Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Domena nie dostępna
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Tue Apr 04, 2006 10:30 am    Temat postu: Domena nie dostępna Odpowiedz z cytatem

Ostatnio na poprawnie działajacym komputerze pojawił mi się problem objawiajacy się brakiem możliwości zalogowania do domeny (sbsmenis20005). W momencie logowania pojawia się komunikat: "Kontroler domeny niedostępny lub brak konta komputera na serwerze..." Na pierwszy rzut oka wszystko jest OK konto - jest, komunikacja między serwerem a komputerem jest - ping dziala w obie strony. Podobny problem zauważyłem w czasie reinstalacji stacji z obrazu - w trakcie podłączania do domeny pojawia się komunikat domena nie dostępna i w konsekwencji komputer nie jest przyłączony do domeny (czyt. bezużuteczny, bo nie można zalogowac się lokalnie - poblokowane konta). Pewnie jedno z drugim ma zwiazek czy ktoś spotkał sie z tym problemem?
Aha jeszcze jedno w pracowni edycja 2005 bios zablokowany jest hasłem, o którym instalatorzy zapomnieli wspomnieć czy ktoś je zna?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Apr 04, 2006 11:40 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Czy było włączone konto administratora lokalnego?. To częsty przypadek, że brak możliwości zalogowania się lokalnie.
Proponuję sprawdzić licencje i dodać ponownie komputer do domeny z serwera.
Należy rozważyć równiez działanie wirusa.
Co do hasła - skuteczną metodą było kiedyś wyjęcie na krótko baterii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Wed Apr 05, 2006 12:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to konto administratora lokalnego włączało się po uprzednim zalogowaniu na administratora domeny, skoro nie mogę podłączyc się do domeny to nie mogę dostać się do zarządzania danym komputerem (obraz winXP z serwera blokuje domyślnie konto lokalne administratora) i koło sie zamyka. Z kolei drugi komputer z problemem logowania do domeny przeskanowałem NOD32 i było czysto. Baterii wolałbym nie wyjmowac bo komputery mam ładnie zaplombowane - strata gwarancji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marfish
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Feb 2006
Posty: 7

PostWysłany: Thu Apr 06, 2006 7:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Co do hasla do biosu, to przypadkiem nie jest takie same jak haslo admina ?? W mojej pracowni przynajmniej tak bylo ustawione.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Thu Apr 06, 2006 11:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nie, natknąłem się na hasło przypadkiem i na razie nie jest mi za bardzo potrzebne, ale dobrze jest wiedzieć wszystko o swoim "podwórku" - może kiedyś się przyda?? Mirek w odpowiedzi na moje pytanie poruszył temat licencji. Być może problem leży po tej stronie. W pracowni edycja jesień2005 (szkoła średnia) do Servera2003 dodanych było 20 licencji. Do tej nowej pracowni poprzez switch podpiąłem starą pracowanię, tylko po to aby umożliwić komputerom dostęp do netu (nie dodawałem ich do domeny, jest 10 komputerów z win98 pracujących we własnej grupie roboczej) i teraz tej kwestii nie jestem pewien: Jeżeli podłączam komputery do sieci (ale nie dodaje ich do domeny sbsmenis) to czy potrzebuje do tego dodatkowych licencji i czy takie "spięcie" dwóch pracowni moze powodować to, że tylko na jednym komputerze (z nowej pracowni) - zawsze tym samym - pojawia się komunikat przy logowaniu, że domena jest niedostępna?
Trochę to może zagmatwane, ale niestety prawdziwe Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Sun Apr 09, 2006 11:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w sprawie hasla, istnieje mozliwosc wyczyszczenia go z poziomu systemu (czym zajmiesz sie puniej po uruchomieniu stacji, podejrzewam ze w sieci beda programy do tego - modyfikuja pamiec CMOS radze ostroznosci w ich poszukiwaniu).
w sprawie logowania, jesli dobrze zrozumialem to XPek wiec co z odzyskiwaniem systemu (przywracanie stanu sprzed paru dni badz tygodni)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Mon Apr 10, 2006 7:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przywracanie systemu nic nie pomaga komunikat cały czas ten sam: "Kontroler domeny niedostepny" za to co raz bardziej sie zastanawiam czy licencje czasem nie mają tu coś wspólnego??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Mon Apr 10, 2006 10:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przy ZPeku pewnie tak jesli wspomniec o komunikatach "masz pirata" jakie przy pewnych okolicznosciach Ponoc wystepuja (nie mam XPeka nawet w szkole)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Apr 11, 2006 10:04 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

W tej sytuacji mogę jedynie poradzić sprawdzić:
1. Ile masz kompów w domenie a ile licencji
2. Czy masz kompa, którego stawiasz w domenie (czy zgadzają się nr GUID)
3. Czy jest na serwerze uruchomiona usługa instalacji zdalnej Panel Sterowania-Dodaj, usuń Programy- Składniki Windows
4. Kliknij na serwerze START-URUCHOM- wpisz risetup.exe - uruchomisz kreatora instalacji zdalnej, gdzie można sprawdzić błędy lub dodać nowy obraz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Wed Apr 12, 2006 12:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Licencji zainstalowanych na serwerze mam 20 (maksymalne użycie licencji 12), komputerów w domenie 20 (14 uczniowskich, 4 centrum multimedialne, 1 nauczycielski i 1 laptop), nr GUID zgadza się, usługa zdalanej istalacji jest uruchomiona, a serwer instalacji zdalnej nie zwierał błędów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Apr 13, 2006 10:34 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Proponuję zatem usunąć ten komputer z domeny na serwerze i uruchomić usługę RIS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 1:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety usługa RIS nie rozwiązuje problemu, w trakcie instalacji pojawia się komunikat, że podano nieprawidłową domenę mimo, że jest ona poprawna (u mnie - sbsmenis.edu.pl), a próba późniejszego dodania komputera do domeny kończy sie takim samym komunikatem. Zauważyłem też że na tym samym komputerze wcześniej pojawiały się przy starcie błędy na dysku a nawet komunikat "Błąd odczytu dysku" - czy uszkodzony dysk może powodować problemy z podłączeniem do domeny??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 7:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli tak to musialby uszkodzic konretne klastry na ktorych sa pliki odpowiedzialne za dodanie komputera do domeny oraz system te bledy musialby tak zinterpretowac, ale mimo to sprawdz dysk jakims narzedziem Very Happy, plus sprawdzenie fizyczne tasm, oraz dysku na innym kompie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Mon Apr 24, 2006 11:13 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Moja rada:
- usuń komputer z domeny (na serwerze w AD)
- przestartuj serwer
- uruchom ponownie serwer
- zaloguj się do stacji z lokalnego administratora
- dodaj do domeny
- najlepszym sposobem na dodanie do domeny komputera jest zastosowanie kreatora na stacji roboczej - Prawy klik na Mój Komputer - Właściwości - Nazwa Komputera - Identyfikator sieci.

Napisz z jakim efektem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Fri Apr 28, 2006 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W końcu udało mi się podłaczyć komputer do domeny, ale był to połowiczny sukces. Ale po kolei ...utworzyłem własny obraz ze stacji poprawnie pracującej i dopiero po jego zainstalowaniu wszystko poszło poprawnie (komputer został dodany do domeny) ale przy próbie zalogowania się na jakiegokolwiek użytkownika pojawia sie komunika że domena niedostępna. Przesłanie pinga z klienta na serwer jest OK, ale natomiast ping w drugą stronę (serwer>klient) kończy się komunikatem "Upłynął limit czasu rządania" - tak więc praktycznie nadal mam 1 komputer mniej w pracowni Sad - HELP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group