Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Przesiadka na nowy serwer
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
piotrcx
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Aug 2012
Posty: 36
Skąd: zach-pomorskie

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 11:09 am    Temat postu: Przesiadka na nowy serwer Odpowiedz z cytatem

Witam!
Wiem ze temat był poruszany -ale nie do końca wyczerpany Smile
Ostatni w pracowni ktorą sie opiekuje padł serwer (płyta gł.) - edycja jesien 2007,
tymczasowo przenioslem dysk z systemem do komputera uczniowskiego i działa.
Poniewaz serwer juz od dawna chodzi strasznie wolno zapadla decyzja o kupnie nowego: mysle o HP ML110 G7 E3-1220 8GB 1TB NHP
tylko taki jest w zasiegu srodków jakie przeznacozno na zakup.
Mam pytanie czy ktos ma te maszyne i na nim SBS2003 z edycji 2007-2008????czy da sie go zainstalowac itp.
-ew. czy przeniesienie GHOStem działającego systemu na nowy serwer moze sie udać- odpali w ogole??
pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeniesienie Ghostem Windows na zupełnie inny sprzęt zwykle się nie udaje. Nie dlatego, ze Windows tak nie potrafi, ale że nie chce Wink
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrcx
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Aug 2012
Posty: 36
Skąd: zach-pomorskie

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 1:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiem ze zwykle- ale czasami moze ...Smile z Xp-kiem trzeba tylko zapuscic naprawe systemu i wgrac stery - mialem nadzieje ze z SBSem tez sie tak da.

Kurcze nie chce mi sie calosci instalowac.. i do tego pewnie beda problemy z sieciowkami.
Serwer ma:
Wbudowane dwie karty HP NC112i PCI Express Gigabit Server Adapter
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 1:36 pm    Temat postu: Re: Przesiadka na nowy serwer Odpowiedz z cytatem

piotrcx napisał:
Poniewaz serwer juz od dawna chodzi strasznie wolno zapadla decyzja o kupnie nowego: mysle o HP ML110 G7 E3-1220 8GB 1TB NHP
Mam pytanie czy ktos ma te maszyne i na nim SBS2003 z edycji 2007-2008????czy da sie go zainstalowac itp.
Najprawdopodobniej się nie da. Oczywiście, z DVD Kolekcji. Nie ma tam sterowników do obsługi współczesnego sprzętu. O Ghoście też mozesz zapomnieć. Kupując ten serwer możesz natomiast pomysleć o wirtualizacji gdyż wspiera on zarówno Hyper-V Server jak i Xen Server. Gdybyś jednak wolał nie wchodzić w wirtualizację, to sugeruję poszukać maszyny poleasingowej. W ramach edycji 2007/2008 do szkół ponadgimnazjalnych były dostarczane serwery DELL PowerEdge 1800 i na tym sprzęcie SBS ładnie się instaluje i działa. Szukałbym czegoś podobnego. Albo po prostu stację roboczą DELL-a, z wolnym slotem PCI, aby wstawić drugą kartę sieciową (na wypasiony, kilkuletni sprzęt wystarczy poniżej 1000 zł). Wiem, że niektórzy alergicznie reaguja na słowo "używany", ale w przypadku markowego sprzętu jest to najzupełniej nieuzasadnione.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrcx
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Aug 2012
Posty: 36
Skąd: zach-pomorskie

