Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z logowaniem do serwera FTP

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
c-oolt
Gość





PostWysłany: Tue May 28, 2013 11:16 am    Temat postu: Problem z logowaniem do serwera FTP Odpowiedz z cytatem

Witam,

Postawiłem na świeżo SBS 2003 SP2. Problem mam mianowicie taki, że mam problem z logowaniem się do postawionego serwera FTP. Uruchomiłem i zainstalowałem niezbędne usługi FTP na moim SBS według samouczka z strony KOPI. Gdy mam ustawione w właściwościach Witryny FTP w zakładce Zabezpieczenia katalogów =>Dostęp udzielony to po wywołaniu w przeglądarce : ftp://localhost wyświetlają mi się pliki umieszczone w folderze FTP. To samo jak łączę się z innej sieci poprze IP. Lecz gdy ustawie : Odmów dostęp to wyskakuje mi monit o login i hasło - i o to mi właśnie chodzi. Lecz co bym nie wpisał wyskakuje błąd: 421 Service not available, closing control connection.. Mam stworzone konto z użytkownikiem i ustawione, że ma ono dostęp do katalogu FTP po podaniu Login i Hasło. Port 21 na routerze przekierowany. Już mi się pomysły kończą.

Jest to SBS 2003 w wersji Jesień 2005....

Pozdrawiam
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue May 28, 2013 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawdź czy masz zrobione to o czym mowa w instrukcji: kroki 7-10.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
c-oolt
Gość





PostWysłany: Tue May 28, 2013 12:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie posiadam zainstalowanego Microsoft ISA Server 2004. Mam jedynie Menedżer internetowych usług informacyjnych (IIS)

Z tego co wyczytałem to w ISA należy ustawić reguły dla FTP. Lecz jak go nie posiadam to chyba powinno śmigać bez ograniczeń?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group