Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Błąd przy dodawaniu do domeny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Matthew089
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Oct 2011
Posty: 63
Skąd: Zachodniopomorskie

PostWysłany: Tue Dec 18, 2012 9:38 pm    Temat postu: Błąd przy dodawaniu do domeny Odpowiedz z cytatem

Witam ponownie! Proszę szanownych użytkowników o pomoc Sad Moja sieć wygląda w ten sposób:
Do routera ADSL jest podłączony serwer, na którym zainstalowany jest system INTRUX 9.0 (linux). serwer INTRUX rozdziela sygnał na stacje robocze i... na drugi serwer (SBS 2003 Edycja Wiosna 2004). IP Intruxa: 192.168.16.2, IP sbsa: 192.168.16.20, IP sbsa 2: 10.0.0.2 (ta karta sieciowa jest nieużywana, a włączona jest aby WINS działał, ale nie wiem czy to coś daje...). Stacje robocze ślicznie pingują do sbsa, sbs ślicznie pinguje do stacji roboczych itd. domena sbsa wygląda tak: sbs.człon2.człon1.pl, nazwa sbsa to: SBS2004, zatem nazwa sbsa w domenie to sbs2004.sbs.człon2.człon1.pl. Następnie... Próbuję dodać stację roboczą do domeny. Wchodzę we właściwości "Mój Komputer", klikam zmień nazwę, a w miejscu domeny wpisuję "SBSMENIS". Komputer myśli zaledwie sekundę i prosi o login i hasło. podaję zatem login Operator, hasło ********* i stacja robocza znów myśli. tym razem znacznie dłużej. Na koniec wyskakuje mi błąd: Nie znaleziono ścieżki sieciowej. Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe Confused Bardzo proszę o pomoc Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Dec 18, 2012 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domena jest dostępna na karcie LAN SBSa, na karcie WAN blokuje ISA i raczej trudno to będzie zmienić.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Wed Dec 19, 2012 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwaczny ten schemat sieci - po co w takim razie ten serwer SBS? Jeśli chcesz mieć stacje w domenie, to musisz umieścić je za sbs-em przez druga kartę sieciową.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Matthew089
Użytkownik Forum


Dołączył: 09 Oct 2011
Posty: 63
Skąd: Zachodniopomorskie

PostWysłany: Wed Dec 19, 2012 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Roman Mor napisał:
Dziwaczny ten schemat sieci - po co w takim razie ten serwer SBS? Jeśli chcesz mieć stacje w domenie, to musisz umieścić je za sbs-em przez druga kartę sieciową.

nie pozwalają warunki techniczne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group