Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

samo otwierające się cdromy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Belka
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Oct 2010
Posty: 28
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Tue Nov 22, 2011 7:37 pm    Temat postu: samo otwierające się cdromy Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem w pracowni z 2005 roku gdzie w wielu komputerach marki OPTIMUS, zaczęły się bez przerwy zamykać i otwierać tacki cd-romów zastanawiała się czy może jakiś wirus, może jakiś dowcip... zwłaszcza że cześć była zapchana śmieciami - na początku myślałam że to jest powód, ale część w środku była czysta, co oznacza że uczniowie po prostu zapychali je bo je irytowały.

Teraz w pracowni z 2006 roku komputery NTT w dwóch jednostkach zaczyna się ten sam cyrk...

czy w Waszych pracowniach spotkaliście się z takim masowym padaniem cdromów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Tue Nov 22, 2011 10:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie. Kiedyś był taki fajny sposób, by komuś otworzyć zdalnie tackę, ale takiego cudu to nie widziałem.
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Belka
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Oct 2010
Posty: 28
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Wed Nov 23, 2011 10:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tacki wysuwają się od razu po włączeniu komputera więc to na pewno windows, z tego powodu serwer jest niezbędny do reinstalacji po sieci, bo nie ma gdzie płytki wsadzić, co ciekawe zauważyłam również ze w optimusach padają stacje dyskietek, ciągle się świecą diody a w moim komputerze mają mają format RAW zamiast FAT.

Swoją drogą jak pięknie na tym przykładzie widać "wyliczoną" żywotność sprzętu, chociaż nic nie pobije 10 komputerów z przetargu w których w ciągu jednego miesiąca padły wszystkie zasilacze dokładnie po 3 latach gwarancji Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Napinator
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2008
Posty: 421
Pomógł: 17
Skąd: 3miasto

PostWysłany: Wed Nov 23, 2011 1:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żywotność takiego sprzętu jest wcześniej badana i wszystko odpowiednio wyliczone. Dlaczego np. na zasilacze dają 2 lata gwarancji a goodram na swoje pamięci daje dożywotnią Smile

Co do CD romów, tam gdzie się wysuwają podłącz inny i sprawdź czy tak samo będzie się zachowywał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Kisusis
Gość





PostWysłany: Fri Nov 02, 2012 5:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napisz czy to była wina sprzętu czy coś z Windowsami





mieszkanie do wynajęcia warszawa
Powrót do góry
Belka
Użytkownik Forum


Dołączył: 16 Oct 2010
Posty: 28
Skąd: Lubelskie

PostWysłany: Sat Dec 08, 2012 11:18 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzętu, przy okazji utylizacji starych komputerów powymieniałam te cd-romy i już jest w porządku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group