Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

reinstalacja serwera

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grazyna
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2005
Posty: 12

PostWysłany: Sat Apr 01, 2006 7:38 pm    Temat postu: reinstalacja serwera Odpowiedz z cytatem

Mój serwer przestał odpowiadać, z powodu braku miejsca na dysku C, przeinstalowałam go z płyt DVD (złota kolekcja - ładnie się nazywa), ale nie wiem dlaczego mam domenę sbsmenis, a nie sbsmen.
ISA serwer też jakoś inaczej wygląda jak wcześniej (przed instalacją).
Nie mogę znaleźć ustawień, żeby odblokawać mks'a. Może ktoś miał taki problem. Internet na serwerze mam, ale boję się podłączyć stacje robocze, bo mks nieaktualny. Mam instrukcję, do aktulizacji mks'a, ale niestety po reinstalacji nie potrafię znaleźć na IS'ie tych ustawień. Proszę o pomoc, dzwoniłam do serwisu w Warszawie, przysłali mi nowe płyty DVD, ale to nic nie zmieniło, instalowałam jeszcze raz i problem pozostał.
Proszę o konkretne odpowiedzi, co dalej... czy to jest normalne, że po instalacji zmieniła się nazwa domeny Exclamation Dlaczego ISA ma inną konsolę Exclamation
Liczę na waszą pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KarolDC
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2004
Posty: 90
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Mon Apr 03, 2006 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Integratorzy poszli na łatwiznę i jesienią 2005 roku instalowali pracownię wersji Wiosna 2004. Powinna być instalacja z kolekcji Jesień 2005. Różnice w nazwie domeny sbsmenis.edu.pl i ISA 2004 (wiosna 2004 domena sbsmen.edu.pl i ISA 2000). ISA 2004 ma inny wygląd graficzny i chyba jest łatwiejsza w obsłudze. Po instalacji z kolekcji jesień 2005 trzeba ponownie dodać komputery do domeny.
Mks_vir - najlepiej pobrać nową wersję programu, zainstalować na ten sam klucz licencji i dodać regułę w ISA według opisu http://mks.com.pl/mks_vir_i_isa_server.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grazyna
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2005
Posty: 12

PostWysłany: Tue Apr 04, 2006 9:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Ci za odpowiedź, uspokoiłeś mnie, że to integratorzy poszli na łatwiznę. pozdro:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grazyna
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Oct 2005
Posty: 12

PostWysłany: Wed Apr 05, 2006 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w związku z tym, że teraz na serwerze mam nową domenę, mam problem z podłączeniem stacji roboczych (które wcześniej były w domenie sbsmen) do domeny sbsmenis, dostaje komunikat "domena niedostępna". Proszę o wskazówki, jak dołączyć stacje robocze do nowej domeny. Z góry dziękuję za liczne odpowiedzi.
pozdro:)
Grażyna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alibaba
Użytkownik Forum


Dołączył: 02 Oct 2004
Posty: 186
Skąd: Sierpc

PostWysłany: Wed Apr 05, 2006 6:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna logujesz sie na stacji, zmieniasz w ustawieniach sieciowych dostęp do grupy a po restarcie ponownie dodajesz do prawidłowej domeny komputer. Tak się robi po ponownej instalacji serwerw
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group