Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Linux a WDS
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Aug 26, 2012 6:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

temat przeniosłem, bo do działu o SBS pasował, jak pięść do nosa.
A teraz ad rem.
Do dystrybucji jako takich mam zaufanie ograniczone. DO Debiana i spółki szczególnie ograniczone po tym, jak okazało się, że oni korzystają nie ze źródeł programów, ale swoich własnych źródeł.
Słynna wpadka z SSL, gdy pewien mądrala usunął z kodu ileś tam linii, bo mu się wydawały śmieciowe i niepotrzebne. Co się stało? Wywalił kod odpowiedzialny za generowanie losowych zmiennych, a to spowodowało, że certyfikaty SSL zamiast mieć miliardy możliwości zawierały się w ok. 60 tysiącach wariacji. Debian, Ubuntu i cała reszta kolonów stały się łatwiejsze do włamania niż Windows.
Niedawno znajomy admin zrobił aktualizację swojego systemu - tym razem chodziło o Archa. Po reboocie kernel panic i praktycznie instalacja od nowa.
Niestety - ogólne zidiocenie społeczeństw ma też swoje odbicie w problemach Linuksa. 10 lat temu nikomu nie przyszłaby do głowy taka niefrasobliwość.
Cytat:
Jestem zwolennikiem aktualizowania całego systemu poprzez "yum update", w przypadku radosnej twórczości własnej takie rozwiązanie odpada.

Jeśli przygotowuje sie własne pakiety i dodaje je za pomocą systemu instalacji (urpmi lub synaptic, a zapewne daje tę możliwość i yum i apt) to nie ma żadnego problemu z aktualizacją systemu, w najgorszym wypadku system uprzedzi, że ten własny pakiet nie spełnia zależności i trzeba go będzie usunąć. Wtedy możemy szybko skompilować dopasowaną wersję.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thomas.night
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2011
Posty: 107
Pomógł: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Sun Aug 26, 2012 6:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a więc z tego co piszesz, mój mozolnie kompilowany pakiet zostanie niemal z automatu zastąpiony przez nowszą wersję z dystrybucji? Byłby to całkiem przyzwoity kompromis.

Odnośnie Arch'a -> ten system ma korzenie w Slackware. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Mon Aug 27, 2012 3:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mój mozolnie kompilowany pakiet zostanie niemal z automatu zastąpiony przez nowszą wersję z dystrybucji?

Zbyt daleko idący wniosek.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Linux Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group