Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

tworzenie obrazu stacji uczniowskiej

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Wed Jan 23, 2013 11:05 pm    Temat postu: tworzenie obrazu stacji uczniowskiej Odpowiedz z cytatem

W związku z samodzielną instalacją pracowni komputerowej SBS 2003 lato 2007 mam uwagę i zapytanie odnośnie przebiegu operacji zdalnego kreowania obrazu stacji uczniowskiej za pomocą pliki riprep.exe.
Skorzystałem z instrukcji OEIIZK-u, ale rzeczywistość wyglądala inaczej.
Początek był obiecujący krok po kroku przeszedłem procedurę wstępną.
W trakcie kopiowania plików nastąpiło kilka "zacięć" z niezrozumiałymi propozycjami w okienkach ze strony automatu co już pachniało porażką.
I tak też się stało. Obraz się nie utworzył chociaż na serwerze na dysku "R" pojawił się foder z 7 GB danych i logiem gdzie ustalona została wina...Windows Defendera i antywira który stał na stacji uczniowskiej.
Procesy te powinien"zabić" kreator obrazu jak opisuje ekspert w OEIIZK-u. Niestey tak się nie stało. Na szczęście stacja nie została sformatowana bądź wyczyszczona bo i taki mioał być efekt końcowy tworzenia obrazu.
Szkoda, bo w przyszłości taki obraz bardzo zaoszczędza czas.
I tutaj pytanie do Forumowiczów:
Co podczas tego procesu należy zmienić by taki obraz powstał poprawnie? Ma ktoś może za sobą udane doświadczenie w tym temacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Jan 23, 2013 11:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym na twoim miejscu zainteresował się usługą WDS
a ze swojego doświadczenia. Obrazy komputerów gdy tworzyłem to zawsze tylko system wraz ze sterownikami i dostępnymi najnowszymi aktualizacjami. Taki goły system wysyłałem na serwer. Oczywiście bez tego całego syfu jaki jest jest potem doinstalowywany (programy graficzne, muzyczne, kodeki, wtyczki, przeglądarki, antywirusy itp) z prostego powodu - one często potrafią wysypać obraz.

Dlatego gdy taki spreparowany system automatycznie dodaję do domeny a on za pomocą GPO dociąga to co powinno być na nim zainstalowane (cały soft jaki instaluję mam w paczkach MSI).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
okeanos
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Feb 2010
Posty: 60
Skąd: Gorzów Wlkp.

PostWysłany: Wed Jan 23, 2013 11:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może krótko o WDS? Jeszcze tego nie znam.
Masz część racji. Dodatkowe aplikacje mają swoje kaprysy i mogą nie chcieć współgrać z silnikiem kreatora obrazu.
Przy okazji dlatego też obraz jest taki spuchnięty objętościowo.
Ale jednak miło jest odtworzyć obraz z pliku bez konieczności dogrywania potrzebnych składników. Jeśli ktoś chce mieć goły system to przecież można zaciągnąć zdalną instalację w kilkanaście minut.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Jan 23, 2013 11:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Linki umieszczałem już na forum ale proszę
Usługi wdrażania systemu Windows zwane WDS (Windows Deployment System)

A jak już wdrożysz obraz (polecam instalację bezdotykową - czyli włączasz guzik POWER i idziesz na kawkę :)

to w ten sposób możesz zaciągnąć soft
Automatyczne wdrażanie oprogramowania za pomocą GPO
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group