Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Instalacja kolekcji Jesień 2005 na nowym serwerze

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KrzysiekP
Użytkownik Forum


Dołączył: 22 Nov 2011
Posty: 5
Skąd: Radom

PostWysłany: Tue Nov 22, 2011 9:37 pm    Temat postu: Instalacja kolekcji Jesień 2005 na nowym serwerze Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Niedługo stanę przed koniecznością zainstalowania serwera pracowni (kolekcja jesień 2005) na zupełnie nowym sprzęcie: Xeon X3430 2.4 GHz, 4GB RAM itd. - sprzęt mocniejszy od poprzednika (ten niedawno padł). W związku z tym mam pytanie, czy taka instalacja z kolekcji wygląda tak samo jak na "starym" serwerze? Czy ktoś przeprowadzał ją na podobnym sprzęcie?
Z forum wyczytałem, że najlepiej zaopatrzyć się w drugą kartę sieciową na Realteku, czy macie może inne wskazówki jak przygotować się do instalacji?
Rozumiem, że potem będę musiał przeinstalować wszystkie stacje robocze?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Nov 22, 2011 9:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalacja wygląda prawie identycznie. Pod warunkiem, że będzie wykryta przynajmniej jedna karta sieciowa. Na takim sprzęcie pewnie nikt nie instalował lecz jak wyżej. Sterowniki do pł. gł. i grafiki doinstalujesz po instalacji SBS. Najlepiej zaopatrzyć się w ostatnią, czerwoną kolekcję (2007/2008) i z niej instalować. Stacje robocze najlepiej tez przeinstalować, ale jeśli są "żwawe" to można poprzestać na ręcznym dołączeniu do domeny.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP
Użytkownik Forum


Dołączył: 22 Nov 2011
Posty: 5
Skąd: Radom

PostWysłany: Tue Nov 22, 2011 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź Smile
Odnośnie kolekcji 2007/2008 - czy ja jeszcze gdzieś dostanę? Jak wygląda wtedy kwestia licencji serwera i stacji roboczych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Tue Nov 22, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możesz próbować kupić w sklepiku OEIiZK za cenę przesyłki. Wszyscy, którzy posiadaja pracownie pod SBS 2003 moga uaktualnić je z najnowszej kolekcji pod warunkiem, że na stacjach bedzie XP i Office 2003. Z czerwonej kolekcji jest też mozliwośc instalacji Visty i Office 2007.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP
Użytkownik Forum


Dołączył: 22 Nov 2011
Posty: 5
Skąd: Radom

PostWysłany: Tue Nov 22, 2011 10:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za podpowiedź. Wysłałem do nich maila z zapytaniem czy oferta jest aktualna i jeśli będzie to zamówię kolekcję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP
Użytkownik Forum


Dołączył: 22 Nov 2011
Posty: 5
Skąd: Radom

PostWysłany: Sat Dec 03, 2011 10:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem w posiadaniu Czerwonej Kolekcji. Serwer też jest - niestety nie tak mocny jak ten z pierwszego postu, ale mocniejszy od tego z jakim dostaliśmy pracownię.
Zacząłem instalację stacji roboczych z serwera do wyboru przy startowaniu mam:
Start instalatora Windows Vista
Przechwytywanie obrazu Windows Vista
Usługi instalacji zdalnej - to wybrałem

później:
Windows XP PL SP2 dla MEN (zawiera Office 2007 i inne aplikacje)
Windows XP Pro PL SP2 obraz bazowy - to wybieram (nie mam licencji na 2007 tylko 2003).
Jak mam doinstalować Office 2003 "i inne aplikacje"?

Edit:
Przy obrazie bazowym pyta się czy instalować Office 2007 (o 2003 nie). Na serwerze mam folder z różnymi aplikacjami w wersji instalacyjnej. Jest wśród nich Office 2003. Zainstalowałem go nawet na serwerze, ale nie wiem jak go zainstalować na komputerach klienckich.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sun Dec 04, 2011 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KrzysiekP napisał:
Windows XP PL SP2 dla MEN (zawiera Office 2007 i inne aplikacje)
Windows XP Pro PL SP2 obraz bazowy - to wybieram (nie mam licencji na 2007 tylko 2003).
Jak mam doinstalować Office 2003 "i inne aplikacje"?
Windows XP PL SP2 zawiera Office 2003. Po instalacji z bazowego, o ile pamiętam, przechodzi się do instalacji m.in. Office (pojawiia sie pytanie czy instalować). Jeżeli faktycznie w tych obrazach nie ma Office'a 2003 (w co mi się nie chce wierzyć, ale może to jakaś nowsza wersja kolekcji), to najlepszą metodą jest instalacja z bazowego bez Office'a, ręczne doinstalowanie tegoż i ewentualnie innych programów które będziesz używać i utworzenie własnego obrazu stacji na serwerze. Potem z niego przeinstalujesz całą pracownię.
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KrzysiekP
Użytkownik Forum


Dołączył: 22 Nov 2011
Posty: 5
Skąd: Radom

PostWysłany: Sun Dec 04, 2011 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na serwerze mam m.in. instalkę Office 2003 - nie miałem tylko możliwości jego wyboru przy instalacji na stacjach (przez sieć) systemu Windows XP. Mam więc z czego go zainstalować, tylko nie wiem jak to zrobić poprawnie z serwera, żeby nie robiź tego z płyty czy pendrive.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Sun Dec 04, 2011 10:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Instalujesz na każdym komputerze z lokalizacji sieciowej. Proste. Zainstaluje się i nie będzie pytać o żadne klucze.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group