Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

[ROZWIĄZANY] Serwer zainstalowany net śmiga ale...

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drops81
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Oct 2012
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wed Oct 31, 2012 9:35 am    Temat postu: [ROZWIĄZANY] Serwer zainstalowany net śmiga ale... Odpowiedz z cytatem

Witam.
Zainstalowałem serwer, wszystko pozornie jest OK tylko nie mogę logować się na konta uczniowskie. Mogę zalogować się na np KOMP01\operator i działa internet i komputery widzą się w sieci. W IPAT: stan bieżący- niekontrolowany, instalacja - nowy klient. w Active Directory komputerów nie widać ani w computers ani w Vista. konta są utworzone skryptem. Myśl, że wystarczyłoby by AD znalazła komputery, nie wiem jednak co ją powstrzymuje. (dodam ze po zalogowaniu na stację jest ona w domenie SBSMEN.edu.pl czyli tak jak miała)
-Po próbie logowania na student mam: "Bazy danych zabezpieczeń na serwerze..."
-Po dołączeniu kopmputera do IPAT jak w instrukcji jeden zawiesza się na etapie BIOS (łaczy się z IPAT i klops - jak go wycinam z IPAT jest ok)
_________________
Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Sat Nov 03, 2012 12:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaloguj się na serwerze do IPATa, odepnij wszystkie od domeny i podepnij jeszcze raz. Wtedy napisz jaki efekt to przyniosło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
drops81
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Oct 2012
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Mon Nov 05, 2012 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podłączenie i odłączenie od domeny nic nie zmienia (wyskakuje błąd klient powinien pracować w . Jeżeli natomiast potraktuję komputer jak nowy (zgodnie z instrukcją) to zatrzymuje mi się na "registration succedded" i czeka jakby na formatowanie ale nie mam dla niego obrazu no i formatowania raczej stacja robocza nie wymaga. Mogę ją uruchomić dopiero po wywaleniu z IPAT i znajduje się wtedy w nie zarządzane (uruchamiam na koncie stacjonarnym).
_________________
Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
drops81
Użytkownik Forum


Dołączył: 31 Oct 2012
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Tue Nov 06, 2012 2:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainstalowałem od zera wszystkie stacje robocze (wyłączyłem IPAT) i wszystko działa jak należy. Powalczę z IPATem w wolnej chwili a na razie zobaczę jak długo stacje wytrzymają bez blokady dysku Smile
_________________
Michał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 R2 edycja jesień 2007 - wiosna 2008 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group