Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Program, utrzymujący "czystość" profili użytko

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MX2k3
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2013
Posty: 12
Pomógł: 2
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Thu Feb 14, 2013 11:12 am    Temat postu: Program, utrzymujący "czystość" profili użytko Odpowiedz z cytatem

Witam,
Już od dłuższego czasu szukam programu, który przy uruchamianiu komputera czyści profil, czy też profile użytkowników.

Użytkownik może normalnie korzystać z komputera, oczywiście w zakresie ograniczeń konta - przy czym po ponownym uruchomieniu komputera wszystkie zmiany (np. tapety itd.) są zerowane, stworzone pliki są kasowane - tak, jakby profil i wszystko inne nie było zapisywane lub inaczej, każde uruchomienie komputera powodowałoby przywracanie do poprzedniego stanu. Miałoby to być coś w stylu iPat-a
Takie coś istnieje, ale nie mam pojęcia jak się to nazywa.
Program docelowo ma być przeznaczy pod Windowsa XP, ale dobrze byłoby, jeśli byłby także na 7. Komputery nie podpięte do domeny.

Bardzo proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Fri Feb 15, 2013 10:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może nie dokładnie to o czym piszesz, ale jest program MS, Steady State, przy pomocy którego można zabezpieczyć system przed destrukcyjnymi działaniami użytkowników.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MX2k3
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2013
Posty: 12
Pomógł: 2
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Sat Feb 16, 2013 10:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co prawda ten program już nie jest wydawany przez ms, ale nawet się okazało, że mam go na dysku Smile
Przypomniało mi się, że korzystałem z niego, jak potrzebowałem zrobić ograniczenia na XP Home, ale z ochrony dysku nigdy jak dotąd nie korzystałem. Przed nim chyba był jeszcze computer shared toolkit, jeśli pamięć mnie nie myli.
Czy jest tam taka możliwość, że nie przywraca on całego dysku do stanu "zero", a np. tylko pilnuje czystości profilu jednego użytkownika? Bo na razie nie mam dostępu do XP tylko do 7, a on pod 7 nie działa Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Mon Feb 18, 2013 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc nie korzystałem z niego. Miałem wcześniejszą wersję w Bibliotece, w centrum multimedialnym i spisywał się dobrze (chyba nadal tam działa, ale ja już tam nie pracuję).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Feb 20, 2013 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pod Win7 jest inny soft (następca steady state), jutro sprawdzę jego nazwę
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
matade
Użytkownik Forum


Dołączył: 15 May 2009
Posty: 3
Skąd: Chełmno

PostWysłany: Tue Apr 09, 2013 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polecam program comodo time machine. Chroni dysk przed zmianami danych. Można przypisać hasło dostępu do programu odrębne od administratora.
_________________
Mariusz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MX2k3
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2013
Posty: 12
Pomógł: 2
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Tue Jun 18, 2013 8:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Faktycznie Comodo Time Machine sprawdził się w swojej roli.
Jest jeszcze bardzo dobry Deep Freeze (i wiele innych), niestety płatny. Z darmowych to najlepszy jest w zasadzie CTM.

Na początku myślałem, aby rozwiązać problem przez to, żeby jedynie kasować dane użytkowników, jednak zamrożenie dysku jest rewelacyjnym rozwiązaniem np. w bibliotece, czy świetlicy.

Tak na marginesie zapytam, jakie programy macie zainstalowane w pracowniach (oprócz podstawowych: office’a, AV, czytnika PDF, odtwarzacza muzyki i filmów, kompresora plików, przeglądarek)?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Tue Jun 18, 2013 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

do przeglądarek (chrome, firefox, ie) polecam w każdym miejscu doinstalować https everywhere.
_________________
PAMIĘTAJ ABY KLIKNĄĆ "POMÓGŁ" - ZBIERAM PUNKTY ;) DZIĘKI!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
MX2k3
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2013
Posty: 12
Pomógł: 2
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Wed Jun 19, 2013 10:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napinator napisał:
do przeglądarek (chrome, firefox, ie) polecam w każdym miejscu doinstalować https everywhere.

O, dziękuję! W domu również się przyda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
franius
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Aug 2013
Posty: 10
Skąd: Poznań

PostWysłany: Thu Aug 22, 2013 6:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napinator napisał:
do przeglądarek (chrome, firefox, ie) polecam w każdym miejscu doinstalować https everywhere.


Fajne Smile a ma ktoś taki sprawdzony zestaw oprogramowania które instaluje zawsze w pracowniach ?
u mnie jest to:
windows + office lub libreoffice (zależy jak licencje są)
firefox, chrome, opera z adblockiem (nie lubie jak reklamy neta mula, no i dodatkowo nie pojawi sie jakaś "brzydka" reklama)
7zip
zonealarm antywirus + firewall
adobe flash + reader
java
silverlight

taki skromny zestaw. A wy drodzy administratorzy co instalujecie ciekawego w pracowniach ? Jak skutecznie filtrujecie treści w internecie ? proxy jakieś czy filtry na routerze ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MX2k3
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2013
Posty: 12
Pomógł: 2
Skąd: mazowieckie

PostWysłany: Thu Sep 05, 2013 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

franius napisał:
a ma ktoś taki sprawdzony zestaw oprogramowania które instaluje zawsze w pracowniach ?

Przeważnie:
Windows + Office i OpenOffice; przeglądarki - FF, Chrome, Opera; 7zip, AV (zależy jaki jest Smile ); wtyczki: Flash, Java, Silverlight; PDF: Adobe Reader i Pdf X change viewer; VLC MP, GIMP, MyPaint, IrfanView i jeszcze z kilkanaście innych.
No, niby jest tego trochę, ale większość freeware. Może to kogoś dziwić, ale czasem lepiej mieć więcej i zawsze się coś przydaje. Miejsca na dysku sporo, więc nie ma co żałować Very Happy

Lub w wersji oszczędnej: Windows, Office, OpenOffice, FF, Chrome, 7zip, AV, Flash, Java, Silverlight, Adobe Reader, VLC + to, co potrzebują użytkownicy.

franius napisał:
Jak skutecznie filtrujecie treści w internecie ? proxy jakieś czy filtry na routerze ?

PROXY Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Daniel Kępa
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Mar 2015
Posty: 1
Skąd: Sucha Beskidzka

PostWysłany: Sat Mar 14, 2015 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może by tak stworzyć profil obowiązkowy użytkownikowi ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Programy przydatne opiekunowi pracowni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group