
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
szulcusie
Użytkownik Forum


Dołączył: 23 Sep 2004
Posty: 129
Pomógł: 4
Skąd: Stolno

PostWysłany: Wed Sep 18, 2013 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będę drążyć temat, a na dzień dzisiejszy z pomocą uczniów na każdym koncie potworzę skróty na pulpicie. Dzięki Very Happy
_________________
Alicja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group