Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowa instalacja serwera i wiele problemów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
groku
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Apr 2013
Posty: 2
Skąd: Legnica

PostWysłany: Tue Apr 16, 2013 5:45 pm    Temat postu: Nowa instalacja serwera i wiele problemów Odpowiedz z cytatem

Witam wszytskich.

Padł całkowicie serwer w pracowni.
Kilka razy instalowałem na nowo z płyt dostarczonych z MEN i udało się.
Największym problemem było to że nie była podłączona karta sieciowa do switcha i że chciałem zainstalować serwer na nowych hasłach.

Mam już to za sobą, po wielu godzinach udało się.
Teraz zaczęły się problemy z innymi sprawami.

Komputery klienckie (vista)przy starcie za pomocą IPAT pobierają adres z serwera i dopisują na ekranie błąd IPAT server not found, ale ip pobieraja ok. W konsoli ipat na serwerze widoczne są jako niezarządzane, po dodaniu do zarządzanych nie da się nimi sterować itd.

Przy chęci zalogowania się do konta na kliencie, zgląsza mi błąd zabezpieczeń a na konto lokalnego admina nie można się zalogować.

Pobrałem z innej strony skrypty resetu haseł oraz uprawnień lecz nic to nie dało.
Konfiguracja IPATA na komputerach klienckich jest zablokowane hasłem i nie można tam nic zrobić.

Proszę o radę od czego zacząć.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Apr 17, 2013 8:14 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Zmiana haseł w tych edycjach, to nie najlepszy pomysł. Lepiej zachować te konta bez zmian. Natomiast można je czasowo wyłączać, by w przypadku problemów była możliwość do nich wrócić.

W Twojej sytuacji proponuję:
- sprawdzić działanie DHCP i porównać adresy stacji z tymi w IPAD
- jeśli działają pingi w obie strony dokonać w konsoli IPAD ponownego dodania do domeny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
groku
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Apr 2013
Posty: 2
Skąd: Legnica

PostWysłany: Tue May 07, 2013 6:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie,
po wielu godzinach walki nie poradziłem sobie z logowaniem stacji na serwerze. Stacje dostają adresy IP z iPAT i są identyczne jak w rezerwacji adresów w konsoli zarządzania serwerem.
Podczas logowania się do domeny wyskakuje komunikat: Baza danych zabezpieczeń na serwerze nie ma konta komputera dla relacji zaufania tej stacji roboczej.
Stacje nie wyskakują automatyczne w sekcji komputery klienckie, ani w innych miejscach. Nawet ręczne dodanie stacji i przeniesienie jej do Men nie daje rezultatu. W iPat widoczna jest stacja, lecz nie można ją zarządzać, ani przypisać do domeny.
Dzisiaj podłączyłem do sieci mojego prywatnego laptopa i zalogowałem się do domeny pracowni bez problemu. Normalnie mój laptop był widoczny w komputerach klienckich z automatu i przeniosłem go do men i wszystko działa jak należy. Mój laptop nie ma iPat-a.
Moim zdaniem wszystko psuje iPAT, najgorsze jest to że konsola iPat na stacjach klienckich jest zablokowana hasłem.
Resetowałem BIOS i hasło z iPata zostaje nienaruszone.
Czy aktualizcja BIOS albo inne czynności zresetująmi hasło do IPAT?

Chciałem teżnanowo postawić system lecz iPat kontroluje nawet start z CD.

Co dziwnego jeszcze wystąpiło. Zalogowałem się raz na konto lokalne komputera klienckiego jako administrator. Później chciałem ponownie zaloggować się jako admin na kliencie aby wypiąć stację z domeny i podpiąć ponownie, lecz już ponownie nie mogłem się zalogować na stacji jako administrator. Zgłaszało złe hasło. Próbowałem z podłączonym LAN-em i odłączonym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
JRM222
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Apr 2013
Posty: 2
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Wed May 08, 2013 9:04 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Wg mnie, próbujesz do nowoinstalowanego serwera podpiąć stacje, które pracowały pod starym serwerem (nie reinstalowane).
Jeśli tak, to:
lokalny admin jest wyłączony (można konto odblokować programami działającymi na Linuksie)
sieciowy admin nie jest przyjmowany przez stacje.
Czy znasz hasło do IPAT? Standard to ZAQ!2wsx
Należy pamiętać, że trzeba przy podłączaniu stacji do serwera zdjąć ochronę dysku w stacji roboczej !!!


