Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kłopoptliwy plik

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gosia
Użytkownik Forum


Dołączył: 25 Sep 2004
Posty: 32
Skąd: kujawsko-pomorskie, Przysiersk

PostWysłany: Thu Jan 26, 2006 6:42 pm    Temat postu: Kłopoptliwy plik Odpowiedz z cytatem

Nie mogę usunąć pliku o niewinnej nazwie secure32.htm ze stacji uczniowskiej. Usunięcie i kliknięcie gdziekolwiek powoduje, że się pojawia ponownie. A plik wygląda podejrzanie, mało tego sam się potrafi otworzyć (zgłasza się takim niebieskim oknem z tekstem po angielsku). Może jakieś sugestie
Gosia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Woron
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2005
Posty: 20
Skąd: Białystok

PostWysłany: Thu Jan 26, 2006 7:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uuuuu będzie problem. Spyware, malware, trojany... dużo zabawy przeważnie - poczynając od loga HijackThis poprzez czyszczenie rejestru i programy do likwidacji takich śmieci. Jak chcesz się pobawić przejrzyj Googielki pod kątem tego pliku
<http://www.google.pl/search?hl=pl&q=secure32.htm&btnG=Wyszukuj+w+Google&lr=lang_pl>
Później HijackThis...

Myślę, że będzie szybciej stację z obrazu postawić....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Sat Jan 28, 2006 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuje najpierw podejżeć co jest w śródku pliku (mam na mysli kod źródłowy) i sprawdzić czy to jest na pewno plik w formacie *.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Mon Jan 30, 2006 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja lubialem te czasy DOSa - wtedy nie bylo problemu (uruchom ponownie i wciskamy F8, nastepnie wybieramy "tylko wiersz polecen", potem plik mozna bylo skasowac Very Happy)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Woron
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2005
Posty: 20
Skąd: Białystok

PostWysłany: Mon Jan 30, 2006 4:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta tylko Grzesiu cały szkopuł w tym że tu nie wystarczy skasowanie tego pliku ... a do 15-latka - wystaczy poczytać o tym pliku w sieci - zaglądanie do niego nie ma sensu. Myślę, że akurat ten plik to najmniejszy problem - większe siedzą w rejestrze...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
15-latek
Użytkownik Forum


Dołączył: 05 Apr 2005
Posty: 106

PostWysłany: Mon Jan 30, 2006 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy jeszcze używałem winszmelca nigdy nie mialem problemu z rejestrem. Najpierw backup, a póxniej wyszukujemy wszytko o nazwie konkretnego pliku ( w tym przypadku secure32) i kasujemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Woron
Użytkownik Forum


Dołączył: 28 Jun 2005
Posty: 20
Skąd: Białystok

PostWysłany: Tue Jan 31, 2006 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i z takim podejściem... po restarcie znów się pojawi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Grzegorz Dwornicki
Moderator


Dołączył: 04 Nov 2004
Posty: 89
Skąd: Zwoleń

PostWysłany: Tue Jan 31, 2006 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie koniecznie - nieraz pomaga, plik musialby sie na jakies podstawie odtworzyc - czyli gdzies (zapewne pod inna nazwa siedzi "zrodlo"), owszem wpisy w rejestrze zostaja, widzialem pare programow ktore wyczyszczaly rejestr z tego typu smieci Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group