Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

brak ikon i paska zadań na pulpicie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agakosz
Użytkownik Forum


Dołączył: 29 Nov 2011
Posty: 2
Skąd: powiat włodawski

PostWysłany: Tue Nov 29, 2011 8:13 pm    Temat postu: brak ikon i paska zadań na pulpicie Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie "niedouczonej" jeżeli pytania są zbyt banalne i wytłumaczcie łopatologicznie Embarassed

Skanowałam dzisiaj komputery uczniowskie (Lato 2007 - system XP+office 2007) skanerem on-line, który (niestety albo stety) usuwał pliki zainfekowane. Po przelogowaniu komputera z operatora na studenta okazało się, że mam tylko niebieski pulpit i kursor myszy. Podejrzewam, że zainfekowany był explorer.exe i został usunięty. Czy jest jakiś sposób na szybkie odzyskanie go, czy może jednak czeka mnie reinstalacja stacji roboczej?


zapomniałam dodać, że w trybie awaryjnym jest to samo

z góry dziękuję za porady
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Tue Nov 29, 2011 9:01 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

W tej sytuacji pozostaje Ci uruchomienie obrazu stacji z serwera. To raczej najszybszy sposób na kolejne ewentualne bariery. Straty niewielkie jeśli pracujesz w domenie. Dane zachowane, profile również bo zapisywane są na serwerze. Pod warunkiem, że sbs jest czysty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agakosz
Użytkownik Forum


Dołączył: 29 Nov 2011
Posty: 2
Skąd: powiat włodawski

PostWysłany: Wed Nov 30, 2011 10:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tak właśnie zrobiłam. Puściłam reinstalację przez LAN. Proszę tylko mi podpowiedzieć, czy powinnam w BIOS-ie przywrócić poprzednie ustawienia bootowania? Czy nie muszę?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Wed Nov 30, 2011 10:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie musisz, bo jeśli nie wciśnie się F12 to system i tak wystartuje z dysku, ale start z włączoną opcją "boot pxe" trwa dłużej.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group