Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problem z internetem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marcind
Gość





PostWysłany: Mon Jan 28, 2013 4:55 pm    Temat postu: Problem z internetem Odpowiedz z cytatem

Witam na wstępie.

Mam taki problem przez 3-4 miesiące był internet na serwerze + stacje.
Od tygodnia brak internetu na stacjach i serwerze. Po wyłączeniu proxy na serwerze internet jest to samo na stacjach.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy.

Komunikat: HTTP 404 - nie znaleziono pliku
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Jan 29, 2013 12:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę mało informacji podajesz. Przeglądarka nie otwiera stron, ale czy sprawdziłeś np. pingowanie na zewnątrz? Czy jest na stacjach zainstalowany, uruchomiony i poprawnie skonfigurowany ISA klient? Czy stacje dostają poprawne adresy IP? Czy połączenie internetowe było poprawnie skonfigurowane przy pomocy kreatora?
Piszesz, że wyłączasz proxy w ustawieniach połączenia przeglądarki. Czy robisz to z konta administratora czy innych użytkowników? Bo zwykli użytkownicy nie mają takiej możliwości jeśli chodzi o IE (w przypadku zainstalowania innych przeglądarek mogą grzebać w ustawieniach). Natomiast poprawnym ustawieniem jest włączenie proxy na koncie administratora.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcind
Gość





PostWysłany: Tue Jan 29, 2013 12:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proxy wyłączam z poziomu administratora.
Stacje dostają IP z serwera dobre.
ping sbs2007 -ok
ping po IP do serwera też - ok
Przy włączonym proxy ping na zewnątrz nie idą
Przy wyłączonym proxy ping na zewnątrz idą
To samo jest na serwerze przy włączonym proxy internetu brak bez proxy wszystko działa.

Serwer był konfigurowany przy pomocy kreatora i było dobrze.
Teraz znów robiłem konfigurację przez kreatora ale lipa.
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Jan 29, 2013 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcind napisał:
Przy włączonym proxy ping na zewnątrz nie idą
Przy wyłączonym proxy ping na zewnątrz idą.
Ping nie ma żadnego związku z konfiguracją przeglądarki. Chyba, że z proxy chodzi Ci o coś innego.
Generalnie, za dostęp do internetu odpowiada na stacjach ISA klient. Nic o tym nie napisałeś. A jak masz skonfigurowane karty sieciowe?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcind
Gość





PostWysłany: Wed Jan 30, 2013 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karta: Internet
IP 192.168.1.4
Maska 255.255.255.0
Brama 192.168.1.245

DNS 192.168.1.254

Karta: Intranet
IP 192.168.17.1
Maska 255.255.255.0
Brama

DNS 192.168.17.1
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Jan 30, 2013 4:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcind napisał:
Karta: Internet
IP 192.168.1.4
Maska 255.255.255.0
Brama 192.168.1.245
DNS 192.168.1.254
Powinno być 192.168.17.1, chociaż jeżeli pod adresem 192.168.1.254 jest jakiś serwer DNS to nie powinno być przyczyną problemów.
Poza tym nie napisałeś co z klientem ISA.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcind
Gość





PostWysłany: Wed Jan 30, 2013 4:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak zmieniałem DNS na 192.168.17.1 to wcale nie było internetu nawet po wyłączeniu proxy.

Poza tym nie napisałeś co z klientem ISA. - jak mam to sprawdzić ? jak dla mnie to stacje mają połączenie z ISA.
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Jan 30, 2013 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcind napisał:
Jak zmieniałem DNS na 192.168.17.1 to wcale nie było internetu nawet po wyłączeniu proxy.
To może oznaczać, ze masz niewłaściwie skonfigurowany serwer. Tzn. niezgodnie z założeniami projektu. Dodatkowo upewnia mnie w tym konfiguracja kart sieciowych. Kto wymyślił taką adresację? W gruncie rzeczy nie ma w tym nic złego, ale gdy się instaluje serwer z kolekcji to raczej nikt na to nie wpadnie by podać takie adresy. Coś mi to wygląda na radosną twórczość. Jak był instalowany serwer?
Marcind napisał:

Poza tym nie napisałeś co z klientem ISA. - jak mam to sprawdzić ? jak dla mnie to stacje mają połączenie z ISA.
Jak dla Ciebie: w trayu masz ikonkę z "murkiem". Powinna być na niej zielona strzałka. Prawoklik daje dostęp do konfiguracji - powinna być manualna, z wpisaniem nazwy serwera lub jego IP.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PiotrT
Moderator


Dołączył: 25 Jun 2007
Posty: 352
Pomógł: 2
Skąd: nie umiem czytać

PostWysłany: Fri Feb 01, 2013 7:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podaj kolejność reguł w ISA Serwer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcind
Gość





PostWysłany: Sat Feb 02, 2013 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PiotrT napisał:
Podaj kolejność reguł w ISA Serwer


Gdzie to mam sprawdzić ?


Po wyłączeniu w ISA ustawień Proxy internet jest


PS gdzie mogę zamówić lub pobrać obraz kolekcji, pracownia jest sbs2008 a miałem tylko sbs2007 (ktoś zgubił płyty) Sad
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Feb 03, 2013 1:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcind napisał:
PiotrT napisał:
Podaj kolejność reguł w ISA Serwer

Gdzie to mam sprawdzić ?
Start->Wszystkie programy->Microsoft ISA Server->ISA Server Managment, w lewej kolumnie rozwin swój serwer i wybierz Firewall Policy
Marcind napisał:
Po wyłączeniu w ISA ustawień Proxy internet jest
Może sprecyzujesz dokładniej gdzie to wyłączasz? W kliencie ISA? Ale tam tego nie ma, należy tam podać adres serwera ISA.
Marcind napisał:
PS gdzie mogę zamówić lub pobrać obraz kolekcji, pracownia jest sbs2008 a miałem tylko sbs2007 (ktoś zgubił płyty) Sad
Kolekcji tych już prawdopodobnie nie ma w sprzedaży. Można jeszcze dostać kolekcję z roku 2010. Ja niedawno kupiłem tutaj. Serwer z tej kolekcji ma prawo zainstalować każdy, kto otrzymał pracownię z SBS 2003. Na klientach zaś można zainstalować system, na który ma się licencję. Z tej kolekcji można instalować Windows 7, lecz trzeba na to kupić licencje (i oczywiście trzeba mieć sprzęt na którym to będzie działać).
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcind
Gość





PostWysłany: Sun Feb 03, 2013 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcind napisał:
Po wyłączeniu w ISA ustawień Proxy internet jest
Może sprecyzujesz dokładniej gdzie to wyłączasz? W kliencie ISA? Ale tam tego nie ma, należy tam podać adres serwera ISA.

Na serwerze w ISA>Configuration>Networks>Internal:
Web Proxy
Firewall Client
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Feb 03, 2013 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracownia jest tak skonfigurowana, że klienci mają dostęp do internetu poprzez serwer proxy na porcie 8080. Jeśli to wyłączasz i dopiero jest dostęp, to cos jest zmienione w konfiguracji. Czy stacje robocze są w domenie, logują się do domeny? Poza tym nie piszesz jak jest z klientem ISA na stacji roboczej. Czy w ogóle jest zainstalowany, czy jest włączony, czy jest poprawnie skonfigurowany?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marcind
Gość





PostWysłany: Sun Feb 03, 2013 10:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Pracownia jest tak skonfigurowana, że klienci mają dostęp do internetu poprzez serwer proxy na porcie 8080. Jeśli to wyłączasz i dopiero jest dostęp, to cos jest zmienione w konfiguracji. Czy stacje robocze są w domenie, logują się do domeny? Poza tym nie piszesz jak jest z klientem ISA na stacji roboczej. Czy w ogóle jest zainstalowany, czy jest włączony, czy jest poprawnie skonfigurowany?


Stacje są w domenie, zasady grup też się zgadzają, konta zapisują i odczytują wszystkie pliki, ISA klient zainstalowany działa poprawnie (automatycznie i po IP wykrywa serwer)

Sad
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Feb 03, 2013 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli działało i od pewnego czasu nie działa, nikt nie ingerował w konfiguracje serwera, to być może cos złapałeś z internetu (albo pendrive). Masz program antywirusowy?
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group