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 1:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moglbym sprobowac zwirtualizowac ten serwer- to dobry pomysl szczegolnie na przyszłosc - latwo odzyskac i postawic na nowo ale czy w tym wypadku tez nie musialbym wrzucac obrazu istniejacej maszyny SBS na maszyne wirtualna??? Wiem ze sa programy migrujące fizyczne serwery do wirtualnych ale raczej nie spotkałem za FREE??Smile
Druga opcja tez ciekawa tym bardziej ze koszt bylby mniejszy - serwer HP o ktorym mysle i tak ma tylko rok gwarancji....nie wiem co na to dyrekcja i nauczyciel infy - bo chca miec NOWY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Calkiem możliwe, ze najsensowniej wyjdzie w takim razie nowy pecet z tradycyjnymi dyskami SATA i miejscem na wstawienie dwóch kart sieciowych pci.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darecki30
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Sep 2008
Posty: 73
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam że trochę zboczę z tematu ale jak dobrze rozumiem, to obraz z przygotowanych płyt instalacyjnych SBS2003R2 z edycji 2008, "odpali" tylko na płycie głównej GA-945GCMX-S2 (taką mam na serwerze)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Apr 04, 2013 8:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej źle rozumiesz. Kolekcja została przygotowana dla dużej gamy sprzętu. O ile pamiętam, było chyba 4 integratorów w skali kraju. I każdy dostarczał inny sprzęt. Dla SP i Gim serwerami były zwykłe PC o zwiększonej (w stosunku do stacji roboczych) pamięci RAM. W przypadku szkół ponadgimnazjalnych dostarczane były markowe serwery (np. DELL i chyba HP). Ale od ostatnich dostaw minęło 5 lat, a w tym czasie technologia poszła mocno do przodu. Dlatego dla współczesnego sprzętu może byc problem z instalacją z kolekcji. Głównie chodzi o karty sieciowe (musi być wykryta jedna, ta od LAN) i procesory (z wielordzeniowymi może być kłopot).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrcx
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Aug 2012
Posty: 36
Skąd: zach-pomorskie

PostWysłany: Fri Apr 05, 2013 7:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli na nowym sprzecie tylko wirtualizacja??
A czy moze zadziałać taki scenariusz:
- nowy sprzęt -instalka SBS od podstaw
- utworzenie domeny i z podstawowa konfiguracją
- przywrocenie usług katalogowych z kopii SBS ze starego serwera??

A moze ma ktos moze liste serwerow dostarczanych z SBSem - bo DELLa PowerEdge 1800 nie moge namierzyc - na pewno na allegro nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marek3
Użytkownik Forum


Dołączył: 04 Apr 2013
Posty: 1
Skąd: sz-wa

PostWysłany: Tue Apr 09, 2013 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najlepszą formą jest test instalujesz i sprawdzasz sterowniki sprzętu możesz pobrać z stron producenta a co do kart sieciowych możesz w ostateczności dać dwa realteki na pci które maja standardowe sterowniki od lat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Apr 09, 2013 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten sprzęt nie ma slotów PCI. Podobnie z testowaniem - kupić i próbować, a co gdy okaże się że nie da rady zainstalować? Chyba, że można towar zwrócić.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrcx
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Aug 2012
Posty: 36
Skąd: zach-pomorskie

PostWysłany: Tue Apr 09, 2013 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Własnie - gdyby mozna było to przetestowac nie meczył bym forum:)
Zastanawiam sie nad wirtualizacja (tu przynajmniej mozliwe jest przetestowanie) -na VirtualBoxie instalowałem SBS2003 R2 bez problemów ale jesli chodzi o Hyper-V Server czy Xen Server to nie mam doswiadczenia - nie mam tez pod ręką maszyny ktora nadawałaby sie na testy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Apr 09, 2013 11:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Testowałem Hyper-V Server 2008 R2 w domu. SBS-a jeszcze na nim nie instalowałem. Wygląda to zachęcająco - ładnie się tym zarządza z klienta z W7. W dziale Wirtualizacja jest link do poradnika na ten temat.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piotrcx
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Aug 2012
Posty: 36
Skąd: zach-pomorskie

PostWysłany: Tue Apr 09, 2013 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK - musze tez sprobowac- temat od dawna mnie ciągnie tylko jakos nie moglem sie zabrac.
Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Thu Jun 13, 2013 8:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Testowałem Hyper-V Server 2008 R2 w domu. SBS-a jeszcze na nim nie instalowałem.


Ja mam taki test za sobą, od ponad roku sbs 2003 r2 śmiga virtualnie na HYper-V serwerze. Przez ponad rok 1 restart (awaria prądu). Służę pomocą
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group