Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SBS czy ruter?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
thomas.night
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2011
Posty: 107
Pomógł: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Tue Nov 15, 2011 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stawiam na nowo, z oryginalnych płyt waniliowych Microsoftu (tj. nie z 'kolekcji MENiS'), nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś wykorzystała nośniki MENiS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Wed Nov 16, 2011 6:15 pm    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

thomas.night

Cytat:
Co by nie było nie rozumiem Waszego pędu do osobnego, sprzętowego routera.


Porady, które tutaj udzielamy uwzględniają aktualne możliwości sprzętowe i finansowe szkół.
Wirtualizacja zwłaszcza ta upowszechniana przez MS dotyczy głównie maszyn 64-bit. i zadaniem dość trudnym wydaje się stabilne funkcjonowanie sieci szkolnej w oparciu o tego typu rozwiązanie (pisał o tym Maciek). Ma główne zastosowanie w jednostkach produkcyjnych i biznesowych, co nie oznacza, że nie należy wdrażać je w szkołach. Jestem jej gorącym zwolennikiem. Jeśli będziesz chciał temat rozwinąć i podać więcej szczegółów, bardzo chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń w tym zakresie. Proponuję inny dział np. wirtualizacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thomas.night
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2011
Posty: 107
Pomógł: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Wed Nov 16, 2011 11:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wirtualizacja zwłaszcza ta upowszechniana przez MS dotyczy głównie maszyn 64-bit.

... gdyż ta technologia ogólnie zmierza w stronę 64bitów. Citrix XenServera czy najnowszego VMware ESXi nie zainstalujemy na 32bitowym sprzęcie. Nie jest to jednak żadna tragedia. Na 32bitowym Linuxie można zainstalować hypervisor -> produkcyjnie korzystam z VirtualBox'a + phpVirtualBox do zarządzania.

Cytat:
Jeśli będziesz chciał temat rozwinąć i podać więcej szczegółów, bardzo chętnie skorzystam z Twoich doświadczeń w tym zakresie. Proponuję inny dział np. wirtualizacja.

Jestem jak najbardziej za. Z tego co tu widzę skupiacie się wokół EOSa. Jako, iż nie widziałem tego distro w akcji (jestem za dopasowywaniem distro mainstreamowych), proponuję opracowanie przepisu 'jak upchnąć w EOSa VirtualBoxa'.

Sorry za OT, ale byłbym wdzięczny za link do aktualnej wersji EOSa.
Edit, OK już widzę http://eos.freesco.pl/download.html

Zmierzę się z tematem, zobaczymy co wyjdzie Wink
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Maciek
Administrator


Dołączył: 01 Nov 2004
Posty: 2225
Pomógł: 23
Skąd: z Księżyca

PostWysłany: Thu Nov 17, 2011 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z dystrybucji "mainstreamowych" tylko Edubuntu jest wersją dopasowaną do warunków szkolnych, a i to tylko pod względem zestawu aplikacji, brak tam łatwej konfiguracji sieciowej, a w ogóle brak firewalla.
EOS jest pomyślany ajko coś zamiast SBSa, więc instalowanie na nim SBSa? Po co?
_________________
Belfer.one.PL

Autorski Przewodnik Kulturalny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek
Administrator


Dołączył: 04 Sep 2004
Posty: 974
Pomógł: 4
Skąd: Kęsowa

PostWysłany: Thu Nov 17, 2011 10:35 am    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

EOS może być darmowym odpowiednikiem SBSa w szkole, ale w dalszym ciągu pracujemy z SBSami. Dlatego mnie raczej bardziej interesuje zastosowanie XenServera do migracji serwerów SBS.

Cytat:
Citrix XenServera czy najnowszego VMware ESXi nie zainstalujemy na 32bitowym sprzęcie
.

Tutaj raczej nie mogę się z Tobą zgodzić, bo mój XenServer pracuje na zwykłym 32-bit. jednordzeniowym celeronie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thomas.night
Użytkownik Forum


Dołączył: 14 Oct 2011
Posty: 107
Pomógł: 2
Skąd: Polska

PostWysłany: Thu Nov 17, 2011 12:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to po kolei... Edubuntu obejrzę z wieczora.
Po co SBS na EOS? Niechaj będzie to jakikolwiek Linux, aby tylko uruchomił VirtualBox'a, gdyż współczesne rozwiązania typu bare-metal hypervisor wymagają procesora 64bitowego.


Cytat:
Tutaj raczej nie mogę się z Tobą zgodzić, bo mój XenServer pracuje na zwykłym 32-bit. jednordzeniowym celeronie

Pokrótce... z tego co mi wiadomo od wersji 5 już nie. Drążąc temat znalazłem: http://forums.citrix.com/thread.jspa?threadID=153932
I wyszło, że:
Cytat:
3.x ran on 32-bit machines (but is no longer supported). 4.0 and forward require 64-bit.


... aktualnie mamy już wersję 6. Smile


Edit:
Najprościej możliwości procesora można sprawdzić tym: http://www.grc.com/securable.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> SBS 2003 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group