Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Obrazy instalacyjne systemu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elkamel
Użytkownik Forum


Dołączył: 03 Nov 2012
Posty: 7
Skąd: Olecko

PostWysłany: Sat Jan 26, 2013 9:49 am    Temat postu: Obrazy instalacyjne systemu Odpowiedz z cytatem

Witam
Serwer świeżo po instalacji. Wystąpił jeden błąd na DVD2 odnośnie niezgodności plików, ale nie zanotowałem.
W Usł. wdrażania sys Windows widzi 2 obrazy - bazowy - MEN.
Skonwertowałem MEN do WMI. Dodałem do obrazów instalacyjnych.
Ale klient widzi dalej tylko obraz bazowy..
Stworzyłem obraz wg instrukcji opartym o kreatora z Win7/Vista.
Okazało się, że po wejściu w tą opcję mam do wyboru obraz który tworzyłem i skonwertowany do WIM obraz MEN.
Uruchomiłem instalację z obrazu. Wpisałem klucz itd.
System podczas konfigurowania pytał o dodanie komputera do domeny itp.
JEDNAK jak mam bootowanie z PXE to od razu przechodzi do menu wyboru instalacji.. Dopiero po wyłączeniu bootowania po sieci system bootuje z dysku, jednak na konta lokalne. Jak zrobić by logował się do domeny?


Nie wiem czemu również nie ma sterowników do zintegrowanej karty sieciowej na płycie. Obraz był tworzony z systemu z kompletem sterowników.

Doinstalowałem sterowniki z konta lokalnego. Udało się podpiąć komputer do domeny. Mogę logować się na konto studenta itp.
Jeszcze tylko wybór antywirusa i reinstalacja stacji..
Bootowanie PXE nadal wskakuje od razu w menu uruchomienia instalacji, zatem wyłączyłem w biosie bootowanie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
micro
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Dec 2009
Posty: 12
Skąd: Poznań

PostWysłany: Fri Mar 01, 2013 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stacje są z IPAT i Vistą ? .
Jeśli tak, to czy wyłączyłeś ochronę dysku na klijencie przed podłączeniem do domeny? .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group