Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niema obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi ż

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maniek
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Wed Mar 13, 2013 2:49 am    Temat postu: Niema obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi ż Odpowiedz z cytatem

"Niema obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi żądania logowania"

Witam,
Jest to mój pierwszy post na tym forum, w związku z tym.. Witam wszystkich serdecznie!

A teraz problem z którym się borykam - mam nadziej, że mi pomożecie.

Nie byłem na szkoleniu z SBS'a. Do pomocy mam tylko czerwoną kolekcję (4XDVD i Was Smile

Przeglądam to forum w nadziei na znalezienie rozwiązania problemu dot. funkcjonowania pracowni komputerowej - w naszej szkole - którą jakiś czas temu wziąłem w opiekę.
Próbuję własnych sił, albowiem lubię takie wyzwania, ale muszę przyznać, że potrzebuję pomocy. Pracownię dostałem w swoje ręce po nierzetelnym opiekunie, który został zwolniony, pozostawiając bałagan.
Przyznam się szczerze, że z SBS'em mam mało wspólnego, uczę się na bieżąco Smile W związku z powyższym zwracam się do Was..

Obecna sytuacja:
Pracownia nr 1:
SBS 2003 R2 jak w temacie..
Switch: DLINK DES-3028
Router: Netgar FVS338
Komputery klienckie\uczniowskie: Vista+IPAT

Na serwerze działa Internet, na klienckie niemożna w ogóle się zalogować: "Niema obecnie serwerów logowania dostępnych do obsługi żądania logowania"

Nie chcę jeszcze korzystać z 4xDVD czerwone edycja jak w temacie, ponieważ mam jeszcze nadzieję, że to kwestia jednej może dwóch opcji i będzie to śmigać.
Nawet nie wiem czego się spodziewać po tych czerwonych DVD - czy instalka prowadzi za przysłowiową rączkę (jakiś kreator - nie uruchamiałem ich) w przeciwieństwie do instalki prosto od MS?
Czy po takiej instalacji będzie np. ActiveDirectory, konta, hasła itp?

Jakieś sugestie, propozycje?

Pozdrawiam
Maniek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maniek
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Thu Mar 14, 2013 12:09 am    Temat postu: pilne !!! Odpowiedz z cytatem

Z racji, iż niema chętnych do pomocy, zapytam wprost - nie mam wyjścia - czy byłby ktoś skłonny pomóc ODPŁATNIE ???
Musimy szybko przywrócić, bądź postawić na nowo naszą pracownie Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Mar 14, 2013 11:14 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Nie ma chętnych bo temat wałkowany jest na tym forum bardzo często.
1. W pierwszej kolejności musisz ustalić prawidłowość fizycznego połączenia serwera ze stacjami
- polecenie ipconfig
- podgląd zdarzeń na serwerze
- sprawdzić poprawność działania uslugi DHCP
- sprawdzić pingi w obie strony
- sprawdzić switche
- firewall na ISA
- odizolować wszystkie rutery i urządzenia dodatkowe

2. Połądzyć wybraną stacje z serwerem osobnym kablem crossowanym lub zwykłym z switchem

- sprawdzić zachowanie stacji
- sprawdzić kolejne komunikaty podglądu zdarzeń
- sprawdzić działanie podstawowych usług na serwerze


Ostatnio zmieniony przez Mirek dnia Sun Mar 17, 2013 5:12 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Fri Mar 15, 2013 2:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kod:
2. Połądzyć wybraną stacje z serwerem osobnym kablem crossowanym lub zwykłym z małym ruterem

Masz na myśli switch kolego. Wink
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jest IPAT, to często pomaga taki myk. Otwórz okno IPATa, zaznacz wszystkie komputery i daj konfiguracja. odłączenie a po restarcie kompów ponowne podłącz do domeny.
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Maniek
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 8:22 pm    Temat postu: Pytania.. Odpowiedz z cytatem

Napinator napisał:
Jak jest IPAT, to często pomaga taki myk. Otwórz okno IPATa, zaznacz wszystkie komputery i daj konfiguracja. odłączenie a po restarcie kompów ponowne podłącz do domeny.


Dziękuję za podpowiedź, zaraz spróbuję na jednym kliencie - przy zaznaczeniu wszystkich 10 nie mogę resetować (może trzeba pojedynczo).

