Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

iTalc pod Windows XP
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Fri Apr 24, 2009 5:05 pm    Temat postu: iTalc pod Windows XP Odpowiedz z cytatem

Zainstalowałam iTalc na serwerze i na razie na 4 stacjach. Niestety nie ruszył nie może się połączyć ze stacjami tylko wysyła sygnały. Na stacjach dodałam do wyjątków w zaporze ten program. Na serwerze nie da się tego zrobić. Czy możliwe jest,że jakas reguła w isa blokuje, bo mam ich 20? Na serwerze instalowałam 2 raz bo klucz nie zapisał mi się na dysku zewnętrznym i kazałam tylko wszystkie pliki zamienić. Dopiero potem mogłam instalować stacje bo klucza nie chciał pobrać.
Może ktoś już zainstalował na windows xp italc? Jak Wam to poszło...?
/media/disk/isa.reguły.rtf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Apr 24, 2009 6:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze, po dotychczasowych doświadczeniach odradzam instalacje na serwerze, bo program pracuje niestabilnie. Może to tylko moje doświadczenia, ale należy wziąć to pod uwagę.
Po drugie - generalnie zapora nie ma tu nic do rzeczy ani ISA. Jestem przekonany, że program został źle zainstalowany i klucze na serwerze i stacjach się różnią - w takim przypadku program nie będzie działać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Sat Apr 25, 2009 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli na serwerze chodzi niestabilnie to na laptopie można go zainstalować i z laptopa zarządzać, jeżeli podepnę go kablem do sieci? Jak odinstalować italc na serwerze, czy wystarczy usunąć go z programów? jest jakiś inny program do zarządzania, podobny do italc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sat Apr 25, 2009 4:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisałem, że u mnie zauważyłem iż program potrafi sie nagle wyłożyć, więc uważałem za stosowne się podzielić taką informacją. Może się, jak często to bywa, okazać, że nikt inny tego nie potwierdzi.
Na komputerze jakimkolwiek innym też można program zainstalować. Nie ma to żadnego znaczenia. Sugeruję skopiować klucze z C:\Program files\italc na serwerze i po instalacji na laptopie podmienić te klucze.
I UWAGA! Moja odpowiedź tutaj nie ma żadnego związku z twoim poprzednim pytaniem. Niestabilna praca w moim wypadku to nieoczekiwane zamknięcie programu, a nie brak możliwości połączenia ze stacjami.
Co do innych programów - nie ma innego darmowego programu o takiej funkcjonalności.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Sun Apr 26, 2009 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na spotkaniuu w Kęsowie potwierdzałem że u mnie zdarzają sie w opracownie problemy z oswierzaniem i nie wiem od czego to zalezy. Raz idzie pieknie obraz na wszystkie 15 kompów, a za chwile co i rusz muysze odświerzać by zmiany pojawiły sie na monitorach uczniów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Sun Apr 26, 2009 10:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam w pracowni jeden komputer nie podpiety do domeny i nie moge ustwaić podglądu komputera. Chyba nie powinno to mieć wpływu na prace programu italc? Wpisuję i adres mac i nazwę i nie widzę podglądu okna. komputera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Apr 26, 2009 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na razie moje dotychczasowe testy miały charakter laboratoryjny, więc niestety nie jestem w stanie dokładnie stwierdzić wszystkich możliwych zachowań.
Z pewnością podpięcie do domeny nie ma tu znaczenia, bo to sprawdzałem, być może ISA ma zbyt rozbudowaną ilość regułek. Ja zawsze też sprawdzam zaporę Windows na stacjach. Osobiście mi się wydaje, że w pracowni zapora powinna być wyłączona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Wed May 06, 2009 4:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie namieszałam z kluczami, podpięłam kablem laptopa i tam italc już się wyświetlił, chociaż tam nie instalowałam. Wyskakuje komunikat o źle skonfigurowanych kluczach autoryzacji. Postanawiam wszystko usunąć i na nowo spokojnie zainstalować. Tylko "czy stworzyć plik wsadowy" to oznacza wpisać go w wierszu poleceń?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed May 06, 2009 8:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W instalacji italca nie spotkałem się z pojęciem "plik wsadowy". Na pierwszym komputerze, który ma być komputerem kontrolującym - instalujemy obydwa elementy pogramu ICA i IMA. Tam też eksportujemy klucz publiczny i zapisujemy go sobie np. na pendrive. Potem przy każdej następnej instalacji NIE TWORZYMY nowych kluczy a jedynie importujemy klucz z naszego pendrive.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wed May 06, 2009 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Italc jeżeli zostanie zainstalowany z błędami może nie działać poprawnie w sieci np. błąd w kluczu. Usługa jest uruchomiona ale nie działa poprawnie. Usługę można z poziomu administratora w trybie tekstowym odinstalować. Usunąć folder, usunąć z rejestru wszystkie klucze związane z Italc i ponownie poprawnie zainstalować program.

Przykład pliku wsadowego do usunięcia:

c:\progra~1\italc\ica.exe -unregisterservice
reg delete "HKLM\SOFTWARE\iTALC Solutions" /f
rd /s /q c:\progra~1\italc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Thu May 07, 2009 1:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki....skopiowałam ten plik i wkleiłam do notatnika. z nazwą plik_wsadowy.bat no i nie chce się uruchomić...co powinnam zrobić by usunąc całkowicie italc?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Thu May 07, 2009 11:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie są komunikaty?
Powinien być:
Usługa "iTalc klient" została wyrejestrowana OK
Po naciśnięciu OK usunięty klucz w rejestrze i folder Italc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Fri May 08, 2009 3:04 pm    Temat postu: usunieice italc Odpowiedz z cytatem

zapisałam treść w notatniku na pulpicie i jak klikałam na plik to nic się nie działo,żadnych komunikatów. Tak myślę może powinnam od serwera zacząć. Bo zaczęłam od stacji. Musze to odinstalować i jeszcze raz zrobić bo namieszałam z kluczami. Aplikacje zarządzającą zainstaluje na laptopie a na serwerze nic nie będę już instalować. Fajny ten program więc będę walczyć z nim dalej ale stanęłam w miejscu. Dzięki za odpowiedz Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Sat May 09, 2009 9:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj, jako administrator z wiersz poleceń Start/Uruchom/cmd
wklej powyższe komendy.
Sprawdź jeszcze rejestr i usuń zbędne wpisy związane z Italc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Weronika
Użytkownik Forum


Dołączył: 24 Apr 2009
Posty: 34
Skąd: pomorskie

PostWysłany: Thu May 14, 2009 4:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wpisując w wiersz poleceń powyższe komendy wyskakuje komunikat niepoprawna składnia italc Rozwiązania"/f
i niepoprawny format parametru qc:/program~1/italc
kazł wpisać polecenie REG DELETE /? i wyskoczyło
RMDIR [/S][/Q] [dysk:] ścieżka
RD[/S] [/Q][dysk:] ścieżka
/S usuwa wyraz z określonym katalogiem,wszystkie katalogi i pliki w nim umieszczone. Stosuje się do usuwania drzewa katalogów.
/Q-tryb cichy,nie żąda potwierdzenia usuwania drzewa katalogu jeśli została użyta opcja /S
nie wiem co dalej robić a nie chce usunąć zbyt dużoSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group