Forum KOPI Strona Główna KOPI
Forum Klubu Opiekunów Pracowni Internetowych
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

W jaki sposób skonfigurować sieć na SBS2004

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
rafpaw78
Gość





PostWysłany: Mon Apr 18, 2011 2:55 pm    Temat postu: W jaki sposób skonfigurować sieć na SBS2004 Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam następujący problem. Niedawno padł mi serwer więc dokonałem ponownej instalacji z wykorzystaniem dostarczonych płyt instalacyjnych. Udało mi się go ponownie zainstalować. Problem polega na tym, że nie umiem skonfigurować poprawnie sieci. Mam dwie karty sieciowe, jedna obsługuje stacje robocze a druga jest połączona z routerem. Mam uruchomiony DHCP. Na stacjach klienckich jest on wykrywany. Problem z tą drugą kartą sieciową... W jaki sposób uzyskać adres IP tej karty. Nadmienię, że Internet mamy od lokalnego dostawcy usług internetowych przesyłany drogą radiową. Bardzo proszę o pomoc. Czy można w jakiś sposób uzyskać taki adres czy niezbędny jest telefon do tego usługodawcy? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Roman Mor
Moderator


Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 722
Pomógł: 35
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Thu Apr 21, 2011 8:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumię, że sygnał internetowy droga radiową odbiera router. Do niego masz podłączona kartę internetową serwera. Musisz nadać tej karcie parametry (IP, maska, brama) zgodne z tym co rozgłasza router (z tej samej podsieci, co adres LAN routera, co mozna sobie samemu konfigurować). Potem należy uruchomic kreatora połączenia internetowego na serwerze. Stosowne instrukcje znajdziesz na http://sbs.oeiizk.edu.pl/arch/index.php?sr=instrukcje
_________________
Pozdrawiam, RM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum KOPI Strona Główna -> Problemy ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group