Pytania ogólne:
1. Czy jeśli podczas instalki (czerwone płyty) zmienię wielkości partycji będzie problem? Pytam, ponieważ teraz partycja systemowa ma tylko 8GB wolnego podczas gdy O(data) 100GB wolnego, a R(RIS) 20GB.
2. Korzystając z narzędzia systemowego chcę zrobić "kopie systemową" całości ok 25GB. Czy plik wynikowy będę mógł później podzielić na płyty DVD? Z pewnych przyczyn nie mogę teraz tergo zrobić.

z góry wdzięczny
Maniek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maniek
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 8:31 pm    Temat postu: c.d. Odpowiedz z cytatem

Napinator napisał:
Jak jest IPAT, to często pomaga taki myk. Otwórz okno IPATa, zaznacz wszystkie komputery i daj konfiguracja. odłączenie a po restarcie kompów ponowne podłącz do domeny.


Niestety przy próbie resetowania wyskakuje błąd: " Klient powinien pracować w trybie systemu operacyjnego"

Mam rozumieć, że powinien być zalogowany i pracować w systemie? Jeśli tak, to nic z tego, ponieważ ja nie mogę się w ogóle zalogować na klienckich.

Stan bieżący wszystkich stacji IPAT: 9xNiekontrolowany + 1xWyłączony

z góry wdzięczny
Maniek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 9:22 pm    Temat postu: Re: Pytania.. Odpowiedz z cytatem

Maniek napisał:
1. Czy jeśli podczas instalki (czerwone płyty) zmienię wielkości partycji będzie problem? Pytam, ponieważ teraz partycja systemowa ma tylko 8GB wolnego podczas gdy O(data) 100GB wolnego, a R(RIS) 20GB.
8 GB to nie jest zły wynik. Taka ilość wolnego miejsca na dysku O jest wynikiem tego, że nikt tam nic nie zapisuje, skoro niemożliwe jest logowanie do domeny. Ogólnie rzecz biorąc można w pewnym zakresie zmieniać wielkości partycji przed instalacją (w formularzu). Pamiętać trzeba, że na dysku O są przechowywane dokumenty i profile użytkowników i powinien on mieć największy rozmiar. U mnie obecnie, po kilku latach pracy serwera sytuacja jest następująca:
C: 19,5 GB - 1,7 GB wolnego
O: 68,3 GB - 23,6 GB wolnego
R: 14,6 GB - 4,7 GB wolnego
Oczywiście, co roku czyszczę konta użytkowników.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maniek
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 9:51 pm    Temat postu: c.d. Odpowiedz z cytatem

Właśnie udało mi się zalogować na uczniowskie jako administrator do STACJI. Nadal próbuję walczyć, nim sięgnę po czerwone płytki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maniek
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 9:58 pm    Temat postu: Re: c.d. Odpowiedz z cytatem

Maniek napisał:
Właśnie udało mi się zalogować na uczniowskie jako administrator do STACJI. Nadal próbuję walczyć, nim sięgnę po czerwone płytki.


1,7GB? Nie trzeba być administratorem, żeby wiedzieć że system całkiem inaczej pracuje przy większej przestrzeni partycji systemowej. Przyznam, że nie wygląda to optymistycznie, ale przy 8GB wygląda ciekawiej.

Roman, dziękuję za podpowiedzi (PM).

Brakuję mi kogoś na komunikatorze, aby zapytać o podstawowe sprawy - może nie zajmowałoby mi to godzin, ale rozumiem, że każdy ma swoje sprawy i jest po pracy. Z drugiej strony poznaję bliżej SBS'a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maniek
Użytkownik Forum


Dołączył: 06 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych

PostWysłany: Sat Mar 16, 2013 10:30 pm    Temat postu: c.d. Odpowiedz z cytatem

Dzięki możliwości zalogowania się jako admin na stacjach mogłem sprawdzić IP'ki (przydzielane auto). Spostrzeżenia: nie zgadzają chociażby z tymi które widzę w consoli IPAT

Ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego?

Pingi do serwera nieosiągalne:
Pakiety wysłane: 4 Odebrane:4 Utracone:0
"HOST docelowy nieosiągalny"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group