Najprościej ale czasochłonnie byłoby reinstalować stacje i potem wg procedury podłączyć do serwera.
Udało mi się podczas montażu mojej pracowni wydębić od instalatorów ich wewnętrzną instrukcję i kopie obrazu dysku na stacji roboczej. Ostatnio, gdy padł mi serwer zainstalowałem go z dysków MEN i odtworzyłem stacje robocze z wydębionych kopii. Podłączenie wg procedury to już była betka - wszystko działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lukdamgab1
Gość





PostWysłany: Thu Dec 05, 2013 7:41 pm    Temat postu: Re: odp Odpowiedz z cytatem

JRM222 napisał:
Wg mnie, próbujesz do nowoinstalowanego serwera podpiąć stacje, które pracowały pod starym serwerem (nie reinstalowane).
Jeśli tak, to:
lokalny admin jest wyłączony (można konto odblokować programami działającymi na Linuksie)
sieciowy admin nie jest przyjmowany przez stacje.
Czy znasz hasło do IPAT? Standard to ZAQ!2wsx
Należy pamiętać, że trzeba przy podłączaniu stacji do serwera zdjąć ochronę dysku w stacji roboczej !!!


Najprościej ale czasochłonnie byłoby reinstalować stacje i potem wg procedury podłączyć do serwera.
Udało mi się podczas montażu mojej pracowni wydębić od instalatorów ich wewnętrzną instrukcję i kopie obrazu dysku na stacji roboczej. Ostatnio, gdy padł mi serwer zainstalowałem go z dysków MEN i odtworzyłem stacje robocze z wydębionych kopii. Podłączenie wg procedury to już była betka - wszystko działa.


mogłbyś udzielić informacji jak nalezy wykonać te czynności o których pisalem ew na emaila instrukcje . mam obrazy tylko nie wiem jak zrobic aby byly widocznie w IPAT
Powrót do góry
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zrezygnuj z IPAT ja tak zrobiłem. Zaleta: jak jakiś sprzet się zepsuje nie ma problemu kompatybilności obrazów pakietów itd. Wyłączyłem klienta IPAT i korzystam z WDS Usługi Wdrażania systemów windows. Przywróciłem obraz z tego właśnie narzędzia. W bios ustawiasz na boota LAN albo prościej dajesz f10 opcja na samym dole. Wyskakuje okno wyboru instalacja, przechwytywanie i coś tam jeszcze, dajesz instalcja wpisujesz nazwę serwera SBS2008 (jeśli taką masz) wskazujesz obraz np Vista z Officem i po 40 min wszystko działa. Właczasz potem na kliencie konto administraora lokalnego, ustawiasz hasło instalujesz co trzeba i robisz obraz korzystając z narzędzia sysprep na kliencie. Komp sie resetuje bootujesz nadal z LAN wybierasz przechwytywanie obrazu nazywasz jak tak chcesz ustawiasz zapisz obraz na serwerze potem konfigurujesz obraz w WDS i ma wszystko działać. Jaka pracownia w miarę możliwości mogę pomoc. ale to na priv.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 3:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
W bios ustawiasz na boota LAN
W BIOS-ie musi być ustawiona jeszcze jedna opcja dająca w ogóle możliwość wyboru bootowania z sieci. Różnie możne się nazywać w zależności od BIOS-u np. LAN option ROM, zwykle jest obok opcji Enabled LAN (włącza zintegrowana kartę sieciową).
kareo napisał:
f10 opcja na samym dole.
Chyba F12.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kareo
Użytkownik Forum


Dołączył: 08 May 2008
Posty: 231

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u mnie F10 boot menu i wybór startu z LAN jednorazowo. Chyba żę w biosie ustawie na sztywno to potem muszę przestawić po przywróceniu obrazu bo będzie leciało w koło instalacja z obrazu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Dec 06, 2013 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kareo napisał:
u mnie F10 boot menu i wybór startu z LAN jednorazowo.
To o czym innym piszemy. F12 to start z LAN, a nie boot menu. Za wybór boot menu mogą odpowiadać inne klawisze funkcyjne. Niektóre płyty gł. w ogóle nie dają takiej możliwości.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group