Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Znowu Neostrada

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Thu Feb 09, 2006 10:19 pm    Temat postu: Znowu Neostrada Odpowiedz z cytatem

Hm wiem było wiele razy przejrzałem rózne linki, lecz nadal nie mogę uporać z udostępnieniem netu w mojej pracowni (na razie odpada serwer NDD). Sprawa wygląda następująco: Serwer 2003 - pracownia edycja: jesień2005; router-brige Thomson SpeedTouch 516 podłaczony kablem do switch'a (adres IP routera 10.0.0.138 -bez problemu wchodzę w jego konfigurację przez przeglądarkę), DHCP na routerze wyłączony. Ustawienia domyślne serwera następujące - dwie karty sieciowe, serwer podpięty kablem do swich'a przez karte zintegrowaną na płycie głównej:
1. Intel(R) PRO/1000 MT Network Connection - konfiguracja karty z polecenia ipconfig/all: DHCP wyłączone, IP 10.0.0.1; Maska 255.255.255.0, Brama domyślna - brak; Serwery DNS 10.0.0.1; podstawowy serwer WINS 10.0.0.1
2. Druga karta - nic nie podpięte - Broadcom NetXtreme Gigabit Ethernet - konfiguracja: DHCP włączone, IP 0.0.0.0; Maska 0.0.0.0, Brama domyślna - brak; Serwer DHCP 255.255.255.255; Serwery DNS 10.0.0.1;
Teraz w jaki sposób skonfigurować serwer2003 żeby łączył się po uruchomieniu z Neostradą i udostepniał net na pozostałe komputery (w przyszłości nawet te z poza domeny)??
Jeżeli to pomoże, to dodam że:
1.udało mi się uruchomić Neo (opcja 6MB) na komputerze Nauczyciela (ale tylko tam) i zarejestrować się na stronie neostrady;
2.program instalacyjny usługi neostrada z płyty dodanej do routera nie uruchamia sie na Serwer2003 (ale na XP już tak)
Pewnie coś nakombinowałe więc prosiłbym o wskazówki jak to zrobić prawidłowo (aha profilaktycznie zrobiłem kopię systemu Very Happy).
HEEEEELP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Woron
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2005
Posty: 20
Skąd: Białystok

PostWysłany: Fri Feb 10, 2006 7:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIe lepiej Router dać na kartę sieciową serwera?

Dlaczego w konfiguracji ! nie ma bramy?? Bramą jest IP routera w tym przypadku. DNSY wydaje mi się, że lepiej wpisać DNSY TPSA

NIE używaj aplikacji TPSA!!!! W OGÓLE!!!!
Przecież masz modem-router - sam sie będzie łączył

I na koniec - a czy router jest skonfigurowany? Wpisane są do niego włąsciwości połączenia (nazwa, hasło) czy tlyko rejestracja była robiona i nic więcej he?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Leszek Misiuk
Moderator


Dołączył: 16 Sep 2004
Posty: 268
Skąd: Sztum

PostWysłany: Fri Feb 10, 2006 8:33 pm    Temat postu: Krótko Odpowiedz z cytatem

Ja bym zrobił tak (może się mylę - proszę o uwagi) przy standartowej konfiguracji serwera- na serwerze przy drugiej kerci (nie tej z DHCP) do której podłączasz router-modem ustwiasz IP pobirane z DHCP routera i tam go podłaczasz a nie do switcha. Na routerze właczasz DHCOP niech przydzieli tej karcie jakieś IP. Później uruchamiasz kreatora usług internetowych i konfigurujesz usługi internetowe
Tutaj znajdziesz napewno coś dla siebie http://www.kopi.eduforum.pl/arty/sztum/Internet/index.htm
no i wszystko powinno działać Smile
_________________
Opiekun szkolnej pracowni internetowej
KOPI
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jacek
Użytkownik Forum


Dołączył: 07 Dec 2005
Posty: 18
Skąd: Drzewica

PostWysłany: Tue Feb 14, 2006 5:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dopiero teraz moge odpisać (mieliśmy małą awarię energetyczną) może źle się wyraziłem ale podana przeze mnie wcześniej konfiguracja to stan przed moimi zmianami a nie po stąd brak bramy itp. Szczęśliwie udało mi się uporać z tym problemem, może komuś się to przyda więc krótko opisze: router podpięty do swicha, adres IP serwera 10.0.0.1 (maska 255.255.255.0), adres routera 10.0.0.138, w konfiguracji routera (z przegladarki) wybrałem EasySetup, krok po kroku zgodnie z kreatorem (podanie użytkownika nesotrady, hasła itp.), następny krok to wyłączenie serwera DHCP na routerze, potem podanie adresu bramy na serwerze: 10.0.0.138, serwera DNS: 10.0.0.138 i 194.204.152.34. Następnie ISA Server>>ISA Server Management>> w lewym oknie General >>w prawym oknie kliknąć SpecifyDial-Up Preference i zaznaczyć opcję I will dial the connection myself. U mnie działa - ciekaw jestem czy ten sposób prawidłowy i nie ma jakiś wad? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group